Aquaweekend w kraju nad Wisłą

W dobie zawrotnego tempa życia, nieustannie brakującego czasu, ale także z przyczyn czysto finansowych coraz częściej decydujemy się na niedługie, ale intensywne wypady weekendowe. Śmiało można już mówić o pewnego rodzaju trendzie odchodzenia od wielodniowego wypoczynku na rzecz właśnie krótkich form relaksu.

Czy słońce, czy deszcz…

Na liście najbardziej obleganych miejsc w czasie lata zdecydowaną większość stanowią nowoczesne kompleksy basenowo – rekreacyjne. Powstaje ich w naszym kraju coraz więcej. To idealne miejsca na wypady z przyjaciółmi, rodziną, jak również na romantyczny weekend we dwoje. Współczesne aquaparki, to nie tylko baseny, ale także całe zaplecze hotelowo – gastronomiczne, rozrywkowe i rekreacyjne. Dziś nie stanowią już tylko alternatywy dla wakacyjnych wojaży, ale konkurują z nimi na równych prawach…

Rzeczpospolita Aquaparkowa

Na mapie aquaparków w Polsce jest kilka naprawdę godnych uwagi. Do ich grona możemy zaliczyć np. Park Wodny w Krakowie. Jest on największym pod względem powierzchni basenów krytych obiektem w Polsce. W stolicy Małopolski mamy również najdłuższą rurę zjazdową w kraju – 202 m. Gród Kraka to oczywiście także niezliczona ilość atrakcji turystycznych, więc po wodnym relaksie nie sposób się po prostu nudzić.

Innym, równie obleganym centrum zabaw wodnych jest Wrocławski Park Wodny. Jest to duży kompleks z wydzielonymi strefami: rekreacyjną, saun i wellness, klubem fitness oraz basenem sportowym. Podczas tegorocznej majówki we wrocławskim aquaparku padł rekord ilości wejść. W jednym momencie kompleks pomieścił 1600 osób, a w ciągu całego dnia odwiedziło go 6000 osób. Oczywiście stolica Dolnego Śląska stanowi również niezwykle atrakcyjne miejsce pod kątem turystycznym.

Kierunek Uniejów

Bardzo ciekawie prezentuje się także kompleks termalno – basenowy w Uniejowie, który właśnie otrzymał status pierwszego w Polsce Uzdrowiska Termalnego. Amatorzy gorących kąpieli, którzy do tej pory korzystali w dużej mierze z term naszych południowych sąsiadów, teraz będą mieli je w zasięgu ręki. Umiejscowiony w centrum kraju w województwie łódzkim Uniejów, stanowi również doskonały wybór pod względem lokalizacyjnym. Miłośnicy spacerów, jazdy na rowerze i innych form aktywności znajdą tutaj wiele miejsc do realizowania swoich zainteresowań Na gości obiektu poza basenami o łącznej powierzchni 1,8 tys. metrów kwadratowych czeka wiele innych atrakcji. Wśród nich są m.in. jacuzzi oraz SPA z prawdziwego zdarzenia. Relaks umożliwiają też specjalnie przygotowane tężnie, sauny (fińska, parowa, ruska bania) oraz „słoneczna łąka”, czyli miejsce, gdzie można wylegiwać się pod ultrafioletowymi lampami, przy dźwiękach relaksacyjnej muzyki. Ale to nie wszystko co oferuje Uniejów w swoim kompleksie - w jego podziemiach przygotowano kręgielnię z barkiem i torami do gry. Na powierzchni można również zjeść w restauracji czy zarezerwować nocleg w odrestaurowanym zamku. Co ważne, wszystko zostało tak zorganizowane, by odwiedzający mogli korzystać z rozrywek bez konieczności przebierania się czy noszenia przy sobie portfela. W kompleksie został wdrożony nowoczesny system, który usprawnia zarządzanie wszystkimi obiektami i przede wszystkim ułatwia korzystanie z niego gościom.

Inwestycja w Uniejowie jest wyjątkowa pod wieloma względami – nie tylko z powodu rozbudowanej oferty i obiektów, które zapewniają rozrywkę i wypoczynek. Także pod względem technologii, jest to jeden z najnowocześniejszych kompleksów uzdrowiskowych w kraju. - Można powiedzieć, że termy są wręcz „naszpikowane” nowoczesnymi technologiami. Wszystkie obiekty, a łącznie są to cztery hotele, kilka restauracji, sklep oraz oczywiście aquapark są w pełni zintegrowane informatycznie, co oznacza, że menadżerowie mogą w łatwy i przejrzysty sposób nimi zarządzać. Przykładowo gość korzystający z restauracji, hotelu i SPA ma naliczany jeden rachunek, który jest sumowany na koniec pobytu. Oprogramowanie usprawnia więc i przyśpiesza obsługę klientów, co jest bardzo istotne w przypadku tak dużych obiektów gdzie rozlokowanych jest w sumie kilkadziesiąt punktów sprzedaży – opowiada Grzegorz Siewiera z firmy LSI Software

Długie urlopy, wczasy i turnusy powoli ustępują miejsca kilkudniowym wypadom do wodnych parków rozrywki. Jak wszystko ma to swoje dobre i złe strony, ale … lepiej mieć niedosyt po kilku krótkich wypadach weekendowych, niż poczucie znudzenia po jednych, zbyt długich wakacjach

 

Zobacz również:

 

naucz się oddychać


Odetchnij pełną piersią

Jaki trening wybrać


Jaki trening dla Ciebie?

Zmobilizuj się do ćwiczeń


Mobilizacja do ćwiczeń


Uwaga: Naturalne i alternatywne metody leczenia mogą zastąpić leki chemiczne, ale nie zastąpią zdrowego rozsądku. Pamiętajmy, żeby w poważniejszych przypadkach skorzystać z pomocy lekarza.Nie odpowiadamy za skutki stosowania terapii opisywanych w tym serwisie, stosujesz je na własną odpowiedzialność.