Jak szukać ofert last minute 

Oferty last minute są idealnym rozwiązaniem dla tych wszystkich, którzy nie dysponują nadmiarem pieniędzy a chcieliby wybrać się na urlop w urokliwe zakątki świata. 

Pod hasłem „last minute” kryją się miejsca o znacznie obniżonej cenie, które pojawiają się na kilka bądź kilkanaście dni przed wylotem. Sytuacja taka zdarza się w przypadku, gdy biuro podróży nie sprzeda wszystkich swoich miejsc lub gdy ktoś zrezygnuje w ostatniej chwili z wyjazdu. 

Ważne! Ofert wczasów last minute można poszukiwać przez cały rok - są jednak takie terminy, w których obniżki cen są ogromne.

Punkt pierwszy - okazyjne terminy  

Pierwszym terminem jest okres od maja (po majowym weekendzie) do połowy czerwca. Biura podróży mają już wtedy wykupione samoloty czarterowe, podróżnych nie jest jeszcze dużo, zaś hotele chętnie obniżą ceny, aby tylko przedłużyć sezon. 

Ważne! W tym okresie można znaleźć oferty na greckie wysypy (m.in. Rodos, Kos, Kreta, Zakynthos).

Drugim dobrym terminem na szukanie okazji last minute jest czas przed świętami Bożego Narodzenia oraz okres tuż po Nowym Roku - niewiele osób może pozwolić sobie na to, aby wrócić z wakacji na chwilę przed Wigilią, a samoloty są opłacone. Tak więc, gdy możemy wziąć urlop w grudniu, na pewno uda się nam upolować wakacje w bardzo przystępnej cenie.

Ważne! W tych terminach można znaleźć świetne oferty wczasów na Cyprze.   

Punkt drugi - godzina 

Wiele biur podróży ma swoje wyznaczone godziny na szykowanie największych obniżek cenowych. Są na przykład biura podróży organizujące „szalone środy”, robiące upusty cenowe w weekend bądź też po godzinie 22 - ej.

Ważne! Chcąc upolować najlepszą okazję, należy śledzić oferty biur podróży, można to robić np. tutaj: www.fostertravel.pl/last-minute/ lub tutaj: wczasy.biletyautokarowe.pl/oferty/last-minute/

Punkt trzeci - rezerwować czy nie?

Należy pamiętać, że wcale nie jest regułą, iż dana wycieczka jest najtańsza na dzień przed wyjazdem. Obniżki cen zawsze podyktowane są podażą i popytem. Bardzo często zdarza się, że cena na tydzień przed wylotem jest niższa, aniżeli na trzy dni wcześniej. 

Ważne! Sami musimy zadecydować czy kupić bilet teraz, czy jednak poczekać jeszcze - licząc na większy upust. 

Punkt czwarty - ceny last minute 

Ceny last minute podyktowane są: 

- kierunkiem 
- terminem wyjazdu 
- tym jak bardzo organizatorowi zależy na sprzedaniu miejsc 

Ważne! Z reguły można liczyć na obniżki 50 i więcej procent. 

Przykładowo tygodniowy pobyt w Egipcie poza sezonem może wynieś jedynie tysiąc złotych. 

Ważne! W grudniu warto rozglądnąć się za ofertami wyjazdów w egzotyczne miejsca m.in. Kenia, Sri Lanka. 

Punkt piąty - procedura polowania na okazyjne oferty 

Oferty last minute szukamy w: 

- biurach podróży 
- internecie 
- na lotnisku 

Ważne! W przypadku wczasów last minute nie wchodzi w grę planowanie konkretów. 

Jeżeli chcemy skorzystać z najlepszych okazji, musimy mieć możliwość podjęcia szybkiej decyzji - zdarza się, że wyjątkowe oferty pojawiają się na dzień lub w dniu wylotu. 

Ważne! Najwięcej okazji trafia się na wyloty z takich miast jak Warszawa i Katowice. 

Prawa kupującego wakacje last minute są takie same jak kupującego ofertę z cennika. Wyjątkiem jest jedynie sytuacja, gdy rezerwujemy ofertę nazywaną traf bądź ruletka - są to zazwyczaj wyjątkowo atrakcyjne cenowo propozycje, których minusem jest to, iż w umowie określony jest jedynie minimalny standard hotelu i region. Konkretny hotel zostaje przydzielony dopiero po dotarciu na miejsce. 

Ważne! Pozostałe prawa klienta muszą być respektowane przez biuro podróży, podobnie jak ma to miejsce w przypadku wczasów kupowanych w promocji first minute. 

 

Zobacz również:

Idealne wakacje


Zaplanuj idealne wakacje

Umowa wycieczki


Wycieczka droższa niż na umowie

Karta czy gotówka?


Kartą bezpieczniej niż gotówką

 

Uwaga: Naturalne i alternatywne metody leczenia mogą zastąpić leki chemiczne, ale nie zastąpią zdrowego rozsądku. Pamiętajmy, żeby w poważniejszych przypadkach skorzystać z pomocy lekarza.Nie odpowiadamy za skutki stosowania terapii opisywanych w tym serwisie, stosujesz je na własną odpowiedzialność.