Spis treści

Groźne konsekwencje próchnicy

Problemy kardiologiczne, kostne, zapalenie nerek, płuc czy zatok, a nawet cukrzyca ... nieleczona próchnica może być przyczyną szeregu chorób, pozornie nie mających nic wspólnego z zębami.

Bakterie powodujące próchnicę, czy tworzące płytkę nazębną, gdy nie mogą być zneutralizowane przez system odpornościowy, powodują stany zapalne. Na początku stan zapalny ogranicza się do okolic zęba, ale nieleczony, może rozprzestrzenić się na cały organizm dając dolegliwości w odległych organach. Gdy na wskutek głębokiej próchnicy, bakteria dotrze do silnie unerwionej i ukrwionej miazgi zęba, łatwo może dostać się do krwiobiegu i wraz z nim dotrzeć do różnych organów i tam spowodować stan zapalny. W ten sam sposób rozprzestrzeniają się bakterie tworzące płytkę nazębną.

A jakie mogą być konsekwencje nieleczonej próchnicy?

 

Zobacz również:

Stany zapalne


Stany zapalne ostre i przewlekłe

Białe zęby bez dentysty


Bielsze zęby naturalnie

Próchnica i rak jelita


Próchnica a rak jelita grubego


Uwaga: Naturalne i alternatywne metody leczenia mogą zastąpić leki chemiczne, ale nie zastąpią zdrowego rozsądku. Pamiętajmy, żeby w poważniejszych przypadkach skorzystać z pomocy lekarza.Nie odpowiadamy za skutki stosowania terapii opisywanych w tym serwisie, stosujesz je na własną odpowiedzialność.