Balejaż – kicz czy trendy

Każda kobieta chciałaby wyglądać tak, aby przykuwać uwagę wszystkich dookoła, modne ubrania, zadbana cera, makijaż to jednak nie wszystko. Warto postawić na jeszcze jeden widoczny element - włosy - i zadbać o ich intensywny kolor, piękny połysk oraz zdrowy wygląd. Nic przecież nie przykuwa wzroku tak, jak zadbane włosy w blasku intensywnych promieni słońca. Czy zatem warto zainwestować w balejaż w tym sezonie? Co to właściwie jest balejaż?

Bardzo często wiele osób myli balejaż ze zwykłymi pasemkami. Jaka jest zatem różnica między tymi dwoma zabiegami. Pasemka są wyraźne i można je dostrzec „gołym okiem”. Często są wykonywane na zasadzie kontrastu, tzn. jasne pasemka na ciemnych włosach bądź odwrotnie. Z kolei balejaż stanowi grę barw. Często jest niewidoczny dla oczu. Dopiero światło powoduje, że widoczne są wielobarwne refleksy. Wykonuje się go w barwach zbliżonych do naturalnego koloru włosów. Poza tym jest to sposób farbowania włosów, który rozświetla twarz i cerę, przez co odejmuje lat danej osobie. Dodatkowo zabieg pozwala na ukrycie pewnych mankamentów urody lub podkreślić piękno i kolor oczu.

Zatem jeżeli chcemy, by nasze włosy mieniły się refleksami warto zdecydować się na balejaż. Pamiętajmy jednak, aby nie kierować się przy tym modelkami z pierwszych stron gazet, ale swoją urodą. Ważne, by kolory były dobrane do naszej cery.

Panie o mysim kolorze włosów rozświetlą je przy pomocy miodowego odcienia. Dzięki temu zarówno cera, jak i włosy nabiorą promiennego wyglądu. Jasnym blondynkom blasku dodadzą jeszcze jaśniejsze refleksy. Równie dobrze będą wyglądać w odcieniach brązu. Z kolei na włosach rudych świetnie wyglądają barwy złota, nadają one blasku, zwłaszcza latem, gdy cera ich właścicielek nabiera brązowego odcienia. Natomiast u ciemnych szatynek sprawdzą się odcienie orzecha włoskiego, a u jasnych szatynek – karmel, dzięki temu pasma będą wyglądały bardziej miękko i delikatnie.

W sprawie balejażu najlepiej zaufać profesjonaliście i wybrać się do salonu fryzjerskiego, gdzie dobry stylista zaproponuje odpowiedni kolor. Jest to bardzo ważne, gdyż nieumiejętne wykonanie balejażu może zniechęcać do wykonywania tego zabiegu. Złe rozmieszczenie refleksów na głowie spowoduje, że zamiast cieszyć się nową fryzurą będziemy bardziej sfrustrowane. Jeżeli jednak mimo wszystko zdecydujemy się na wykonanie zabiegu w domu musimy przestrzegać kilku zasad. Balejaż można wykonać zwykła farbą rozjaśniającą bądź tą, przeznaczoną do pasemek. Producenci oferują również specjalne zestawy do balejażu, zawierające farbę, czepek z dziurkami i rękawiczki. Bardzo ważne jest, aby podczas zabiegu ściśle przestrzegać instrukcji. Farbę należy wymieszać z wodą utlenioną. Następnie na głowę wkładamy czepek i przez dziurki wyciągamy pasemka szydełkiem. Następnie zaczynając od czubka głowy nakładamy na nie farbę pędzelkiem. Ważne jest również, aby preparat zmyć po czasie jaki producent wyznaczył w instrukcji.

Pojawienie się balejażu w ofercie salonów fryzjerskich zmieniło podejście do koloryzacji włosów. Mimo, iż jest popularny od lat, nadal jest najczęstszym zabiegiem wykonywanym w salonach fryzjerskich.  
Balejaż jest dla włosów tym, czym makijaż dla twarzy. Jego profesjonalne wykonanie sprawia, iż rozświetla on nie tylko włosy, ale również twarz. Potrafi wydobyć z niej to co najpiękniejsze. Jest idealnym rozwiązaniem dla włosów delikatnych i cienkich, ponieważ optycznie zwiększa ich objętość poprzez wielobarwne refleksy. Tworzą go przede wszystkim blondy. Balejaż pokochają osoby o siwych włosach, ponieważ srebrny odrost pozostanie długo niewidoczny. Zatem można śmiało stwierdzić, iż ten rodzaj koloryzacji odejmuje lat. Poza tym może być ratunkiem dla nieudanego farbowania pasm, gdyż przy jego pomocy można doskonale ukryć jego efekt.

Współczesny balejaż to gra kolorystyczna wielu odcieni jednej barwy. Jego celem jest ożywienie uczesania i wprawienie go w ruch. Najnowsze trendy proponują nam naturalne fryzury i uczesania, zatem również balejaż powinien dawać naturalny efekt. Z pewnością do lamusa odchodzi balejaż stworzony na podstawie dwóch kolorów z wyraźnie zaznaczoną granicą pomiędzy nimi. Obecnie balejaż także jest wykonywany na zasadzie kontrastu, ale jest delikatny i precyzyjny, widoczny podczas ruchu fryzury. Za pomocą tej techniki koloryzacji można łączyć chłodne odcienie z ciepłymi. Dzięki temu uzyskamy wielowymiarowy efekt. Aby pasma wyglądały jak naturalne, odcień podstawowy powinien być zbliżony do naturalnej barwy włosów. Ostatecznie różnica w odcieniach może być o dwa, trzy tony.

Ważna jest także pielęgnacja włosów farbowanych metodą balejażu. Każda z nas chce, aby efekt pięknych i lśniących włosów utrzymywał się jak najdłużej. Dlatego najlepiej jest stosować kosmetyki ze specjalnej linii produktów przeznaczonych do włosów farbowanych. Ich producenci oferują nam szampony, odżywki, maski, a także pianki, lakiery, itp. Kosmetyki te pozwalają na dłużej zachować zdrowy i lśniący efekt. Dodatkowo wzmacniają i regenerują włosy, które są narażone na uszkodzenia podczas farbowania.

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men

 

Zobacz również:

Jaki kolor włosów?


Dobór koloru włosów do urody

Kolor włosów po ziołach


Popraw kolor włosów naturalnie

Jaki kolor włosów?


Jak dobrać kolor włosów