Spis treści

Joga w butelce...

Naturalny sposób dr. Bacha na stres

Stresujesz się? Trudno się dziwić! Nerwowość, obniżony nastrój, irytacja spotyka od czasu do czasu każdego z nas. Zanim stanie się stałym elementem twojego życia i wpłynie negatywnie na twój organizm, zadbaj o siebie już dziś!

W latach trzydziestych ubiegłego stulecia, słynny lekarz i naukowiec Edward Bach dokonał znaczącego odkrycia – przyrządzone z odpowiednich kwiatów ekstrakty mogą oddziaływać na ludzką psychikę – równoważą emocje i wpływają na cechy charakteru. Osobom nieśmiałym i unikającym różnych wyzwań, dr Bach zalecał esencję z kroplika. Dzięki niej zdobywali więcej odwagi i siły przebicia. Modrzew pomagał odzyskać pewność siebie, a niecierpek redukował stan rozdrażnienia. Natomiast ratunkiem dla znerwicowanych i cierpiących na ataki paniki jest Posłonka, Kroplik i Kasztanowiec biały.

Bach wyróżnił 38 stanów emocjonalnych, którym przypisał odpowiedni kwiatowy specyfik. Regularne stosowanie takiej kuracji pomaga odzyskać spokój umysłu i dystans do problemów. Wystarczy rozpuścić parę kropli odpowiedniej esencji w filiżance wody i popijać kilka razy dziennie przez okres kilku dni lub tygodni – w zależności od problemu. Efekty można zauważyć dość szybko.

W chwilach natężonego stresu, np. przed egzaminem, rozmową kwalifikacyjną, stojąc w korku ulicznym lub po rodzinnej kłótni, dr Bach proponował gotową mieszankę pięciu esencji (tzw. Rescue Remedy – pomoc doraźna) – skutki jej działania można zauważyć niemal natychmiast. Zażycie kilku kropli Rescue zadziała podobnie, jak ćwiczenie spokojnych oddechów nad morzem.

Ponieważ metoda dr. Bacha jest prosta i bezpieczna, można ją stosować samodzielnie i bez ograniczeń. Aby dobrać właściwe ekstrakty, warto jednak skorzystać z porady specjalisty lub zapoznać się z dostępną literaturą. Informacje na temat sporządzania i zażywania ekstraktów można znaleźć na stronie poświęconej tej metodzie: www.drBach.pl lub dzwoniąc do Centrum Terapii Bacha, 094 345 43 20.

 

Zobacz również:

Wpływ stresu na organizm


Wpływ stresu na organizm

naucz się oddychać


Odetchnij pełną piersią

Wdychaj energię


Wdychaj energię, wydychaj stres

Uwaga: Naturalne i alternatywne metody leczenia mogą zastąpić leki chemiczne, ale nie zastąpią zdrowego rozsądku. Pamiętajmy, żeby w poważniejszych przypadkach skorzystać z pomocy lekarza.Nie odpowiadamy za skutki stosowania terapii opisywanych w tym serwisie, stosujesz je na własną odpowiedzialność.