Spis treści

Leczenie ziołami

Zioła są doskonałym środkiem do samoleczenia. Oczywiście leki ziołowe też wywierają często działania uboczne. Jednakże możliwe ryzyko zostało przez naukowców bardzo starannie zbadane i okazało się z reguły znacznie mniejsze niż przy stosowaniu syntetycznych środków. Ponadto lecznicze działanie ziół poddawane było przez wiele stuleci obserwacjom porównywalnym do testów klinicznych.
Zioła są idealne w lekkich chorobach, zwłaszcza jej początkach ale można nimi również skutecznie leczyć poważne i przewlekłe choroby jak np. artretyzm, osłabienie serca, nieżyt żołądka i wiele innych. Również choroby podeszłego wieku, jak reumatyzm stawowy czy nadciśnienie lepiej jest zwalczać naturalnymi środkami leczniczymi, nie pozostawiającymi w organizmie starszych osób szkodliwych pozostałości w takich ilościach, że już samo to uniemożliwia normalne funkcjonowanie narządów.
Zioła przydają się także do leczenia towarzyszącego, które można połączyć z każdą inną formą terapii. Ważne jest również zapobiegawcze działanie roślin leczniczych. Prastara zasada regularnego oczyszczania organizmu odgrywa tu ważną rolę.

 

Zobacz również:

Odtruwanie ziołami


Odtruwanie ziołami

Zioła lecznicze


Zioła dla zdrowia

Własne leki ziołowe


Własne leki ziołowe


 

 

Uwaga: Naturalne i alternatywne metody leczenia mogą zastąpić leki chemiczne, ale nie zastąpią zdrowego rozsądku. Pamiętajmy, żeby w poważniejszych przypadkach skorzystać z pomocy lekarza.Nie odpowiadamy za skutki stosowania terapii opisywanych w tym serwisie, stosujesz je na własną odpowiedzialność.