Spis treści

Demistyfikacja odtruwania

Wszyscy chcą się odtruwać. Odtruwająca dieta ma być rewelacją tysiąclecia. Każdy, kto z rozmaitych powodów nie czuje się najlepiej, jest zmęczony lub przygnębiony, uważa, że powinien się odtruć.

Czym więc jest owa dieta? I czy jest skuteczna?

Dlaczego odtruwanie?

Odtruwanie to naturalny proces przebiegający stale w organizmie a polegający na usuwaniu toksyn z organizmu. Toksyny czyli potencjalnie szkodliwe produkty przekształcane są w mniej szkodliwe składniki i wydalane wraz z kałem, moczem, potem i wydychanym powietrzem. Substancje toksyczne przedostają się do organizmu wraz z pożywieniem czy wdychanym powietrzem (np. pestycydy, herbicydy, środki konserwujące, hormony, dym tytoniowy, metale ciężkie itd.) oraz produkowane są przez sam organizm (np. amoniak powstający w procesie rozkładu białek). Toksyczny jest również alkohol, pity w nadmiarze lub ciągle, leki a nawet witaminy, jeśli spożywamy ich za dużo.

Toksyczne stają się też wirusy i bakterie. Częste nawroty różnych dolegliwości mogą świadczyć o tym, że układ odpornościowy nie może sobie z nimi poradzić. Jeśli więc nic ci aktualnie nie dolega, ale czujesz się „nie w formie”, masz powiększone gruczoły chłonne może to być wskazówka, że organizm jest zatruty.

Substancje toksyczne odkładają się w komórkach tłuszczowych. Jeśli nazbieraliśmy dużo tych toksyn albo w naszej diecie brak jest niektórych składników (np. przeciwutleniaczy) zwalczających toksyny, a do tego brak nam ruchu, nasz organizm nie daje sobie z nimi rady, co może prowadzić do wielu chorób. Objawami przewlekłego zatrucia są m.in. problemy z trawieniem, nieprzyjemny zapach z ust, ciągłe zmęczenie, kłopoty z cerą, bóle mięśniowe.

 

Zobacz również:

Głodówki lecznicze


Głodówki lecznicze

Wiosenna kuracja


Wiosenna kuracja odtruwająca

Zioła odtruwające


Odtruwanie ziołami


Uwaga: Naturalne i alternatywne metody leczenia mogą zastąpić leki chemiczne, ale nie zastąpią zdrowego rozsądku. Pamiętajmy, żeby w poważniejszych przypadkach skorzystać z pomocy lekarza.Nie odpowiadamy za skutki stosowania terapii opisywanych w tym serwisie, stosujesz je na własną odpowiedzialność.