Przyczyny chronicznego zmęczenia

Każdy doświadcza od czasu do czasu zmęczenia. I powód na ogół jest znany. Często jest to zarwana noc, przemęczenie pracą czy stresujące zdarzenie. Ale bywa, że czujemy się przewlekle zmęczeni i nie wiemy dlaczego. Jakie mogą być powody przewlekłego zmęczenia? Jak im zapobiegać?

Jak szukać ofert last minute

Oferty last minute są idealnym rozwiązaniem dla tych wszystkich, którzy nie dysponują nadmiarem pieniędzy a chcieliby wybrać się na urlop w urokliwe zakątki świata. Pod hasłem „last minute” kryją się miejsca o znacznie obniżonej cenie, które pojawiają się na kilka bądź kilkanaście dni przed wylotem. Jak znaleźć najlepszą ofertę last minute?

Wydaje się, że lepsza pogoda i dłuższe dni sprawią, że będziemy mieć więcej energii i lepszy nastrój. Jednak przesilenie wiosenne powoduje osłabienie, zdenerwowanie, mniejszą odporność na stres czy brak motywacji do działania. Jak minimalizować jego objawy?

Dlaczego okulary słoneczne jesienią

Okulary przeciwsłoneczne większości z nas kojarzą się z latem. O tej porze roku ciężko się bez nich obyć. Warto jednak wiedzieć, że istnieje kilka powodów, dla których po wakacjach nie powinniśmy chować okularów przeciwsłonecznych głęboko w szafie, razem z japonkami i kostiumem kąpielowym,

Dieta i trening

Nie oszukujmy się – jeśli chcesz schudnąć, sam trening nawet najbardziej wyczerpujący, bez zbilansowanej diety, nie pozwoli w stu procentach pozbyć się zbędnych kilogramów. Tymczasem, odpowiednio dobrana dieta, zwłaszcza przy treningu redukcyjnym może poprawić efekty nawet o 80%. 

Wiosenna kondycja

Nie od dziś wiadomo, że zdrowy styl życia znacząco wpływa na zdrowie i dobre samopoczucie. Jeżeli dopiero teraz podjęłaś decyzję o zmianachi, zobacz na co zwrócić szczególną uwagę. A jeśli już od dawna dbasz o zdrowy plan dnia, sprawdź, czy przypadkiem o czymś nie zapomniałaś. 

Więcej energii na wiosnę

To nie przelewki – do lata pozostały 3 miesiące! Najwyższa pora zadbać nie tylko o szczupłą sylwetkę, ale przede wszystkim o odpowiednią dawkę energii, która obudzi organizm z zimowego letargu. Co zrobić, aby wykorzystać coraz dłuższe dni i przygotować się na nadejście lata?

smsowanie-photoxpress 6091620Nastolatki potrafią niezwykle szybko pisać smsy i wysyłają ich naprawdę dużo. Ale to mistrzowstwo ma negatywne konsekwencje dla zdrowia. Wraz ze wzrostem popularności smartfonów i tabletów, pojawiły się nowe zagrożenia dla zdrowia.

toaleta-nakladka-photoxpress 3706543Kiedy jesteśmy poza domem, w pracy lub szkole, w podróży, w centrum handlowym, kinie, czy restauracji, mamy obawy przed skorzystaniem w tych miejscach z toalety. Bo nawet w toalecie, która na pierwszy rzut oka wygląda na czystą, mogą znajdować się bakterie, wirusy czy pasożyty.

forma-po-wakacjach-photoxpress 2947961Wakacje się skończyły i powracają złe nawyki i rutyna, które zaczynają cię stresować. Ale korzyści z letniego wypoczynku nie muszą ulatniać się wraz z mijającym latem. Z łatwością można zachować formę na dłużej. Wystarczy tylko nieznacznie zmienić swoje nawyki. 

mocne-kosci-photoxpress 2906300Prawidłowe funkcjonowanie naszego układu kostnego zależy od wielu czynników, m.in. od aktywności fizycznej oraz odpowiedniej diety, dostarczającej organizmowi niezbędnych składników odżywczych. Jakie to składniki? Dlaczego są takie ważne?

palenie-tycie-photoxpress 3108621Palenie działa destrukcyjnie na nasze zdrowie i urodę. Dlatego większość palaczy chciałaby porzucić ten zgubny nałóg. Ale konsekwencją odstawienia papierosów jest w większości przypadków przybieranie na wadze. Skąd to tycie? Jak tego uniknąć?

aktywni-seniorzy-photoxpress 4490384Aktywność fizyczna powinna towarzyszyć nam przez całe życie. Tymczasem, jak wynika z badań Komisji Europejskiej, polscy seniorzy zajmują ostatnie, 27 miejsce wśród krajów Unii pod względem aktywności fizycznej, społecznej i zawodowej. Dlaczego tak się dzieje?

ekoprzewodnik-photoxpress 857621Zielona propozycja nie do odrzucenia. Dla tych, którzy zastanawiają się, dlaczego warto stawiać na produkty wielorazowe oraz dla tych, którzy chcą kupować marchewkę od lokalnego rolnika portal Ekorodzice.pl przygotował bezpłatny „Ekoprzewodnik po Krakowie”.

tyjemy-photoxpress 4771949Brzuch swój widzę ogromny czyli jak doganiamy USA. Zaczyna się niewinnie. Guzik w spodniach zapinany tylko na wdechu, na brzuchu dodatkowa fałdka, a w sklepowej przymierzalni niewesołe spostrzeżenie, że przeszliśmy w rozmiarze piętro wyżej.

Aktywność i zdrowieGodziny spędzane przed komputerem lub telewizorem, jedzenie w pośpiechu i niezdrowo, a do tego brak ruchu. Zarówno nawyki pracoholików, jak i „kanapowców” są bardzo groźne dla zdrowia. Skutkują nie tylko chorobami układu krążenia, ale i gorszymi efektami pracy.

nadwaga-rak-photoxpress_3089559Najnowsze badania francusko-brytyjskich naukowców wykazują, że nadwaga w momencie zdiagnozowania pierwszego nowotworu piersi zwiększa nie tylko ryzyko nawrotu raka piersi, ale i rozwoju innego nowotworu.

aquapark-wroclaw-mW dobie zawrotnego tempa życia, nieustannie brakującego czasu, ale także z przyczyn czysto finansowych coraz częściej decydujemy się na niedługie, ale intensywne wypady weekendowe. To już zauważalny trend.

Uwaga: Naturalne i alternatywne metody leczenia mogą zastąpić leki chemiczne, ale nie zastąpią zdrowego rozsądku. Pamiętajmy, żeby w poważniejszych przypadkach skorzystać z pomocy lekarza.Nie odpowiadamy za skutki stosowania terapii opisywanych w tym serwisie, stosujesz je na własną odpowiedzialność.