Strzyżenie gorącymi nożyczkami

Współcześnie szerokie zastosowanie w pielęgnacji włosów znajduje terapia wykonywana za pomocą gorących nożyc. W tej nowej metodzie wykorzystuje się nowatorskie sposoby pielęgnacji włosów. Można zadbać o włosy, tak aby w efekcie były, zdrowe i gęste. Na czym polega na metoda? Najkrócej opisując, wykorzystuje się wysoką temperaturę nagrzanych nożyc do podcinania włosów, dzięki czemu końcówki włosa zostają zamknięte. Ma to olbrzymi i pozytywny wpływ na późniejszy wygląd fryzury.

Stary pomysł, nowa metoda

O korzystnych wpływie na strukturę włosa jego zasklepionych końcówek wiedziano od dawna. Stosowano też nowatorskie sposoby, jak na tamte czasy, zamykania końcówek włosa, wierząc w dobroczynne działanie tej czynności. W praktyce wykorzystywano palącą się świece, którą przypalano włosy. Niestety efekty nie były zadowalające, ponieważ jak nietrudno przewiedzieć, płomień świecy palił włosy, przy okazji je niszcząc. Dopiero współcześnie znaleziono metodę, która pozwala na szybkie, bezbolesne oraz skuteczne zasklepienie końcówki włosa. Za podcięcie włosów gorącymi nożycami w salonie należy przeznaczyć około 50 zł.

Jak długo trwa obcinanie włosów gorącymi nożycami?

Strzyżenie za pomocą gorących nożyc wymaga profesjonalnego przygotowania fryzjera, który musi mieć od świadomość, jak ważne jest umiejętne cieniowanie włosów. Dlatego nawet podcinanie krótkich włosów trwa dłużej niż standardowo. Na zabieg trzeba poświęcić co najmniej 30 minut. Poprzedzony jest dokładną analizą stanu włosów, stylista musi podjąć decyzję, w jaki sposób cieniować włosy. Czy zrobić to na całej długości, jednocześnie skrupulatnie skracając ich długość, czy tylko musnąć niektóre pasma nożyczkami. Panie o krótkich włosach mogą liczyć na tę drugą ewentualność, ale też muszą mieć świadomość konieczności powtórzenia kilkakrotnego zabiegu. Dopiero po kilku tygodniach można oczekiwać pierwszych efektów. Jakie będą? Przede wszystkim zwolennicy zabiegu twierdzą, że są zauważalne zmiany w gęstości włosów, które stają się bardziej bujne, a także zdrowsze.

Wielowarstwowa struktura włosa

Aby zrozumieć oddziaływanie metody gorących nożyczek należy poznać strukturę włosa. Składa się ona z kilku warstw, które tworzą całość i są odpowiedzialne za zdrowy wygląd fryzury. W jej skład wchodzą komórki odpowiedzialne za wilgotność, inne natłuszczające oraz takie, które zawierają składniki odżywcze. Proces podcinania włosów, burzy naturalną strukturę włosa oraz otwiera jego wnętrze, co sprawia, że do środka mogą dostawać się szkodliwe substancje. Innym efektem ubocznym otwartych końcówek jest odparowanie wody z włosa oraz szybkie ich wysuszenie. W konsekwencji włosy stają się suche oraz są trudności z ich układaniem. Ważne jest zatem zasklepienie końcówki włosa, a tym samym zachowanie naturalnego porządku warstw struktury włosa.

Czy gorące nożyczki są bezpieczne ?

Panie, które zdecydują się na zabieg mogą zastanawiać, czy zastosowanie gorących nożyczek jest bezpieczne. Okazuje się, że nie istnieje żadne ryzyko z zastosowania tego urządzenia. Zabieg podcinania włosów można porównać do stosowania karbownicy czy prostownicy, których używanie też wymaga wysokiej temperatury. Należy jednak pamiętać, że stosowanie prostownicy zbyt często może zniszczyć strukturę włosa, właśnie ze względu na podgrzanie przestrzeni dotykającej bezpośrednio włosy. Dlaczego gorące nożyce nie są szkodliwe? Pomysłodawcy metody twierdzą, że umiejętnie stosowanie nożyczek nie zaszkodzi włosom, ponieważ tylko się je skraca. Korzystanie z gorących nożyc jest całkowicie bezpieczne, jednak najlepiej wybrać się na wykonanie zabiegu z ich użyciem do profesjonalnego salonu fryzjerskiego. Firma Jaguar, która jest pomysłodawcą oraz producentem urządzenia nawiązała współpracę tylko z najlepszymi i nielicznymi salonami na terenie naszego kraju, gdzie znajduje się przeszkolona i wykwalifikowana kadra, mająca doświadczenie w pracy z takim urządzeniem.

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men

 

Zobacz również:

Dobór fryzury do urody


Dobór fryzury do urody

Jaki kolor włosów?


Jak dobrać kolor włosów

Postaw włosy na głowie


Jak szybko poprawić fryzurę