Fryzura skrojona na miarę

Fryzura skrojona na miarę to nie tylko fryzura, w której dobrze się czujemy, to również fryzura dobrana tak, aby wyeksponować naszą twarz, podkreślić nasze atuty i zamaskować to, czego nie lubimy. To nadanie dzięki włosom odpowiednich proporcji twarzy i wydobycie jej piękna.

Aby uzyskać taki efekt, każda kobieta powinna się najpierw zastanowić, jaki ma kształt twarzy i co w niej lubi, a czego nie. Dopiero wówczas z pomocą fryzjera możemy wybrać fryzurę skrojoną na miarę właśnie dla nas.

Do twarzy owalnej pasuje największa ilość fryzur, zarówno z włosów prostych jak i falowanych, pasują również fryzury wycieniowane.

Trochę inne fryzury pasują do twarzy okrągłej, którą charakteryzują pełne policzki, niskie czoło i zaokrąglony podbródek. Przy takim kształcie należy unikać loków, ponieważ może to spowodować, że twarz wyda się jeszcze pełniejsza.

Osoby, które mają twarz kwadratową mają mocno zarysowane kości żuchwy i często mają również szerokie czoło. Fryzura, która będzie wyglądała najlepiej, to fryzura, która nada jej więcej delikatności. Pasują do niej fryzury asymetryczne, należy unikać natomiast włosów jednej długości, których linia kończy się wzdłuż linii brody.

Kolejnym kształtem twarzy jest taka, która przypomina kształt serca. Jej cechą charakterystyczną jest dość szerokie czoło, wąska broda i wystające kości policzkowe. Aby nadać jej odpowiednich proporcji można wybrać fryzurę, której linia będzie kończyła się na linii brody, przez co policzki będą wydawały się bardziej pełne i twarz będzie wyglądała na bardziej harmonijną.

Jeśli nie wiemy, jaki kształt ma nasza twarz, możemy związać włosy gładko do góry i wtedy uważnie przyjrzeć się twarzy. Może również pomóc stylista fryzur, który dobierze nie tylko kształt naszej fryzury, ale również najbardziej odpowiedni dla nas kolor włosów.

Artykuł przygotowany przez ekspertów
Kliniki Handsome Men - www.handsomemen.pl

 

Zobacz również:

Zapanuj nad fryzurą


Zapanuj nad fryzurą

Własne szampony i płukanki


Ziołowe szampony i płukanki

Włosy w lecie


Włosy w promieniach słońca