Klimuszko – największy zielarz i naturalista

Każdy może być zdrowy i szczęśliwy, trzeba tylko przestrzegać zaleceń najsławniejszych naturalistów. Jednym z nich był Klimuszko.
Ojciec Czesław Andrzej Klimuszko, franciszkanin, uznawany jest za najsławniejszego współczesnego polskiego jasnowidza i zarazem zielarza. Zmarł w 1980 roku. Jego fenomenalne zdolności parapsychiczne budziły podziw, m.in. przepowiedział wybór Polaka na papieża. Już za życia otoczony był legendą. Zalecane kuracje ziołowe na różne dolegliwości – mieszanki składały się z nieparzystej liczby ziół, zazwyczaj z jedenastu – okazywały się bardzo skuteczne.

Klimuszko był zwolennikiem wykorzystywania leczących sił natury, także tych niewidzialnych w postaci promieniowań wydzielanych przez ludzi (biomagnetyzm) oraz różnych roślin, ziół, drzew, np. brzozy. Dużo informacji na ten temat można znaleźć w jego książce „Moje widzenie świata”. W drugiej części publikacji „Szukajmy szczęścia w przyrodzie” autor na podstawie własnej praktyki twierdzi, że tragizm współczesnej cywilizacji i rozliczne problemy zdrowotne ludzi są następstwem odejścia od natury i łamania praw przyrody.

Klimuszko uważał, że w trosce o zdrowie powinniśmy mieszkać w domach z naturalnych materiałów, wybudowanych na terenach czystych radiestezyjnie, gdzie nie ma szkodliwych podziemnych promieniowań. Zalecał noszenie bielizny i ubrania z naturalnych materiałów.

Dieta powinna składać się z pokarmów wytworzonych metodami naturalnymi, najlepiej bez sztucznych nawozów i środków ochrony roślin. Powinniśmy spożywać żywność jak najświeższą, nadmierna jej konserwacja metodami przemysłowymi jest szkodliwa, dopuszczalne są tylko proste tradycyjne technologie. Racjonalne odżywianie polega na ograniczeniu produktów mięsnych oraz tłustych potraw. Po sześćdziesiątym roku życia od czasu do czasu można zjeść cielęcinę, mięso z królika czy kurczaka. Dopuszczalne są ryby. Z tłuszczów Klimuszko polecał oliwę z oliwek, oleje tłoczone na zimno, m.in. z lnu. Cenne bez względu na wiek pozostaje zawsze mleko, kefir, zsiadłe mleko. Korzystne są pokarmy ze zbóż, chleb żytni jest wartościowszy niż pszenny. Klimuszko cenił też grzyby pod każdą postacią oraz fasolę i groch. Zalecał, szczególnie dzieciom, jedzenie owoców, m.in. jabłek, borówek. Z przypraw najbardziej cenił chrzan i pietruszkę. Do słodzenia i na wzmocnienie organizmu polecał miód. Radził unikać picia wszelkich napojów, zwłaszcza szybko – duszkiem. Za niewskazane uważał picie kawy. Pokarmów nie powinno się nigdy jeść za dużo, wskazane są posty. Przy posiłkach należy zachować spokój.

Klimuszko doradzał zabiegi wodolecznicze, kąpiele, nacierania, hartowanie, a także gimnastykę codzienną i kontakt z przyrodą. Według niego nasze zdrowie jest uwarunkowane datą urodzenia, co wynika zarówno z wpływu zmieniającego się promieniowania kosmosu, przede wszystkim ilości docierającej energii słonecznej, jak i rodzaju sezonowej diety kobiety będącej w ciąży. Niezbędnym warunkiem zdrowia jest troska o higienę psychiczną, trzeba znaleźć czas na duchową refleksję nad sobą, nad swoim zachowaniem, powinniśmy się nauczyć przebywać w ciszy i samotności. Szkodliwa jest hałaśliwa muzyka, nadmierny seksualizm. Klimuszko preferował leki ziołowe, twierdził, że choć działają powoli, są bardzo skuteczne.

Więcej Sekcja Zdrowie, poz. 58

 

Zobacz również:

Terapie dla ducha


Zielone terapie dla psychiki

Smog elektromagnetyczny


Smog elektromagnetyczny

Ziołolecznictwo


Leczenie ziołami


Uwaga: Naturalne i alternatywne metody leczenia mogą zastąpić leki chemiczne, ale nie zastąpią zdrowego rozsądku. Pamiętajmy, żeby w poważniejszych przypadkach skorzystać z pomocy lekarza.Nie odpowiadamy za skutki stosowania terapii opisywanych w tym serwisie, stosujesz je na własną odpowiedzialność.