Właściwości zdrowotne mumio shilajit

W tradycyjnej medycynie ajurwedyjskiej shilajit stosowany jest od stuleci. Znany i wszechstronnie przebadany jest również na terenie Rosji.  Prawidłowo używany  ma korzystny i wszechstronny wpływ na zdrowie. Jakie korzyści może przynieść i jakie są możliwe skutki uboczne stosowania mumio?   

Naturalne sposoby na nadciśnienie

Fakt, że masz za wysokie ciśnienie krwi, nie oznacza, że musisz zażywać leki, aby je obniżyć. Istnieją naturalne sposoby na obniżenie ciśnienia bez leków. Tyle tylko, że są mniej wygodne niż łykanie tabletki, bo wymagają pewnych zmian stylu życia i odżywiania. Ale warto spróbować, bo zmiany przyniosą większe korzyści zdrowotne niż tylko obniżenie ciśnienia.

Stwardnienie rozsiane - jak sobie pomóc

Pomimo licznych i ciągle prowadzonych badań nad problematyką stwardnienia rozsianego medycyna konwencjonalna nadal nie jest w stanie zaproponować pacjentom zadawalających rozwiązań. Poszukując skutecznych terapii warto zwrócić uwagę na możliwości jakie oferuje nam medycyna funkcjonalna i jej osiągnięcia.

Naturalne terapie przy kandydozach

Drożdżaki Candida żyją na co dzień w naszych organizmach nie czyniąc nam szkody. Ale mogą też być przyczyną groźnej kandydozy. Występowanie wielu przykrych dolegliwości i rozpoznanie kandydozy, to dopiero początek długiej drogi do osiągnięcia zdrowia. Warto wówczas wesprzeć farmakoterapię  metodami naturalnymi.

Metody naturalne na rzsReumatoidalne zapalenie stawów to choroba autoimmunologiczna, która powoduje zapalenie stawów, najczęściej drobnych stawów rąk i nóg. RZS jest chorobą postępującą i bez leczenia stan będzie się pogarszać. Ale można zatrzymać postęp naturalnymi metodami.

Zdrowotne właściwości śpiewu

Nie należymy do śpiewającego narodu. Może warto to zmienić, bo śpiew ma zaskakująco dobry wpływ na nasze zdrowie. Liczne badania wykazują, że śpiewanie, a zwłaszcza śpiewanie chóralne, prowadzi do poprawy stanu zdrowia tak fizycznego jak i psychicznego i emocjonalnego. 

Borelioza stawowa

Zapalenie stawów to częste powikłanie boreliozy, choroby wywołanej przez krętki Borrelia burgdorferi, przenoszonej przez kleszcze. Nasilenie zapalenia stawów początkowo jest umiarkowane, ale nieleczone prowadzi do przewlekłej osteoartropatii i towarzyszącemu jej uszkodzeniu chrząstek i kości.  

Kompresjoterapia

Kompresjoterapia to wykorzystanie kontrolowanego ucisku pod postacią pneumatycznego drenażu żylno-limfatycznego, bandażowania czy odzieży uciskowej. Ma ona zastosowanie we współczesnej rehabilitacji osób z obrzękami limfatycznymi, po mastektomii, a także w schorzeniach urazowo-ortopedycznych.

alergia-wziewna-photoxpress 3810151Cieknący lub zatkany nos, kichanie, szczypiące i łzawiące oczy, drapanie w gardle … co wiosnę podobne objawy nękają coraz większą rzeszę alergików. To alergia wziewna czyli alergiczny nieżyt nosa. Podpowiadamy jak sobie z nią radzić domowymi sposobami.

kuracja-borowinowaMinęły czasy, gdy trzeba było udać się do uzdrowiska, by leczyć się borowiną. Dziś możemy to robić równie skutecznie w domowych zaciszu. Jakie choroby leczy borowina? Jak wykorzystac ją dla urody? Jakie są przeciwwskazania do borowinowej terapii?

wody-termalne-introCzęsto rezygnujemy z zimowego wyjazdu na urlop, bo nie umiemy jeździć na nartach i nie jesteśmy zainteresowani nauką tego sportu. Alternatywą może być wypad do kąpielisk termalnych, gdzie możemy nie tylko podleczyć się z różnych chorób, ale również miło spędzić czas.

rak-niekonwencjonalnie-photoxpress 5146133Chorzy na raka próbują różnych metod walki z nim, w tym metod niekonwencjonalnych i alternatywnych. I często te metody, choć nie wyleczą z raka, to sprawią, że objawy choroby czy leczenia konwencjonalnego będą łatwiejsze do zniesienia. Jakie metody wybrać?

Masaż dłoni uzdrawia całe ciało

W medycynie Wschodu dłoniom przypisuje się ogromną siłę uzdrawiającą. Masaż dłoni sprawdza się szczególnie w łagodzeniu bólu, ale można nim także kontrolować emocje. Jest prosty, nic nie kosztuje i każdy może go wykonywać.  Wystarczy poświęcić mu 5-15 minut dziennie. Nie ma więc wymówki, by przynajmniej nie spróbować. 

tummo-photoxpress 2838627Tummo to rodzaj medytacji praktykowanej w buddyzmie tybetańskim. Technika ta polega na opanowaniu przepływu energii w ciele i uzyskaniu wewnętrznego stanu błogości. Efektem ubocznym jest generowanie wielkiej ilości ciepła w ciele praktykującego.

olejek-z-drzewa-herbacianegoOlejek z drzewa herbacianego jest jednym z najsilniejszych środków przeciwwirusowych, przeciwbakteryjnych i przeciwgrzybiczych. Można go stosować do leczenia wielu dolegliwości. Zobacz przykładowe zastosowania tego olejku.

terapie-alternatywne-photoxpress_3360675Zainteresowanie medycyną alternatywną jest coraz większe. Przyczyną jest często niezadowolenie z terapii konwencjonalnych, a także coraz większe poczucie odpowiedzialności za własne zdrowie. Wybór właściwej terapii alternatywnej nie jest łatwy. Jak wybrać najlepszą?

przeziebienie-chinska-medycyna-photoxpress_12545791Wg Tradycyjnej Chińskiej Medycyny, można złagodzić objawy przeziębienia i skrócić czas trwania choroby stosując odpowiednią dietę, zależną od typu przeziębienia. I im wcześniej to zrobimy, tym większe szanse na powstrzymanie rozwoju choroby.

smiechoterapia-sxc.hu_184540_6193Terapia śmiechem czyli gelotologia to przyjemna i skuteczna metoda leczenia. Za pomocą śmiechu można poprawić trawienie, wzmocnić układ odpornościowy, złagodzić niektóre bóle, poprawić jakość snu, a nawet sprawność seksualną.

Uwaga: Naturalne i alternatywne metody leczenia mogą zastąpić leki chemiczne, ale nie zastąpią zdrowego rozsądku. Pamiętajmy, żeby w poważniejszych przypadkach skorzystać z pomocy lekarza.Nie odpowiadamy za skutki stosowania terapii opisywanych w tym serwisie, stosujesz je na własną odpowiedzialność.