Zioła na bezsenność - jakie najlepsze

Bezsenność, trudności w zasypianiu, niespokojne noce … Zaburzenia snu to częsta przypadłość w dzisiejszych czasach. Nie musimy jednak sięgać od razu po tabletki nasenne. Istnieją proste i naturalne rozwiązania, które pozwolą nam przywrócić zdrowy sen. 

Zioła na zwiększenie libido przy sm

Wiele chorób somatycznych, w tym stwardnienie rozsiane wpływa na występowanie dysfunkcji seksualnych i jakość życia seksualnego. Jakie są przyczyny zaburzeń seksualnych w SM i jak sobie z nimi radzić naturalnymi sposobami z użyciem ziół?

Zioła na ból głowy

W przypadku bólu głowy zazwyczaj sięgamy po tabletkę, a te zawsze mają jakieś działania uboczne, zwłaszcza gdy stosowane są przewlekle. Skuteczną i bezpieczniejszą alternatywa mogą być zioła. Ich lista jest długa, ale skuteczność zależy od przyczyny bólu głowy.

Zioła na koinfekcje boreliozy

Chlamydia pneumoniae to częsta koinfekcja boreliozy. Wywołuje nie tylko objawy od strony układu oddechowego, ale również jest przyczyną problemów ze stawami, układem nerwowym i sercowo-naczyniowym. U chorych na boreliozę często jest jednak pomijana w rozpoznaniu.

Zioła przy nadmiernym poceniu

Pocenie się latem jest normalne.  Zapobiega przegrzaniu organizmu, a przy okazji ułatwia wydalanie szkodliwych produktów przemiany materii. Bywa jednak kłopotliwe. Na szczęście pomóc mogą zioła, zarówno w postaci herbatek do picia jak i odwarów do kąpieli. 

Koinfekcje przy boreliozie

Kleszcze są nosicielami wielu bakterii i zakażają swoich żywicieli wieloma różnymi mikroorganizmami. Borelioza, wywołana przez krętki boreliozy, jest tylko jedną z przenoszonych przez nie chorób. Osoby zarażone tylko i wyłącznie boreliozą należą do rzadkości.

Borelioza to przewlekła, wieloukładowa choroba przenoszona przez kleszcze. Zachorować na nią może każdy, także mieszczuch stroniący od lasów i pól. Niestety trudno ją rozpoznać, dlatego wielu chorych nie wie nawet, że choruje na boreliozę i bezskutecznie leczy się u wielu specjalistów na inne choroby. 

tarczyca-naturalnie-photoxpress 1071513Problemy z tarczycą ma co piąty Polak, kobiety znacznie częściej niz mężczyźni. Zwykle nie kojarzymy jednak różnych dolegliwości z nieprawidłową pracą tarczycy. Ale gdy już zdiagnozowano u nas takie zaburzenia, możemy wspomóc tarczycę terapiami ziołowymi.

ziola-kamica-sxc.hu_638177_81025008Stosowane w kamicy zioła działają nie tylko moczopędnie, przeciwzapalnie, rozkurczowo, bakteriobójczo i regenerująco na nabłonek dróg moczowych, ale mogą również przywrócić zachwianą równowagę metaboliczną i zapobiec nawrotom kamicy.

ginkgo-sxc.hu_67584Miłorząb przeżywa obecnie renesans popularności. Można nim leczyć zaburzenia pamięci i koncentracji, utratę energii, zmęczenie, zawroty głowy i szum w uszach a także demencję i chorobę Alzheimera. Skuteczny jest zwłaszcza u starszych osób.

suplementy-ziola-photoxpress_5612318Coraz częściej leczymy się ziołami i różnymi suplementami diety. Czy słusznie? Które z suplementów sprawdzają się, a które to zwykłe zawracanie głowy? Zobacz zestawienie 24 ziół i suplementów i ich zastosowanie w konkretnych stanach chorobowych.

ziola-zaparcia-photoxpress_10093402W przypadku zaparć często sięgamy po środki z aptecznej półki. Niestety najczęściej mają one działania uboczne, zwłaszcza przy długotrwałym stosowaniu. Proponujemy bezpieczne środki ziołowe. A wybór jest dosyć duży.

Zioła na zapalenie żołądka

Zapalenie błony śluzowej żołądka czyli gastritis jest bardzo rozpowszechnione. Jego przyczyną sa najczęściej błędy dietetyczne i stres. Nie da się go całkowicie wyleczyć bez wyeliminowania przyczyn, ale odpowiednio dobrane zioła z pewnością pomogą.

Leki ziolowe na wątrobęLeki roślinne mogą znaleźć zastosowanie nie tylko w profilaktyce, ale też w terapii schorzeń wątroby, takich jak wirusowe zapalenie wątroby typu B i C. Wnioski naukowców dotyczące skuteczności tych leków przedstawiono na konferencji w Bangkoku.

ziola-reumatyzmPrzyczyny powstawania większości chorób reumatycznych nie są znana. Często sami doprowadzamy do choroby niewłaściwym trybem życia i odżywiania. Pomóc sobie możemy  zmianą stylu życia i diety, a także ziołolecznictwem.

Betulina na metabolizmSkładnik kory brzozy, tzw. betulina obniża poziom cholesterolu we krwi, zapobiega otyłości związanej z dietą i zwiększa wrażliwość komórek na insulinę. Dowodzą tego najnowsze badania chińskich naukowców.

Zioła nie zawsze bezpieczneZiołolecznictwo staje się coraz popularniejsze, zwłaszcza w leczeniu dzieci i osób starszych. Mogą nie tylko zapobiegać wielu chorobom, lecz także skutecznie leczyć. Mają przy tym mniej działań ubocznych od syntetyków, ale to nie znaczy, że ich nie mają.

odtruwanie-ziolami-sxc-319886_3088Zioła doskonale sprawdzają się w odtruwaniu organizmu z nagromadzonych toksyn. Preparaty ziołowe nie tylko unieczynniają toksyny i przeciwdziałają ich wchłanianiu, ale także ułatwiają ich wydalanie.

Aromatyczne kąpieleKąpiele z dodatkiem aromatycznych ziół czy olejków eterycznych to nie tylko przyjemność ale i terapia. W zależności od dodanego składnika działają pobudzające lub uspokajająco, oczyszczają, zmiękczają i wygładzają skórę.

Wiosenna kuracja odtruwającaWiosna to nie tylko krokusy, przylaszczki czy zawilce, ale także pierwsze liście mniszka, rukoli, szczawiu, babki, pokrzywy, podagrycznika i innych ziół. To najlepszy czas na wiosenne kuracje odtruwające organizm z toksyn nagromadzonych zimą.

Uwaga: Naturalne i alternatywne metody leczenia mogą zastąpić leki chemiczne, ale nie zastąpią zdrowego rozsądku. Pamiętajmy, żeby w poważniejszych przypadkach skorzystać z pomocy lekarza.Nie odpowiadamy za skutki stosowania terapii opisywanych w tym serwisie, stosujesz je na własną odpowiedzialność.