Fryzury wielkanocne inspirowane stylizacjami gwiazd muzyki

Poszukując inspiracji dla uczesania na rodzinne spotkanie podczas zbliżającej się Wielkanocy możemy wzorować się na największych divach światowej muzyki. Tegoroczne rozdanie nagród Grammy obfitowało nie tylko w emocje związane z tym kto otrzyma w tym roku wyróżnienie. Wiele zainteresowanie wzbudzały także kreacje i fryzury obecnych. My możemy podpatrzeć jak one wyglądały i wybrać uczesanie, które będzie najbardziej nam pasowa.

Grzywka towarzyszka upiętych włosów

Nieodzownym elementem wielu uczesań na rozdaniu nagród muzycznych Grammy były duże prosto ścięte lub zaczesane na bok grzywki. Na takie rozwiązanie zdecydowały się między innymi Florence Welch, Kelly Rowland i Taylor Swift, która swoją fryzurę uzupełniła opaską zrobioną z warkocza uplecionego ze swoich włosów. Dzięki czemu jej delikatne rysy twarzy zdawały się być jeszcze bardziej eteryczne. Jeśli już zdecydujemy się na grzywkę to musimy pamiętać o tym, że długa i prosto ścięta będzie najbardziej pasowała paniom o wysokim czole oraz gęstych i prostych włosach, gdyż wówczas nie trzeba spędzać czasu z prostownicą w ręku i nadawać włosom idealnego kształtu. Do takiej grzywki doskonale pasują gładko zaczesane do tyłu włosy upięte w protego koka.

Jeśli zaś mamy włosy, które układają się w delikatne fale możemy zdecydować się na grzywkę zaczesaną na bok i luźno spięte włosy, z pasmami okalającymi twarz. Taką właśnie fryzurę wybrała Florence Welch, którą bardziej znamy jako wokalistkę zespołu Florence and the Machine.

Zaakcentowany przedziałek

Sporo pań na rozdaniu Grammy zdecydowało się na rozpuszczone włosy. Wśród nich znalazły się między innymi Katy Perry oraz Rihanna. W każdej z tych stylizacji, mimo że są one zupełnie różne, możemy zaobserwować wyraźnie widoczny przedziałek przebiegający równo przez środek głowy. Pasuje on zarówno do włosów prostych jak i układających się w fale. Aby ułożyć idealnie prosty przedziałek warto zaopatrzyć się w specjalny grzebień, który ma długą cienką końcówkę, przy pomocy której rozgarniamy włosy na boki. By nasze włosy układały się przez cały dzień tak jak pragniemy, nawet po przeczesaniu włosów ręką powinnyśmy już przed suszeniem wyznaczyć linię przedziałka, a po wysuszeniu włosów delikatnie spryskać je lakierem do włosów. Wystarczy odrobina tego preparatu, gdyż za duża ilość sprawi, że włosy będą wyglądały na ciężkie i posklejane.

Upięcia w stylu muzycznych div

Decydując się na podpięcie włosów, niezależnie czy tylko częściowe czy też w całości, również mamy duży wybór fryzur. Wzorować możemy się na przykład na Adele, która w tym roku zdobyła wiele najcenniejszych w muzycznym świecie nagród. Jej uczesanie na rozdaniu Grammy było stosunkowo proste, ale wytworne. Jeśli chcemy powtórzyć jej uczesanie, przed podpięciem włosów powinnyśmy wetrzeć we włosy piankę ułatwiającą układanie i nakręcić na duże wałki. Po wysuszeniu wystarczy, że lekko natapirowane włosy podepniemy wsuwkami. Jest to uczesanie idealne dla pań o stosunkowo krótkich i cienkich włosach. Zaś, jeśli chcemy upiąć długie włosy możemy wzorować się na przykład na Jennifer Lopez, która włosy miała spięte wysoko na czubku głowy i oplecione na gumce. Fryzura taka jest bardzo prosta do wykonania. Wystarczy gładko zaczesane do góry włosy związać cienką gumką, opleść ją włosami i całość podpiąć wsuwkami. Dla wzmocnienia fryzury warto spryskać ją dość obficie lakierem, a wcześniej w zaczesane włosy wetrzeć wosk, który nada im blasku.

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men

 

Zobacz również:

Jaki kolor włosów?


Dobór koloru włosów do urody

Postaw włosy na głowie


Jak szybko poprawić fryzurę

Dobór fryzury do urody


Dobór fryzury do urody