Zdrowotne właściwości śpiewu

Nie należymy do śpiewającego narodu. Może warto to zmienić, bo śpiew ma zaskakująco dobry wpływ na nasze zdrowie. Liczne badania wykazują, że śpiewanie, a zwłaszcza śpiewanie chóralne, prowadzi do poprawy stanu zdrowia tak fizycznego jak i psychicznego i emocjonalnego. 

Borelioza stawowa

Zapalenie stawów to częste powikłanie boreliozy, choroby wywołanej przez krętki Borrelia burgdorferi, przenoszonej przez kleszcze. Nasilenie zapalenia stawów początkowo jest umiarkowane, ale nieleczone prowadzi do przewlekłej osteoartropatii i towarzyszącemu jej uszkodzeniu chrząstek i kości.  

Kompresjoterapia

Kompresjoterapia to wykorzystanie kontrolowanego ucisku pod postacią pneumatycznego drenażu żylno-limfatycznego, bandażowania czy odzieży uciskowej. Ma ona zastosowanie we współczesnej rehabilitacji osób z obrzękami limfatycznymi, po mastektomii, a także w schorzeniach urazowo-ortopedycznych.

alergia-wziewna-photoxpress 3810151Cieknący lub zatkany nos, kichanie, szczypiące i łzawiące oczy, drapanie w gardle … co wiosnę podobne objawy nękają coraz większą rzeszę alergików. To alergia wziewna czyli alergiczny nieżyt nosa. Podpowiadamy jak sobie z nią radzić domowymi sposobami.

kuracja-borowinowaMinęły czasy, gdy trzeba było udać się do uzdrowiska, by leczyć się borowiną. Dziś możemy to robić równie skutecznie w domowych zaciszu. Jakie choroby leczy borowina? Jak wykorzystac ją dla urody? Jakie są przeciwwskazania do borowinowej terapii?

wody-termalne-introCzęsto rezygnujemy z zimowego wyjazdu na urlop, bo nie umiemy jeździć na nartach i nie jesteśmy zainteresowani nauką tego sportu. Alternatywą może być wypad do kąpielisk termalnych, gdzie możemy nie tylko podleczyć się z różnych chorób, ale również miło spędzić czas.

rak-niekonwencjonalnie-photoxpress 5146133Chorzy na raka próbują różnych metod walki z nim, w tym metod niekonwencjonalnych i alternatywnych. I często te metody, choć nie wyleczą z raka, to sprawią, że objawy choroby czy leczenia konwencjonalnego będą łatwiejsze do zniesienia. Jakie metody wybrać?

masaz-dloni-photoxpress 1117756Masaż dłoni sprawdza się szczególnie w łagodzeniu bólu, ale można nim także kontrolować emocje. Jest prosty, nic nie kosztuje i każdy może go wykonywać.  Wystarczy poświęcić mu 5-15 minut dziennie. Nie ma więc wymówki, by przynajmniej nie spróbować. 

tummo-photoxpress 2838627Tummo to rodzaj medytacji praktykowanej w buddyzmie tybetańskim. Technika ta polega na opanowaniu przepływu energii w ciele i uzyskaniu wewnętrznego stanu błogości. Efektem ubocznym jest generowanie wielkiej ilości ciepła w ciele praktykującego.

olejek-z-drzewa-herbacianegoOlejek z drzewa herbacianego jest jednym z najsilniejszych środków przeciwwirusowych, przeciwbakteryjnych i przeciwgrzybiczych. Można go stosować do leczenia wielu dolegliwości. Zobacz przykładowe zastosowania tego olejku.

terapie-alternatywne-photoxpress_3360675Zainteresowanie medycyną alternatywną jest coraz większe. Przyczyną jest często niezadowolenie z terapii konwencjonalnych, a także coraz większe poczucie odpowiedzialności za własne zdrowie. Wybór właściwej terapii alternatywnej nie jest łatwy. Jak wybrać najlepszą?

przeziebienie-chinska-medycyna-photoxpress_12545791Wg Tradycyjnej Chińskiej Medycyny, można złagodzić objawy przeziębienia i skrócić czas trwania choroby stosując odpowiednią dietę, zależną od typu przeziębienia. I im wcześniej to zrobimy, tym większe szanse na powstrzymanie rozwoju choroby.

smiechoterapia-sxc.hu_184540_6193Terapia śmiechem czyli gelotologia to przyjemna i skuteczna metoda leczenia. Za pomocą śmiechu można poprawić trawienie, wzmocnić układ odpornościowy, złagodzić niektóre bóle, poprawić jakość snu, a nawet sprawność seksualną.

kneipp-sxc.hu_932274Kuracje wodne Sebastiana Kneippa weszły już do kanonu naturalnego lecznictwa. Najważniejsze z nich to hartowanie i wzmacnianie organizmu wodą. Bezboleśnie możemy je przeprowadzić w czasie letnich wakacji.

irydologia-oblok-dystroficzny-inIrydologia to tania i nieinwazyjna profilaktyka. Badając tęczówkę można wykryć chorobę w zarodku, zanim pojawią się jej pełne objawy i zanim da się ją zdiagnozowac metodami konwencjonalnej medycyny. Co może wykryć irydolog?

skora-zdrowie-photoxpress_3088093Skóra szybko reaguje na wszelkie zmiany w stanie naszego zdrowia. Z wyglądu skóry dowiemy się, czy właściwie odżywiamy się, czy środowisko zewnętrzne ma na nas korzystny wpływ lub czy mamy odpowiedni stosunek do własnego życia.

twarz-zdradzi-wnetrze-photoxpress_2129022Twarz zdradza nasze myśli i uczucia, czy chcemy tego, czy nie. Zwykle wiernie oddaje takie stany jak smutek czy zadowolenie, znudzenie lub zaciekawienie, choroba bądź zdrowie. Wykorzystuje to Medycyna Wschodu do diagnozy choroby.

akupunktura-zanik-miesni-photoxpress_531971Zanikanie masy mięśni szkieletowych u osób starszych i chorych ma ogromny wpływ na ich mobilność. W takich przypadkach zalecane są najczęściej ćwiczenia, zmiana diety i stymulacja mechaniczna. Okazuje się jednak, że pomóc może także  akupunktura.

Uwaga: Naturalne i alternatywne metody leczenia mogą zastąpić leki chemiczne, ale nie zastąpią zdrowego rozsądku. Pamiętajmy, żeby w poważniejszych przypadkach skorzystać z pomocy lekarza.Nie odpowiadamy za skutki stosowania terapii opisywanych w tym serwisie, stosujesz je na własną odpowiedzialność.