Jak dobrać odpowiedni kolor włosów?

Aby dobrze się czuć i mieć pewność, że się dobrze wygląda, nie wystarczy tylko dobrać odpowiednią fryzurę. Bardzo ważny jest również dobór koloru włosów. Każdy z nas ma określony typ urody i powinien do niego dostosować pasujące odcienie danego koloru.

Kolory bowiem odgrywają bardzo ważną rolę w naszym życiu i dostosowanie prawidłowo dobranego odcienia włosów pomoże nam poczuć się lepiej i lepiej wyglądać. Należy jednak przedtem przeanalizować kilka elementów. Określić jaki jest nasz naturalny włosów, kolor oczu, jaką mamy oprawę oczu oraz jaką mamy cerę i jej odcień. Dopiero wszystkie te elementy pozwolą nam dobrać najbardziej odpowiedni odcień naszych włosów.

Jeśli mamy piegi i zielone oczy oraz jasną karnację do naszego typu urody pasują odcienie rudego, blond włosy najlepiej wyglądają u osób, które mają jasną karnację i niebieskie, szare lub zielone oczy, a ich oprawa oczu (czyli kolor brwi i rzęs) nie jest bardzo wyrazisty.

Brązowe włosy pasują do wielu osób, ale obecnie dostępnych jest wiele jego odcieni należy zatem uważać, żeby nie wybrać zbyt ciemnego lub zbyt jasnego. Do jasnej, porcelanowej wręcz karnacji pasują włosy czarne.

Jeśli nie chcemy dokonywać radykalnej zmiany lub nie chcemy mieć jednolitego koloru włosów możemy pokusić się na balejaż, ale tutaj również musimy odpowiednio dostosować odcienie wybieranych farb. Balejaż powinien być wykonywany przez fryzjera, ponieważ farby muszą być rozprowadzone w sposób równomierny na całej głowie, aby osiągnąć wymarzony efekt i uzyskać piękne refleksy, wyglądające naturalnie.

Blondynki mogą wybrać różne odcienie blondów i jasnych brązów, brunetki mogą natomiast sobie pozwolić na bardziej wyraziste refleksy w odcieniach czerwieni czy fioletów. Nada to ich fryzurze wyrazistości i charakteru.

W doborze farby należy również uwzględnić to czy na co dzień lubimy na przykład opaleniznę. Jeśli korzystamy z solarium, a mamy włosy w odcieniach blondu powinnyśmy unikać blondów platynowych, nie będziemy w nich wyglądać stylowo, ponieważ kolor karnacji będzie zbytnio kontrastował z kolorem włosów.

Przed każdą zmianą koloru należy zwrócić uwagę na zestaw tych czynników oraz na to, w jakim kolorze włosów czujemy się komfortowo. Nie zawsze radykalna zmiana może być dla nas dobra. Może się bowiem zdarzyć, że nawet jeśli wizualnie będziemy wyglądały dobrze, kolor włosów nie będzie pasował do naszego charakteru i temperamentu.

Warto więc przemyśleć wszystkie te czynniki przed rozpoczęciem koloryzacji włosów.

Artykuł został przygotowany przez
Klinikę Handsome Men - www.handsomemen.pl

 

Zobacz również:

Dieta na piękne włosy


Piękne włosy dzięki diecie

Pielęgnacja włosów ziołami


Pielęgnacja włosów ziołami

Dobór koloru włosów do urody


Dobór koloru włosów do urody