Spis treści

Głodówka oczyszczająca

Wiemy, że nadmierne spożywanie pokarmów o wysokiej wartości energetycznej (tłuszcze, białko, węglowodany) jak również zbyt niskie spożycie błonnika przyczynia się do rozwoju chorób cywilizacyjnych: chorób układu krążenia, cukrzycy, otyłości, nowotworów.

Na skutek niewłaściwego odżywiania w komórkach naszego organizmu odkładają się różnego rodzaju trujące produkty przemiany materii, które zakłócają prawidłowe funkcje komórek. Z czasem coraz bardziej zaburzają one funkcjonowanie narządów, przyśpieszając starzenie się organizmu. Głodówka lecznicza uruchamia proces odwrotny. Organizm przestawia się, niszcząc i wydalając toksyny i resztki metaboliczne z chorych tkanek.

Głodówki znane były w medycynie już w czasach starożytnych, zarówno jako metoda zapobiegawcza, jak i lecznicza. Zaniechano ich w XIX w z powodu skrajnie negatywnego nastawienia medycyny konwencjonalnej. Zainteresowano się nimi ponownie dopiero na początku ub. wieku, gdy liczne eksperymenty i badania naukowe potwierdziły korzystne dla zdrowia oddziaływanie głodówek na organizm. Obecnie ta metoda powraca do łask i stosowana jest z dużym powodzeniem w wielu ośrodkach przyrodoleczniczych.

 

Zobacz również:

Demistyfikacja odtruwania


Demistyfikacja odtruwania

Wiosenna kuracja


Wiosenna kuracja odtruwająca

Zioła odtruwające


Odtruwanie ziołami


Uwaga: Naturalne i alternatywne metody leczenia mogą zastąpić leki chemiczne, ale nie zastąpią zdrowego rozsądku. Pamiętajmy, żeby w poważniejszych przypadkach skorzystać z pomocy lekarza.Nie odpowiadamy za skutki stosowania terapii opisywanych w tym serwisie, stosujesz je na własną odpowiedzialność.