Tajemnicza moc magnesu

Dobroczynna moc pola magnetycznego znana była już w starożytności. Korzystano z niej wiedząc, że pobudza samoregulację komórek oraz pozytywnie wpływa na stan zdrowia i samopoczucia. Dziś odkrywa się ją na nowo dzięki wykorzystaniu właściwości magnesu w alternatywnych metodach leczenia.

Historia leczniczego magnesu

Magiczna moc magnesów od starożytności wzbudzała ciekawość. Była wykorzystywana do wyrobu biżuterii, pasów i talizmanów, które pełniły rolę ochronnych artefaktów. Większość kultur i cywilizacji wykorzystywała pole magnetyczne do także celów leczniczych. Medycyna dalekiego wschodu przeszło dwa tysiące lat temu uznała moc naturalnych magnesów, nazywając je kamieniami zdrowotnymi. Leczono nimi praktycznie wszystkie choroby: bóle wewnętrzne, złamania, obrzęki, urazy skórne i kostne. W starożytnym Egipcie magnes miał również zwolenników. W jego magiczną moc wierzyła Kleopatra, nosiła go bowiem na czole jako amulet, aby zachować urodę i zdrowie. W III w. p.n.e. Arystoteles potwierdził terapeutyczne właściwości magnesu. Odtąd często i chętnie używano go w praktykach lekarskich w Europie. Współcześnie działanie pół magnetycznych wykorzystuje się regularnie w diagnozowaniu, profilaktyce i leczeniu.

Jak to działa?

Władysław Fedejko, zarządzający marką HoMedics Polska: Terapia magnetyczna klasyfikowana jest jako leczenie niekonwencjonalne, mające główne zastosowanie w zwalczaniu bólu. Poprawia także krążenie krwi, odporność organizmu, uspokaja i relaksuje. Warto jednak podkreślić, że same magnesy nie leczą. Stymulują jednak organizm do przywrócenia równowagi, wzmacniają układ immunologiczny, co wzmacnia organizm. Magnes wpływa na cząsteczki żelaza we krwi, przyśpiesza transport tlenu i oczyszcza komórki. Terapia magnetyczna stosowana jest w profilaktyce i leczeniu takich schorzeń, jak: zaburzenia układu nerwowego, stres, problemy związane z krążeniem, infekcje i stany zapalne oraz różnego rodzaju bóle. To doskonałe uzupełnienie tradycyjnych technik leczenia.

Urządzenia magnetyczne

Aby na co dzień korzystać z terapeutycznego działania pola magnetycznego można wypróbować artykuły magnetyczne różnego typu: od eleganckiej biżuterii po terapeutyczne pasy z wkładkami żelowymi. Dzięki nim możemy poddawać się terapii w każdej chwili, w domowych warunkach. Biżuteria magnetyczna (np. bransoletka), będąc elegancką ozdobą, nie traci na swoim leczniczym działaniu. Reguluje bowiem bioelektromagnetyczną równowagę organizmu. Istnieje terapeutyczna seria opasek i pasów magnetycznych, które poza właściwościami wynikającymi z działania magnesu, wzbogacone są o wkładki żelowe do terapii ciepłem lub zimnem - informuje Władysław Fedejko. Termoterapia dodatkowo wspomaga leczenie i jest uzupełnieniem rehabilitacji i rekonwalescencji pourazowej. Wysoka skuteczność terapii magnetycznej kwalifikuje ją jako bezpieczną formę wspomagania zdrowia, nie powodując skutków ubocznych czy uzależnienia.

Terapia magnetyczna od wieków korzystnie wpływa na ludzki organizm, stymuluje jego pracę i poprawia zdrowie. Warto korzystać z dobroczynnego działania magnesów codziennie, by tak jak Kleopatra cieszyć się zdrowiem i urodą na długi czas. Więcej informacji o alternatywnych formach leczenia na blogu: http://homedicspolska.blogspot.com

 

Zobacz również:

Terapie alternatywne


Terapie alternatywne

Akupresura


Akupresura

Krople Bacha


Joga w butelce

Uwaga: Naturalne i alternatywne metody leczenia mogą zastąpić leki chemiczne, ale nie zastąpią zdrowego rozsądku. Pamiętajmy, żeby w poważniejszych przypadkach skorzystać z pomocy lekarza.Nie odpowiadamy za skutki stosowania terapii opisywanych w tym serwisie, stosujesz je na własną odpowiedzialność.