Pielęgnacja i modelowanie włosów cienkich i delikatnych

Właścicielkami cienkich i delikatnych włosów jest ponad 50 % kobiet. Zwykle Panie nie są zadowolone z tego typu włosów. Wymagają one szczególnej troski i pielęgnacji. Właściwa dbałość o cienkie pasma pozwoli utrzymać je w doskonałej kondycji. Natomiast jeśli chodzi o stylistykę, to nie należą one do łatwych w układaniu. Często zdarza się, że zaraz po ułożeniu tracą swą puszystość i stają się oklapnięte. Dlatego trzeba stosować odpowiednie kosmetyki utrwalające fryzurę. Najważniejsze jest, by wybierać kosmetyki z linii przeznaczonej do włosów cienkich. Preparaty te są tak stworzone, aby nie powodowały uszkodzeń na włosach, które i tak są wrażliwe i podatne na zniszczenia.

Mimo wszystko nie należy się załamywać z tego powodu. Wiele kobiet posiada cienkie i delikatne włosy, dlatego należy nauczyć się w jaki sposób je pielęgnować oraz modelować. Wizyta u specjalisty z pewnością pomoże zrealizować nam ten cel. Fryzjer doradzi jaka fryzura będzie odpowiednia przy tym typie włosów. Cienkie włosy potrzebują mocnej regeneracji. Raz na dwa tygodnie można zastosować kurację nawilżającą lub wzmacniającą.

Właścicielki włosów cienkich powinny zrezygnować z bardzo długich włosów. Długie pasma są znacznie cięższe, co spowoduje, że fryzura szybko opadnie i będzie oklapnięta. Lepsze rozwiązanie stanowią włosy krótkie lub półdługie. Styliści zalecają pazie, boby, fryzury z grzywką oaz nastroszone pazurki.
Wg stylisty Klinki Handsome Men włosy uniesiemy u nasady jeżeli zastosujemy w tym celu okrągłą szczotkę, wałki bądź papiloty. Im większe wałki oraz im grubsza szczotka, tym lepiej! Świetnie się sprawdzają, gdy nie chcemy mieć loków, a jedynie unieść włosy u nasady. Zatem wilgotne włosy należy nakręcić na wałki lub szczotkę i wysuszyć suszarką. Po zdjęciu wałków włosy trzeba rozczesać lub roztrzepać palcami oraz utrwalić lakierem. Fryzjerzy polecają również delikatną trwałą, która doda objętości włosom. W stylizacji tego rodzaju kosmyków ważne jest odpowiednie cięcie. W tym wypadku nie należy bać się cieniowań oraz ostrych cięć. W stylizacji fryzur należy stosować lekkie kosmetyki, które nie spowodują obciążenia włosów.

Włosy cienkie i delikatne wymagają odpowiedniego traktowania. Należy zatem pamiętać o kilku bardzo istotnych zasadach:

  • Włosy należy myć codziennie, gdyż cienkie pasma dość szybko przetłuszczają się.

  • Suszmy kosmyki z pochyloną głową, a strumień powietrza – niezbyt gorącego – należy kierować od nasady w stronę końcówek. Całość utrwalamy lakierem. To sprawdzony sposób na pełną fryzurę.

  • Podczas suszenia należy używać grubej szczotki, na którą nawijamy kolejne pasma, rozpoczynając od linii karku, przechodźmy do kolejnego po całkowitym jego wysuszeniu.

  • Suche włosy należy podtapirować grzebieniem, spryskać lakierem, na koniec grzebieniem-widelcem układać fryzurę, utrwalając ją kolejną porcją lakieru.

  • Po umyciu pasma możemy zebrać na wierzchołku głowy i związać w kucyk. Jeżeli włosy pozostaną w ten sposób do rana uzyskamy efekt zwiększonej objętości.

  • Do układania najlepiej stosować pianki zwiększające objętość.

Na włosach cienkich i delikatnych doskonale prezentują się różnego rodzaju upięcia. Jedno z nich zostało zaprezentowane na poniższym filmie. Zanim jednak przystąpimy do kreowania jakiejkolwiek fryzury kosmyki trzeba odpowiednio przygotować. Fryzjerka Kliniki Handsome Men radzi, aby przede wszystkim nasze czynności rozpocząć od umycia głowy. W tym celu należy wykorzystać delikatny szampon przeznaczony specjalnie dla tego typu włosów. Następnie preparat ten trzeba dokładnie spłukać, aby włosy nie były obciążone, lecz lekkie i elastyczne. Potem musimy nałożyć odżywkę nawilżającą. Ponownie płuczemy włosy i wyciskamy je w papierowy ręcznik. Następnie włosy podsuszamy i nakładamy piankę unoszącą włosy u nasady. Po takim przygotowaniu możemy przystąpić do kreacji fryzur.

Z pewnością włosom dodamy objętości jeśli pozwolimy sobie na zrobienie delikatnych spiralek. Sięgające do łopatek włosy są wycieniowane na końcach. Pasma są cienkie. Do modelowania najlepiej stosować piankę pogrubiającą pasma zamiast tej zwiększającej objętość. Odrobinę kosmetyku należy nanieść na dłonie i wetrzeć w wilgotne włosy na całej ich długości. Następnie robimy przedziałek na środku. Potem wydzielamy cienkie pasemka, zwijamy je na palcu do 2/3 długości i przypinamy klipsami. Czynność tę należy zacząć od góry i przodu głowy kierując się do jej dołu. Po około 15 minutach klipsy musimy ostrożnie zdjąć. Włosy rozczesujemy płaską szczotką i delikatnie roztrzepujemy je palcami, by naturalnie się ułożyły. Loki będą bardziej sprężyste, jeśli każdy loczek po uformowaniu spryskamy lakierem do włosów.

Efekt push up na naszej głowie stworzymy także za sprawą popularnego boba. Na lekko wilgotne włosy należy nałożyć piankę zwiększającą objętość – najlepiej za pomocą grzebienia o szeroko rozstawionych zębach. Włosy lekko podsuszamy. Następnie robimy przedziałek z boku głowy. Włosy najlepiej suszyć partiami. Aby dobrze odstawały od skóry, każde pasmo wyciągamy na grubej, okrągłej szczotce i w trakcie suszenia delikatnie spryskujemy lakierem. Efekt uniesienia będzie trwalszy, jeśli najpierw pasma kilka razy wywiniemy, a dopiero na koniec podkręcimy. Suche włosy dzielimy na cienkie ale szerokie pasma i mocno tapirujemy u nasady. Włosów z przodu nie tapirujemy! Dzięki temu będą ładniej układały się wokół twarzy. Pasma na wierzchu fryzury wygładzamy gęstym grzebieniem. Na koniec utrwalamy lakierem.

 

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men

 

Zobacz również:

Gęstsze włosy naturalnie


Gęstsze włosy naturalnie

Rodzaje włosów


Jakie masz włosy?

Kolor włosów po ziołach


Popraw kolor włosów naturalnie