Produkty i triki, które zwiększają objętość włosów

Objętość w przypadku włosów jest niezwykle ważna. Tylko niektóre, celowe stylizacje wymagają gładko przylegających do głowy włosów, dodatkowo jeszcze wygładzanych kosmetykami do stylizacji. Objętość włosów jest niezwykle ważna, gdy chcemy uzyskać efekt pięknych, gęstych włosów. Jest to szczególnie ważne przy fryzurach z włosów rozpuszczonych.

Trików i kosmetyków zwiększających objętość włosa używamy także, gdy chcemy optycznie zmienić szerokość i długość twarzy. Włosy o dużej objętości pozwalają złagodzić rysy twarzy, zmniejszyć rozmiar głowy, wyrównać proporcje w stosunku do ciała. Nadawanie włosom objętości to nie jest proces żmudny i trudny, ale trzeba mieć go dobrze wypracowanego, a przede wszystkim wiedzieć nieco na temat budowy i struktury włosa, a także działania niektórych składników kosmetyków.

Na pohybel silikonom!

Ostatnimi czasy można w świecie trendów i fryzur zaobserwować wielką niechęć do kosmetyków, które zawierają silikony w swoim składzie, na przykład szamponów lub odżywek. Ogólnie rzecz biorąc, silikon w zestawieniu z pielęgnacją ciała i urodą kojarzy nam się dobrze, nie tylko ze względu, że obecna chirurgia plastyczna pozwala go sobie gdzieniegdzie wstrzyknąć. Silikony w szamponach i odżywkach (a także innych kosmetykach, na przykład do pielęgnacji ciała) stosowane są w celu wyraźnego wygładzenia struktury włosa, a także nałożenia na nią odpowiedniego filtru. Jednak w rzeczywistości stosowane są one tylko powierzchniowo i taki też jest efekt ich stosowania - włosy tylko pozornie wydają się być gładsze i zabezpieczone przed utratą wody. W praktyce jednak obciążają one włosy, utrudniają farbowanie, sprawiają, że włosy są gładkie z zewnątrz, ale suche i połamane wewnątrz. Dlatego, aby uzyskać lepszą objętość włosów należy pozbyć się z włosa silikonów, na przykład metodą stosującą silne detergenty oczyszczające włosy, a później używanie tylko kosmetyków bez silikonów, lub stosowanie ich w bardzo minimalnych ilościach.

Produkty zwiększające objętość włosa - jak działają

Osoby o włosach rzadkich, przylegających gładko do głowy powinny zaopatrzyć się w zestaw produktów kosmetycznych, które pomogą nie tylko wizualnie wzmocnić strukturę włosa i poprawić ich gęstość na głowie. Przede wszystkim należy używać odpowiednich szamponów. Często przyczyną braku objętości jest przetłuszczanie się włosów u nasady i wysuszanie na końcach. Wówczas nie powinno się stosować szamponów na włosy przetłuszczające lub suche, ale właśnie specjalne przeznaczone do tego rodzaju włosów. Po umyciu należy zastosować odżywkę z tej samej serii. Można też stosować szampony i odżywki zawierające specjalne cząsteczki, które osiadając na włosach "odpychają" siebie nawzajem, dodając włosom puszystości. Można również wypróbować specjalne spraye zwiększające objętość włosa. Najlepiej działają one, gdy spryska się kosmetykiem wilgotne włosy po umyciu, a następnie wysuszy suszarka trzymając głowę w dole. Co ciekawe, dostępne są w sprzedaży specjalne "proszki" zawierające mikrowłókna w rożnych odcieniach włosów. Są one polecane osobom łysiejącym, ale doskonale zdają też egzamin przy zagęszczaniu niezbyt bujnych włosów. Wystarczy na suche włosy nasypać ten kosmetyk, a później rozczesać go i ułożyć fryzurę. Mikrowłókna przylegają do włosa zwiększając fizycznie jego objętość.

Triki na optyczne zwiększenie objętości fryzury

O tym, by zadbać o gęste, grube włosy, należy myśleć kompleksowo. Nie wolno nastawiać się tylko i wyłącznie na stosowanie specjalnych kosmetyków lub tapirowanie włosów, bez odpowiedniej ich pielęgnacji czy ścinania. Przede wszystkim, cienkie i pozbawione objętości włosy wymagają odpowiedniego cięcia. Chodzi głównie o cieniowanie - włosy rzadkie nie są najlepsze na fryzury długie i proste. Im krótsze włosy, tym lżejsze i łatwiej się "unoszą" do góry, nie są obciążone. Dobre, mocne cieniowanie sprawi, że fryzura wyda się bardziej puszysta, uniesiona u góry, a do tego będzie lepsza możliwość nabrania "wiatru we włosy".

Włosy pozbawione objętości lubią niejednolite odcienie. Warto więc rozjaśnić lub przyciemnić pojedyncze pasma, niekoniecznie decydując się na wyrazisty balejaż. Wystarczy włosom dodać o ton jaśniejsze refleksy. Warto za pomocą trwałej ondulacji zafundować sobie niewielkie fale i skręty na włosach - optycznie zwiększają one powierzchnię fryzury.

Powyższe triki to metody wybierane pod kątem trwałego zwiększania objętości, wiele osób zaś stosuje te używane na co dzień. Przede wszystkim po umyciu włosów należy je suszyć głową do dołu, od spodu. Najlepiej zaś po nałożeniu niewielkiej ilości pianki do włosów zwiększającej ich objętość. Wykonując stylizację nie czeszemy włosów zbyt mocno, używamy do tego delikatnych grzebieni i szczotek. Czasem używa się układania włosów na okrągłej szczotce lub tapirowania. Nie będzie to jednak konieczne, gdy się właściwie umyje, wysuszy włosy i utrwali fryzurę lakierem, a ponadto będzie się miało odpowiednie cięcie.

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men

 

Zobacz również:

Dobór fryzury do urody


Dobór fryzury do urody

Pielęgnacja włosów ziołami


Pielęgnacja włosów ziołami

Gęstsze włosy naturalnie


Gęstsze włosy naturalnie