Spis treści

Diagnostyka wizualna Orientu

Michio Kushi, Japończyk zamieszkały w USA jest jednym z największych znawców klasycznej medycyny Orientu, a zarazem twórcą komputera do ustalania punktów akupunktury oraz jednym z pionierów dzisiejszej makrobiotyki.
Od kilkudziesięciu lat jest uznanym na Wschodzie i Zachodzie autorytetem w dziedzinie diagnostyki wizualnej i terapii dietetycznej.
W swojej książce How to see your health: Book of Oriental Diagnosis, prezentuje zapomniane metody diagnostyczne Orientu i wskazuje na ich przydatność przy wykrywaniu przypadków, które często pozostają niezauważone i niewykryte przez rutynową procedurę medyczną.
Opanowując umiejętność dostrzegania nieprawidłowości budowy, ruchów, stanów psychicznych, rysów twarzy i innych szczegółów, poznajemy sztukę wykrywania potencjalnych schorzeń jeszcze przed pojawieniem się zasadniczych symptomów choroby, dzięki czemu możemy zawczasu zapobiec chorobie i jej skutkom.

Takie są założenia. Czy wnioski są słuszne? Czy w naszym świecie, tak odległym od natury, te metody diagnostyczne sprawdzają się? Oto kilka przykładów chińskiej diagnozy. Zapoznaj się z nimi, poobserwuj siebie, rodzinę, znajomych i oceń sama.

 

Zobacz również:

Ćwiczenia na poprawę wzroku


Ćwiczenia na poprawę wzroku

Oczy i komputer


Oczy i komputer

Podkrążone oczy


Podkrążone oczy


Uwaga: Naturalne i alternatywne metody leczenia mogą zastąpić leki chemiczne, ale nie zastąpią zdrowego rozsądku. Pamiętajmy, żeby w poważniejszych przypadkach skorzystać z pomocy lekarza.Nie odpowiadamy za skutki stosowania terapii opisywanych w tym serwisie, stosujesz je na własną odpowiedzialność.