Domowe sposoby na poprawienie koloru włosów

Wiele osób chce dodać swoim włosom blasku, odrobinę zmienić ich odcień, ale nie chcą stosować do tego farb koloryzujących. Czy można zrobić coś, aby włosy zmieniły kolor nie używając do tego środków chemicznych? Doskonałym rozwiązaniem są znane od wieków zioła.

Koloryzacja włosów ziołami jest najbardziej naturalną metodą zmiany ich koloru. Zioła wykorzystywane były do tego celu już od wieków, więc nie musimy się martwić, że w jakikolwiek sposób zakłócą wzrost czy rozwój naszych włosów. Dzięki ich stosowaniu możemy podkreślić i wydobyć ich naturalny kolor i uzyskać ładny odcień. 


Najprostszą metodą jest przygotowanie płukanki do włosów.

Jak przygotować płukankę ziołową?

Do pól litra wody należy wsypać zioła i gotować je przez około 20 minut na małym ogniu. Do tak przygotowanego roztworu można również dodać łyżeczkę miodu. Napary różnią się od siebie, w zależności od tego, do jakich włosów będą służyły.

Aby dodać blaskuwłosom blondnależy do płukanki dodać rumianek, rabarbar lub skórkę cytryny, jeśli chcemy zadbać o kolor włosów ciemnych możemy posłużyć się łupinami orzecha włoskiego lub kory dębu, ewentualnie suszonym karczochem.

A może gotowy preparat ziołowy?

Jeśli chcemy uzyskać bardziej trwały kolor dzięki ziołom, możemy posłużyć się gotowymi, ziołowymi farbami do włosów. Przykładem takiej farby jest henna czy basma, stosowane od lat w krajach Azji czy północnej Afryki. Można je kupić w sklepach fryzjerskich albo drogeriach. Sprzedawca powinien doradzić nam najbardziej odpowiedni odcień, tak, abyśmy były zadowolone z uzyskanego koloru włosów.

Musimy jednak pamiętać, że koloryzacji włosów ziołami nie możemy łączyć ze stosowaniem farb chemicznych. Jeśli wcześniej nasze włosy były już poddawane koloryzacji chemicznej, powinnyśmy odczekać kilka miesięcy, aby farba zmyła się z włosów. W przeciwnym razie farba ziołowa może okazać się nieskuteczna. Podobnie w sytuacji odwrotnej, po stosowaniu farb ziołowych musimy odczekać kilka miesięcy i nie farbować ich od razu farbą chemiczną.

Klinika Handsome Men - www.handsomemen.pl

 

Zobacz również:

Piękne włosy dzięki diecie


Dieta dla włosów

Pielęgnacja włosów ziołami


Pielęgnacja włosów ziołami

Pielęgnacja włosów


Prawidłowa pielęgnacja włosów