Jak dobrać odpowiedni kolor włosów?

Aby dobrze się czuć i mieć pewność, że się dobrze wygląda, nie wystarczy tylko dobrać odpowiednią fryzurę. Bardzo ważny jest również dobór koloru włosów. Każdy z nas ma określony typ urody i powinien do niego dostosować pasujące odcienie danego koloru.

Kolory bowiem odgrywają bardzo ważną rolę w naszym życiu i dostosowanie prawidłowo dobranego odcienia włosów pomoże nam poczuć się lepiej i lepiej wyglądać. Należy jednak przedtem przeanalizować kilka elementów. Określić jaki jest nasz naturalny włosów, kolor oczu, jaką mamy oprawę oczu oraz jaką mamy cerę i jej odcień. Dopiero wszystkie te elementy pozwolą nam dobrać najbardziej odpowiedni odcień naszych włosów.

Jeśli mamy piegi i zielone oczy oraz jasną karnację do naszego typu urody pasują odcienie rudego, blond włosy najlepiej wyglądają u osób, które mają jasną karnację i niebieskie, szare lub zielone oczy, a ich oprawa oczu (czyli kolor brwi i rzęs) nie jest bardzo wyrazisty.

Brązowe włosy pasują do wielu osób, ale obecnie dostępnych jest wiele jego odcieni należy zatem uważać, żeby nie wybrać zbyt ciemnego lub zbyt jasnego. Do jasnej, porcelanowej wręcz karnacji pasują włosy czarne.

Jeśli nie chcemy dokonywać radykalnej zmiany lub nie chcemy mieć jednolitego koloru włosów możemy pokusić się na balejaż, ale tutaj również musimy odpowiednio dostosować odcienie wybieranych farb. Balejaż powinien być wykonywany przez fryzjera, ponieważ farby muszą być rozprowadzone w sposób równomierny na całej głowie, aby osiągnąć wymarzony efekt i uzyskać piękne refleksy, wyglądające naturalnie.

Blondynki mogą wybrać różne odcienie blondów i jasnych brązów, brunetki mogą natomiast sobie pozwolić na bardziej wyraziste refleksy w odcieniach czerwieni czy fioletów. Nada to ich fryzurze wyrazistości i charakteru.

W doborze farby należy również uwzględnić to czy na co dzień lubimy na przykład opaleniznę. Jeśli korzystamy z solarium, a mamy włosy w odcieniach blondu powinnyśmy unikać blondów platynowych, nie będziemy w nich wyglądać stylowo, ponieważ kolor karnacji będzie zbytnio kontrastował z kolorem włosów.

Przed każdą zmianą koloru należy zwrócić uwagę na zestaw tych czynników oraz na to, w jakim kolorze włosów czujemy się komfortowo. Nie zawsze radykalna zmiana może być dla nas dobra. Może się bowiem zdarzyć, że nawet jeśli wizualnie będziemy wyglądały dobrze, kolor włosów nie będzie pasował do naszego charakteru i temperamentu.

Warto więc przemyśleć wszystkie te czynniki przed rozpoczęciem koloryzacji włosów.

Artykuł został przygotowany przez
Klinikę Handsome Men - www.handsomemen.pl

 


Zobacz również:

Dieta na piękne włosy


Piękne włosy dzięki diecie

Pielęgnacja włosów ziołami


Pielęgnacja włosów ziołami

Dobór koloru włosów do urody


Dobór koloru włosów do urody


Podziel się!

ZDROWIE

Nie daj się żylakom

sposoby-zylaki-sxc.hu-629036-mŻylaki, nawet jeśli nie szkodzą zdrowiu, powodują dyskomfort i nie wyglądają pięknie. We wczesnej fazie możemy jednak same zapobiec ich rozwojowi.

• Oporność insulinowa

• Zdrowie w sosie curry

• Nerwobóle - domowe sposoby

• Irydologia - co powie oko

Piekące stopy

ODŻYWIANIE

Bakteriobójcza cebula

Cebula na kaszelCebula to wszechstronny lek.  We współczesnej fitoterapii wymienia się co najmniej 15 leczniczych właściwości cebuli i drugie tyle chorób, na które jest pomocna.

Dieta na nadciśnienie

• Przeciwutleniacze

• Jak odzwyczaić sie od cukru

• Schudnij mimochodem

• Jak odzwyczaić się od cukru

URODA

O czym mówią zmiany na paznokciach

zmiany-na-paznokciach-photoxpress_2121384

Zmiany w wyglądzie paznokci to często  sygnał o zaburzeniach w działaniu organizmu. Mogą wskazywać chorobę zanim pojawią się jej objawy.  

• Trądzik nie tylko młodzieńczy

• Dobór fryzury do kształtu twarzy

• Pielęgnacja suchej skóry

• Kosmetyki ze spiżarki

• Bielsze zęby naturalnie

DOM i OGRÓD

Rośliny oczyszczające powietrze

Oczyszczające roślinyNasze mieszkania i biura są pełne toksycznych substancji. Pomocne mogą być rośliny doniczkowe, działające jak oczyszczalnie.

• Plastiki dobre, złe i najgorsze

• Bakteriobójcza miedź

• Jak optycznie powiększyć wnętrze

• Pierzemy naturalnie

• Poznaj prawa pogody

 
 
 
 

Polecamy

Leczniczy zwierzak

Do serca przytul psa albo kota
Zobacz jakie terapeutyczne właściwości może ci zaoferować domowy futrzak.   

Nie poddawaj się chorobie

Pokrzepienie dla ducha
Nie dam rady ... To i tak na nic ... Nie ma sensu próbować ... Nigdy nie mam szczęścia ... To moja wina...

Rosliny oczyszczą powietrze

Rośliny oczyszczające powietrze
Nasze mieszkania i biura są pełne toksycznych substancji, z którymi poradzą sobie niektóre rośliny.

Dziecko i doświadczenia

Dziecko i doświadczenia
Dzieci uczą się tego, co doświadczają. Dziecko krytykowane uczy się potępiać...