Leczenie otyłościW Polsce aż 1,5 mln osób choruje na otyłość olbrzymią, a operowanych jest zaledwie 1,5 tys. rocznie. W ciągu roku, w wyniku powikłań otyłości, jak i jej niewłaściwej terapii, umiera ok. 5 tys. Polaków. A właściwe leczenie tej choroby zmniejsza ryzyko zgonu o 40%. Jak leczyć otyłość?

Nadużywanie antybiotyków i superbakterieSuperbakterie odporne na wszelkie antybiotyki występują coraz częściej. Do zakażenia dochodzi najczęściej w szpitalach. Z obawy przed tymi bakteriami wdrażane są restrykcyjne zalecenia higieniczne. Ale najczęściej to nie wystarcza. I wygląda, że wiemy już dlaczego.

Metody naturalne na rzsReumatoidalne zapalenie stawów to choroba autoimmunologiczna, która powoduje zapalenie stawów, najczęściej drobnych stawów rąk i nóg. RZS jest chorobą postępującą i bez leczenia stan chorego może szybko pogarszać się. Ale poza tabletkami z apteki można sobie pomóc naturalnymi metodami.

Badanie nietolerancji pokarmowychProblemy z nieprzyswajaniem glutenu i laktozy dotyczą wielu Polaków. Sprzyjają powstawaniu nieprzyjemnych dolegliwości, które negatywnie wpływają na zdrowie fizyczne i psychiczne. Teraz na szczęście można znacznie skrócić drogę diagnostyki dzięki badaniom genetycznym, które są proste i szybkie w wykonaniu.

Badanie genetyczne na czernikaRocznie w Polsce diagnozuje się 2-2,5 tysiąca przypadków czerniaka. Z tego 3-15 procent stanowią tak zwane czerniaki występujące rodzinnie, do których predyspozycje dziedziczymy w genach. Dzięki badaniom genetycznym możliwe jest wykrycie choroby we wczesnym stadium, co daje blisko 100-procentową szansę na całkowite wyleczenie.

Bezpieczna antykoncepcjaBadania genetyczne to profilaktyka, na którą decyduje się coraz więcej Polaków. Kobieta, która zastanawia się nad antykoncepcją hormonalną, również powinna rozważyć ich wykonanie. Przede wszystkim dlatego, że stosowanie antykoncepcji hormonalnej może zwiększać ryzyko wystąpienia niektórych chorób.

Enzymy trawienneEnzymy są, obok witamin i hormonów, biokatalizatorami, które regulują przebieg naszych procesów życiowych. Aby węglowodany, białka i tłuszcze zostały przyswojone, muszą zostać rozłożone, przy pomocy enzymów, na prostsze składniki. Amylaza, proteaza, lipaza, celulaza i laktaza, rozkładają odpowiednio skrobię, białka, tłuszcze, błonnik i laktozę. 

Domowe sposoby na nawilżanie gardłaZbyt sucha błona śluzowa powoduje nie tylko chrypkę czy drapanie w gardle, ale również brak odpowiedniej ochrony przed bakteriami i wirusami, co skończyć się może stanem zapalnym. Aby nawilżać jamę ustną należy nawadniać cały organizm, stosować zioła, miód, inhalacje z olejków, spraye do gardła, jak i unikać używek.

Naturalny antybiotyk oregano

Olej z dzikiego oregano, który zawiera dużo karwakrolu, zabija bakterie, grzyby czy wirusy. Dzięki temu pełni rolę naturalnego antybiotyku, który wspomaga układ odpornościowy w okresie jesienno-zimowym. Zobacz jakie ma zastosowanie w medycynie.

Jak zwalczać skutki radioterapii

Zabiegi radioterapii są bezbolesne, jednak w ich trakcie, jak i po zakończeniu wystąpić mogą powikłania. Osobom leczącym nowotwór poprzez naświetlania doskwierać może popromienne zapalenie skóry, zmęczenie i zły nastrój, utrata apetytu czy nudności. 

Domowe sposoby na przeziębienie

Domowe sposoby nie zastąpią leków, ale z pewnością wzmocnią nas, gdy na horyzoncie pojawią się pierwsze oznaki przeziębienia.Wystarczą dobrze znane, podstawowe produkty spożywcze, by w kilka chwil przygotować rozgrzewające napoje, które wzmocnią organizm i pozwolą mu walczyć z pierwszymi objawami przeziębienia.

Geny metabolizmu i otyłości

Osoby mające dolegliwości związane z trawieniem czy metabolizmem, które uniemożliwiają odchudzanie, wykonać powinny badania genetyczne. Dotyczą one m.in. genów odpowiadających za tolerancję glutenu, laktozy czy używek, a także związanych ze zwalczaniem wolnych rodników czy z metabolizmem witamin.

Dlaczego okulary słoneczne jesienią

Okulary przeciwsłoneczne większości z nas kojarzą się z latem. O tej porze roku ciężko się bez nich obyć. Warto jednak wiedzieć, że istnieje kilka powodów, dla których po wakacjach nie powinniśmy chować okularów przeciwsłonecznych głęboko w szafie, razem z japonkami i kostiumem kąpielowym,

Geny metabolizmu

Osoby mające dolegliwości związane z trawieniem czy metabolizmem, które uniemożliwiają odchudzanie, wykonać powinny badania genetyczne. Dotyczą one genów związanych m.in. z metabolizmem węglowodanów i tłuszczów. Dzięki nim można dobrać najbardziej optymalną dla siebie dietę.

O co pytać przy testach DNA?

Firm wykonujących testy na ojcostwo jest coraz więcej. W Internecie nie znajdziemy jednak dwóch takich samych ofert badań DNA. Jedne laboratoria realizują zlecenia tylko drogą wysyłkową, inne zapraszają swoich klientów na pobranie próbek do przychodni. O co pytać przed zleceniem badania?

Dieta i trening

Nie oszukujmy się – jeśli chcesz schudnąć, sam trening nawet najbardziej wyczerpujący, bez zbilansowanej diety, nie pozwoli w stu procentach pozbyć się zbędnych kilogramów. Tymczasem, odpowiednio dobrana dieta, zwłaszcza przy treningu redukcyjnym może poprawić efekty nawet o 80%. 

Uwaga: Naturalne i alternatywne metody leczenia mogą zastąpić leki chemiczne, ale nie zastąpią zdrowego rozsądku. Pamiętajmy, żeby w poważniejszych przypadkach skorzystać z pomocy lekarza.Nie odpowiadamy za skutki stosowania terapii opisywanych w tym serwisie, stosujesz je na własną odpowiedzialność.