Duży kok w kilka minut

Początek roku szkolnego zawsze niesie ze sobą ogromne emocje, nierzadko stres i wiele obaw. Młodzi ludzie są bowiem bardzo podatni na opinie kolegów z klasy czy ze szkoły. Po przeszło dwóch miesiącach wakacji każdy wraca z uśmiechniętą buzią, opowieściami o wakacyjnych podróżach i przygodach oraz pełen energii i chęci do nauki w nowym roku szkolnym. Niemniej jednak rozpoczęcie roku szkolnego to ważne wydarzenie, ponieważ wtedy mamy możliwość pokazania się w naprawdę dobrym świetle, w eleganckim stroju i finezyjnej, ale pełnej klasy fryzurze. Skomponowanie takiego harmonijnego duetu nie jest wcale proste, a przecież rok szkolny rozpocznie się lada moment.

Stylizacji fryzur na rozpoczęcie roku szkolnego może być doprawdy bardzo wiele. Wszystko bowiem zależy od tego, jak długie i jak gęste mamy włosy, a także od tego, w jakich fryzurach czujemy się najbardziej komfortowo. To przecież jest równie ważne i wpływa na efekt końcowy stylizacji. Dla wielu młodych uczennic najwygodniej jest nosić rozpuszczone włosy, które na dobrą sprawę wystarczy dobrze rozczesać. Stworzenie niebanalnej fryzury wymaga czasu, cierpliwości i przede wszystkim pomysłu, aby pasowała ona do okazji, a więc rozpoczęcia roku szkolnego. Taka fryzura powinna być bowiem stonowana, elegancka, ale bez przesady, a jednocześnie dziewczęca i na czasie. Jeśli taką wybierzemy, wówczas możemy być pewne, że nie pozostaniemy niezauważone.

Skąd pomysł na kok?

Dzisiejszą naszą propozycją na stylizację fryzury na rozpoczęcie roku szkolnego jest duży kok, który dzięki naszym wskazówkom można wykonać samemu dosłownie w kilka minut. Przy tej fryzurze nie ma również znaczenia fakt czy masz włosy średniej długości czy też całkiem długie. Jedno jest jednak pewne – koka nie wykonasz z całkiem krótkich włosów. Jeśli zatem jesteś posiadaczką takich włosów, musisz poszukać innej fryzury na przywitanie nowego roku szkolnego.

Choć koki z reguły kojarzyły nam się z dojrzałymi kobietami zajmującymi wysokie stanowiska i prowadzącymi doskonale rozplanowane życie, to już od wielu lat tak nie jest. Koki bowiem stały się domeną młodzieży i młodych kobiet, które na co dzień i od święta układają tak swoje włosy, bo to nie tylko moda, ale i wygoda, a dobrze upięty i wystylizowany na czasie kok przetrwać może nawet najbardziej pracowity dzień.

Koki są jak warkocze, bowiem można je tworzyć na niezliczoną ilość sposobów. Mogą one być całkiem proste, mogą być poskręcane, mogą być tworzone z warkoczy lub upięte z drobnych loczków, a ostatnimi czasy coraz częściej widoczne są te, które są mocno natapirowane i naprawdę sporych rozmiarów. Te bowiem cieszą się ogromną popularnością, co można zauważyć oglądając zagraniczne pokazy mody.

Największą zaletą takiej fryzury jest niewątpliwie jej prostota, dzięki czemu doskonale pasuje ona na taką okazję, jak rozpoczęcie roku szkolnego. Jej stworzenie nie zajmie Ci więcej, jak kilka minut, a jeśli dobrze podepniesz włosy, to możesz być pewna wielogodzinnej trwałości fryzury. Dodatkowo chcąc przyozdobić prostego koka, możesz skorzystać nie tylko z opaski czy kolorowej chustki, ale też z kwiatów, ozdobnych spinek, a nawet innej, ulubionej ozdoby do włosów. Do tak prostego koka wszystko bowiem pasuje, a z drugiej strony – nic nie jest w stanie zepsuć jego eleganckiego, klasycznego wyglądu.

Duży kok dzięki hairagami

Jest wiele przeróżnych sposobów na to, aby wykonać elegancki duży kok. My zaprezentujemy zdaje się, że ten najprostszy, dzięki któremu nikt nie będzie miał problemów z wykonaniem tej estetycznie wyglądającej fryzury, idealnej wręcz na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Nasza dzisiejsza propozycja to kok z włosów gładko zaczesanych z lekko uniesioną grzywką podpiętą z boku głowy. Jak stworzyć taką stylizację? Oto instrukcja krok po kroku.

Najpierw rozczesujemy dokładnie włosy na całej ich długości. Następnie zbieramy pasmo grzywki i upinamy tak, aby nam nie przeszkadzało. Pozostałe włosy zaczesujemy na gładko do góry i związujemy mocno grubą gumką, najlepiej frotte. Kucyk z włosów najlepiej jest zrobić na czubku głowy, bowiem tak wysoko upięty kok jest bardzo elegancki, uwydatnia rysy twarzy i wydłuża szyję, a także dodaje nam kilka centymetrów wzrostu.

Teraz czas zająć się grzywką. Wydzielone uprzednio pasmo wystarczy lekko zaczesać na drugi bok, niż ten, na którym z reguły nosimy grzywkę. Dzięki temu włosy same uniosą się delikatnie ku górze, bez konieczności użycia dodatkowych kosmetyków do stylizacji. Na koniec wystarczy podpiąć grzywkę wsuwką z boku, ale nie należy jej mocno ściągać. Jeśli będzie ona lekko uniesiona, tym lepiej będzie wyglądała. Pozostałe końcówki z grzywki można podpiąć pod kucyk, aby nie były widoczne.

Teraz potrzebne nam będzie hairagami – niedrogi twister do zakręcania włosów. Nawijamy starannie na niego włosy rozkładając je równomiernie na całej jego długości. Dochodząc do kucyka zamykamy hairagami, a włosy przesuwamy tak, aby zakryć równomiernie twister. Dzięki temu uzyskujemy piękny, gładki kok w zaledwie kilka minut.

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men

 

Zobacz również:

Dobór fryzury do urody


Dobór fryzury do urody

Postaw włosy na głowie


Jak szybko poprawić fryzurę

Gęstsze włosy naturalnie


Gęstsze włosy naturalnie