Pielęgnacja włosów po lecie

Minął już bezpowrotnie czas beztroski, odpoczynku na górskich szlakach, kąpieli w morskich falach oraz wycieczek na rowerze. Nikt w takich chwilach nie myśli o włosach, tylko o niezapomnianych letnich chwilach. A włosy potrzebują codziennej uwagi i na pewno ich zaniedbanie zaowocuje rozdwojonymi końcówkami oraz wysuszonymi włosami. Po upalnym lecie następuje czas, na regenerację włosów i ich odbudowę. Tylko racjonalna pielęgnacja włosów zaowocuje piękną fryzurą.

Gdy włosy tracą blask

Częste kąpiele w słonej, morskiej wodzie to największa przyjemność przeciętnego turysty spędzającego czas w polskim lub zagranicznym kurorcie. I chociaż uwielbiamy kąpiele w morzu i wylegiwanie się na plaży, nasze włosy w tym czasie cierpią. Staja się wysuszone oraz zmęczone słońcem, wiatrem i słoną wodą. Ich wygląd po wakacyjnym urlopie może dawać wiele do życzenia. Przede wszystkim niezbędna jest wizyta w fryzjera, który podetnie zniszczone końcówki oraz nada fryzurze właściwy kształt. To początek dbania o włosy.

Najważniejsze jest odżywianie

Szeroko dostępna jest w aptekach, ale też sklepach z kosmetykami gama produktów do pielęgnacji włosów, warto skorzystać z ich propozycji. Są to szampony regenerujące, pianki, odżywki czy maseczki. Aby nasze włosy wyglądały znowu zdrowo i atrakcyjnie należy konsekwentnie o nie zadbać, to znaczy zastosować pewne zasady. Do jednej z nich niewątpliwie trzeba zaliczyć stosowanie łagodnych szamponów, które nie będą niszczyć słabej konstrukcji włosa. Preparaty do pielęgnacji i mycia głowy powinny zawierać alantolinę, najlepiej witaminę E oraz prowitaminę B5. Odżywienie włosów takimi szamponem daje szansę na regenerację struktury włosa po wakacyjnych wojażach.

Jak myć zniszczone włosy

Po pierwsze nie powinno się wylewać szamponu prosto na włosy, najlepiej przed nałożeniem preparatu do mycia włosów, zmoczyć je letnią wodą, następnie odrobinę szamponu nanieść na włosy oraz delikatnie go rozprowadzić. Aby jednocześnie wymasować skórę głowy i tym samym doprowadzić do automasażu, co daje lepsze ukrwienie głowy, trzeba rozprowadzać szampon na głowie kulistymi ruchami. Po takim zaaplikowaniu środka pielęgnującego powinno się spłukać go letnią wodą . Niektórzy fryzjerzy polecają, aby mycie włosów zakończyć zimnym prysznicem w celu zamknięcia łusek włosa. Należy wystrzegać się intensywnego wycierania włosów ręcznikiem, lepiej delikatnie je wytrzeć, dzięki temu unikniemy połamania struktury włosa , a woda wsiąknie w ręcznik. Po letnim przesuszeniu włosów wyglądają, jak siano, dlatego trzeba je delikatnie nawilżyć za pomocą odżywki do włosów. Odżywkę należy delikatnie nałożyć na włosy, następnie zostawić, aż włosy przyjmą odżywcze preparaty.

Aby ułatwić rozczesanie

Włosy przesuszone od słońca po wakacjach należy odpowiednio pielęgnować. W tym celu powinno się właściwie rozczesywać, najlepiej przy pomocy nałożonego na włosy tonika. Ułatwi on rozczesywanie włosów, które są delikatne i podatne na połamanie. Do czesania włosów trzeba przygotować właściwą szczotkę lub grzebień. Grzebień powinien mieć zęby, które są rozstawione szeroko, dzięki temu nie będą wyrywać włosów. Jeżeli wybieramy szczotkę powinna mieć zakończone zęby kulką, która pełni funkcję ochronną. Poza tym zalecane jest, aby szczotka miała wykończenia za pomocą naturalnego włosia.

Czego należy unikać?

Włosy, które są zniszczone w letnich podróżach należy odpowiednio suszyć. Po umyciu włosów najczęściej używamy suszarki, jednak w takim przypadku trzeba z niej zrezygnować i zostawić, aby wyschły same. Gorące powietrze wpływa negatywnie na strukturę włosa. Nie powinno się też narażać ich na dodatkowe obciążenia, jakim jest na pewno prostowanie włosów za pomocą gorącej prostownicy. Po kąpieli w basenie lepiej nie wycierać włosów ręcznikiem, gdyż sprawia on, że włosy łamią się, może zdarzyć się też wyrywanie włosów za pomocą szorstkiego ręcznika. Aby włosy odzyskały blask, trzeba je właściwie odżywiać, dlatego ważne jest niezwykle wzbogacenie diety o wzmacniające preparaty do pielęgnacji włosa.

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men

 

Zobacz również:

Jaki kolor włosów?


Dobór koloru włosów do urody

Piękne włosy dzięki diecie


Dieta dla włosów

Naturalne maseczki na włosy


Domowe maseczki na włosy