Spis treści

Oko powie wszystko o zdrowiu

Irydologia czyli nauka zajmująca się kompleksową oceną stanu zdrowia na podstawie wyglądu tęczówki praktykowana była już tysiące lat temu na Dalekim Wschodzie, a także w starożytnym Egipcie. Dużą wagę do tego typu diagnozy przywiązywała medycyna tybetańska. Później irydologia przechodziła lepsze i gorsze czasy.

Zainteresowanie nią wzrosło w połowie XX wieku i obecnie jest obowiązkowym przedmiotem na niektórych zagranicznych uczelniach medycznych. Niestety, w Polsce jest ciągle mało popularna. A szkoda, bo w trakcie nieinwazyjnych badań, podobnych do okulistycznych, irydolog może:

  • wykryć wrodzone i nabyte predyspozycje do określonych chorób,

  • określić stopień zatrucia organizmu szkodliwymi wpływami środowiska zewnętrznego i produktami przemiany materii,

  • ocenić funkcjonowanie układu nerwowego, odpornościowego, pokarmowego czy krwionośnego,

  • wskazać narząd lub układ, w którym toczy się proces chorobowy.

Metoda ta szczególnie dobrze sprawdza się przy diagnozowaniu chorób przewlekłych, a także chorób będących aktualnie w zalążku i niewykazywanych jeszcze przez konwencjonalne metody diagnostyki.

Często człowiek źle się czuje, ale pomimo wielu wyników badań nie wiadomo, na co jest chory. A to dlatego, że zmiany morfologiczne czy biochemiczne w wielu schorzeniach poprzedza długi okres zaburzeń czynnościowych, niewykrywalnych podczas konwencjonalnych badań. Zmiany te wykryje jednak badanie tęczówki, dzięki czemu można wcześniej podjąć leczenie zagrożonych obszarów i nie dopuścić do poważniejszych uszkodzeń. Irydologia ma więc duże znaczenie profilaktyczne. W dodatku jest to tania i nieinwazyjna profilaktyka i takiemu badaniu coraz częściej poddają się osoby zdrowe, które chcą w ten sposób zapobiec przyszłym chorobom.

 

Zobacz również:

Co zdradzi twarz


Co zdradzi nasza twarz

diagnostyka wizualna Orientu


Diagnostyka wizualna Orientu

Zmiany na paznokciach


Co mówią zmiany na paznokciach

Uwaga: Naturalne i alternatywne metody leczenia mogą zastąpić leki chemiczne, ale nie zastąpią zdrowego rozsądku. Pamiętajmy, żeby w poważniejszych przypadkach skorzystać z pomocy lekarza.Nie odpowiadamy za skutki stosowania terapii opisywanych w tym serwisie, stosujesz je na własną odpowiedzialność.