Domowe sposoby na egzemę

Egzema to uporczywe schorzenie skóry, zwane też wypryskiem. Nie jest zaraźliwe i nie zagraża życiu, ale jest nieprzyjemne. Dowiedz się jak się objawia, jakie są typy egzemy i  przyczyny jej występowania i nawrotów. A przede wszystkim jak ją leczyć domowymi sposobami i jak zapobiegać nawrotom.

Domowe sposoby na nawilżanie gardłaZbyt sucha błona śluzowa powoduje nie tylko chrypkę czy drapanie w gardle, ale również brak odpowiedniej ochrony przed bakteriami i wirusami, co skończyć się może stanem zapalnym. Aby nawilżać jamę ustną należy nawadniać cały organizm, stosować zioła, miód, inhalacje z olejków, spraye do gardła, jak i unikać używek.

Domowe sposoby na przeziębienie

Domowe sposoby nie zastąpią leków, ale z pewnością wzmocnią nas, gdy na horyzoncie pojawią się pierwsze oznaki przeziębienia.Wystarczą dobrze znane, podstawowe produkty spożywcze, by w kilka chwil przygotować rozgrzewające napoje, które wzmocnią organizm i pozwolą mu walczyć z pierwszymi objawami przeziębienia.

Sposoby na obrzęki stóp

Robi się coraz cieplej i Twoje nogi  stają się ciężkie i obolałe? To częsta przypadłość i nie jesteś tu wyjątkiem. Dlaczego tak się dzieje? Jak zapobiegać obrzękom stóp?  I jak sobie pomóc, gdy do obrzęku już doszło? Oto kilka wskazówek.

Sposoby na napięciowy ból głowy

Jesteś spóźniona, nie możesz znaleźć kluczy, nie jesteś przygotowana na poranne spotkanie, a tu jeszcze na drodze korek. Nic dziwnego, że dostajesz bólu głowy. Stres to najczęstsza przyczyna napięciowego bólu głowy. Podpowiadamy jak sobie z nim radzić.

Domowe sposoby na zapalenie pęcherza

Infekcje dróg moczowych są bardzo częste, gdyż bakterie chętnie namnażają się w moczu. Ze względu na budowę anatomiczną zakażenia układu moczowego dotyczą przede wszystkim kobiet. Jakie są objawy i przyczyny zakażenia pęcherza i jak je leczyć domowymi sposobami?

Sposoby na kontuzje

Przeciążenia mięśni, ich skurcze  czy naderwania to częste przypadłości weekendowych sportowców. Mięśnie mogą gwałtownie dać znać o sobie po intensywnych ćwiczeniach, biegu a nawet długim spacerze w terenie. Podpowiadamy jak sobie z nimi radzić domowymi sposobami.

Domowe sposoby na zatkane ucho

Każdy chyba zetknął się z problemem ucha zatkanego woskowiną. Woskowina sama w sobie jest niezbędna, gdyż oczyszcza i nawilża przewód słuchowy oraz chroni błonę bębenkową przed brudem, bakteriami i grzybami. Problem pojawia się, jeśli nagromadzi się jej zbyt dużo.

domowe-sposoby-przeziebieniaZ czym kojarzy Ci się jesień? Z kolorowymi liśćmi spadającymi z drzew, grzybobraniem, a może z robieniem przetworów? Ale ta pora roku to również zatkany i cieknący nos, sterty zużytych chusteczek, bóle mięśni i gardła, kaszel.

brodawkiBrodawki to niezłośliwe narośle skórne, które mogą występować pojedynczo lub w dużych grupach, właściwie na całym ciele. I mogą być dokuczliwe. Jak się przed nimi ustrzec? Jak leczyć domowymi sposobami? Kiedy konieczna jest konsultacja lekarska?

sposoby-zylaki-sxc.hu-629036-mŻylaki, nawet jeśli nie szkodzą zdrowiu, powodują dyskomfort i nie wyglądają pięknie.Pozostawione bez leczenia powiększają się i stwarzają więcej problemów. We wczesnej fazie możemy jednak same zapobiec ich rozwojowi.

chrypka-photoxpress 1616425Czujesz drapanie w gardle lub potrzebę ciągłego chrząkania? Twój głos zmienia barwę stając się chrapliwym lub skrzekliwym albo nawet czasowo tracisz głos? To chrypka. Jakie są jej przyczyny? Jak ją leczyć domowymi sposobami? Kiedy udać się do lekarza?

Sposoby zapobiegania zaburzeniom równowagi

Wcześniej czy później przydarza się to każdemu. Nagle tracimy równowagę i lądujemy na ziemi. Z wiekiem takie upadki są częstsze i niestety groźniejsze w skutkach, zwłaszcza w przypadku osób po 65. roku życia. Dlaczego tracimy równowagę i przewracamy się? Jak poprawić poczucie równowagi?

zakwasy-photoxpress 5125331Każdy chyba zetknął się z zakwasami czyli bólem mięśni występującym na drugi dzień po intensywnym wysiłku. Nie są wprawdzie groźne, ale potrafią być dokuczliwe i zniechęcać do dalszych treningów. Jak im zapobiegać? A jak łagodzić objawy, gdy już wystąpią?

bole-karku-photoxpress 28247Bóle karku to jeden z objawów tzw. zespołu bólowego kręgosłupa szyjnego. Dolegliwości w tym schorzeniu mogą być różnorodne i sugerować poważne choroby. Na szczęście, na ogół przyczyny nie są poważne i możemy łatwo pozbyć się bólu karku domowymi sposobami.

Domowe sposoby na brzydki zapach z ustNieprzyjemny zapach z ust może być objawem niedostatecznej higieny jamy ustnej, zaburzeń procesu trawienia lub innych chorób organicznych. Istnieje szereg prostych domowych sposobów na pozbycie się tej dolegliwości.

siniaki-photoxpress_2680787Siniaczenie zwykle nie wiąże się z żadnymi nieprawidłowościami, ale skłonność do częstych siniaków, może być symptomem choroby. Jakiej? Jak szybko pozbyć się siniaka domowymi sposobami? Kiedy do lekarza?

Domowe sposoby na skurcze mięśni

Skurcz mięśni to silny mimowolny skurcz jednego lub kilku mięśni powodujący ostry ból, który może trwać przez wiele minut. Chyba każdy kiedyś z nim się zetknął i nikt nie chciałby, żeby on się powtórzył. W jakich okolicznościach dochodzi do skurczu mięśni? Dowiedz się jak sobie z nim radzić i jak zapobiegać następnym atakom?

Uwaga: Naturalne i alternatywne metody leczenia mogą zastąpić leki chemiczne, ale nie zastąpią zdrowego rozsądku. Pamiętajmy, żeby w poważniejszych przypadkach skorzystać z pomocy lekarza.Nie odpowiadamy za skutki stosowania terapii opisywanych w tym serwisie, stosujesz je na własną odpowiedzialność.