Zioła na koinfekcje boreliozy

Chlamydia pneumoniae to częsta koinfekcja boreliozy. Wywołuje nie tylko objawy od strony układu oddechowego, ale również jest przyczyną problemów ze stawami, układem nerwowym i sercowo-naczyniowym. U chorych na boreliozę często jest jednak pomijana w rozpoznaniu.

Zioła przy nadmiernym poceniu

Pocenie się latem jest normalne.  Zapobiega przegrzaniu organizmu, a przy okazji ułatwia wydalanie szkodliwych produktów przemiany materii. Bywa jednak kłopotliwe. Na szczęście pomóc mogą zioła, zarówno w postaci herbatek do picia jak i odwarów do kąpieli. 

Koinfekcje przy boreliozie

Kleszcze są nosicielami wielu bakterii i zakażają swoich żywicieli wieloma różnymi mikroorganizmami. Borelioza, wywołana przez krętki boreliozy, jest tylko jedną z przenoszonych przez nie chorób. Osoby zarażone tylko i wyłącznie boreliozą należą do rzadkości.

Borelioza to przewlekła, wieloukładowa choroba przenoszona przez kleszcze. Zachorować na nią może każdy, także mieszczuch stroniący od lasów i pól. Niestety trudno ją rozpoznać, dlatego wielu chorych nie wie nawet, że choruje na boreliozę i bezskutecznie leczy się u wielu specjalistów na inne choroby. 

tarczyca-naturalnie-photoxpress 1071513Problemy z tarczycą ma co piąty Polak, kobiety znacznie częściej niz mężczyźni. Zwykle nie kojarzymy jednak różnych dolegliwości z nieprawidłową pracą tarczycy. Ale gdy już zdiagnozowano u nas takie zaburzenia, możemy wspomóc tarczycę terapiami ziołowymi.

ziola-kamica-sxc.hu_638177_81025008Stosowane w kamicy zioła działają nie tylko moczopędnie, przeciwzapalnie, rozkurczowo, bakteriobójczo i regenerująco na nabłonek dróg moczowych, ale mogą również przywrócić zachwianą równowagę metaboliczną i zapobiec nawrotom kamicy.

ginkgo-sxc.hu_67584Miłorząb przeżywa obecnie renesans popularności. Można nim leczyć zaburzenia pamięci i koncentracji, utratę energii, zmęczenie, zawroty głowy i szum w uszach a także demencję i chorobę Alzheimera. Skuteczny jest zwłaszcza u starszych osób.

suplementy-ziola-photoxpress_5612318Coraz częściej leczymy się ziołami i różnymi suplementami diety. Czy słusznie? Które z suplementów sprawdzają się, a które to zwykłe zawracanie głowy? Zobacz zestawienie 24 ziół i suplementów i ich zastosowanie w konkretnych stanach chorobowych.

ziola-zaparcia-photoxpress_10093402W przypadku zaparć często sięgamy po środki z aptecznej półki. Niestety najczęściej mają one działania uboczne, zwłaszcza przy długotrwałym stosowaniu. Proponujemy bezpieczne środki ziołowe. A wybór jest dosyć duży.

Zioła na zapalenie żołądka

Zapalenie błony śluzowej żołądka czyli gastritis jest bardzo rozpowszechnione. Jego przyczyną sa najczęściej błędy dietetyczne i stres. Nie da się go całkowicie wyleczyć bez wyeliminowania przyczyn, ale odpowiednio dobrane zioła z pewnością pomogą.

Leki ziolowe na wątrobęLeki roślinne mogą znaleźć zastosowanie nie tylko w profilaktyce, ale też w terapii schorzeń wątroby, takich jak wirusowe zapalenie wątroby typu B i C. Wnioski naukowców dotyczące skuteczności tych leków przedstawiono na konferencji w Bangkoku.

ziola-reumatyzmPrzyczyny powstawania większości chorób reumatycznych nie są znana. Często sami doprowadzamy do choroby niewłaściwym trybem życia i odżywiania. Pomóc sobie możemy  zmianą stylu życia i diety, a także ziołolecznictwem.

Betulina na metabolizmSkładnik kory brzozy, tzw. betulina obniża poziom cholesterolu we krwi, zapobiega otyłości związanej z dietą i zwiększa wrażliwość komórek na insulinę. Dowodzą tego najnowsze badania chińskich naukowców.

Zioła nie zawsze bezpieczneZiołolecznictwo staje się coraz popularniejsze, zwłaszcza w leczeniu dzieci i osób starszych. Mogą nie tylko zapobiegać wielu chorobom, lecz także skutecznie leczyć. Mają przy tym mniej działań ubocznych od syntetyków, ale to nie znaczy, że ich nie mają.

odtruwanie-ziolami-sxc-319886_3088Zioła doskonale sprawdzają się w odtruwaniu organizmu z nagromadzonych toksyn. Preparaty ziołowe nie tylko unieczynniają toksyny i przeciwdziałają ich wchłanianiu, ale także ułatwiają ich wydalanie.

Aromatyczne kąpieleKąpiele z dodatkiem aromatycznych ziół czy olejków eterycznych to nie tylko przyjemność ale i terapia. W zależności od dodanego składnika działają pobudzające lub uspokajająco, oczyszczają, zmiękczają i wygładzają skórę.

Wiosenna kuracja odtruwającaWiosna to nie tylko krokusy, przylaszczki czy zawilce, ale także pierwsze liście mniszka, rukoli, szczawiu, babki, pokrzywy, podagrycznika i innych ziół. To najlepszy czas na wiosenne kuracje odtruwające organizm z toksyn nagromadzonych zimą.

Leczenie ziołamiZioła to doskonały środek do samoleczenia. Idealny w początkach choroby, ale skuteczny też w chorobach przewlekłych i nieoceniony w podeszłym wieku. Stosuje się je również jako terapie towarzyszące leczeniu konwencjonalnemu i zapobiegawczo.

Uwaga: Naturalne i alternatywne metody leczenia mogą zastąpić leki chemiczne, ale nie zastąpią zdrowego rozsądku. Pamiętajmy, żeby w poważniejszych przypadkach skorzystać z pomocy lekarza.Nie odpowiadamy za skutki stosowania terapii opisywanych w tym serwisie, stosujesz je na własną odpowiedzialność.