Jak szybko przywrócić fryzurę

Rano budzik nie zadzwonił, jesteś spóźniona, a tu na głowie szopa albo tłuste postronki. Nie masz czasu na mycie włosów ani ich układanie.

Jak temu szybko zaradzić?

Przede wszystkim nie wpadaj w panikę. Na pewno nie pomoże, a może cię sparaliżować i pogłębić problem. W zależności od tego jakie masz włosy, wypróbuj któryś z poniższych sposobów.

  • Umyj tylko grzywkę. Jeśli nie masz czasu na umycie całej głowy, umyj samą grzywkę. Czysta i połyskująca grzywka sprawi wrażenie czystych włosów. Jeszcze lepszy efekt uzyskasz jeśli masz długie włosy i zwiążesz je gumką lub zepniesz klamerką.

  • Suchy szampon. Jeśli włosy są naprawdę tłuste i nie masz czasu na ich umycie, użyj „szamponu” na sucho czyli nasyp na dłonie trochę zasypki dla dzieci albo nawet mąki ziemniaczanej, lekko wmasuj we włosy i dokładnie wyszczotkuj. Włosy po takiej „kąpieli” nie będą wprawdzie błyszczeć, ale też nie będą tłuste i dodatkowo nabiorą objętości.

  • Kok i kitka. Zaczesz włosy do tyłu i upnij w kok, albo zwiąż je w kitkę czy koński ogon. Ich niedoskonałości nie będą tak widoczne. A jeśli nosisz dodatkowo grzywkę, umyj szybko samą grzywkę, a wygląd zmieni się nie do poznania.

  • Opaska. Przy krótkich włosach opaska zadziała podobnie jak kok przy długich włosach.

  • Dodaj objętości. Schyl głowę do przodu, przeczesz włosy palcami i lekko spryskaj lakierem do włosów. Odwróć głowę i przypłaszcz włosy. Ale uwaga: ta metoda to ostateczność, nie zapomnij o umyciu głowy po powrocie do domu.

  • Trochę wilgoci i ciepła na niesforne włosy. Jeśli masz bardzo miękkie i podatne na układanie włosy, wiesz z pewnością, że po wieczornym myciu głowy rano wstaniesz z każdym puklem sterczącym w inną stronę. Wyjściem jest mycie głowy zawsze rano, w czasie dnia włosy lekko natłuszczą się i fryzura utrzyma się do następnego dnia. A jeśli stało się; wstałaś, spojrzałaś w lustro, a tam każdy włosy w innym kierunku? Nie panikuj, załóż na głowę czepek i wejdź po prysznic. Wilgoć i ciepło, które dojdą pod czepek ułatwią szybkie przywrócenie fryzury. Podsusz lekko suszarką włosy u nasady. Pojedyncze niesforne loki lekko zwilż i ułóż suszarką.

  • Spanie z kokiem. Czasami pomaga spanie z włosami upiętymi w kok. Rano wystarczy rozluźnić włosy, by nadać im naturalny wygląd.

  • Niezawodny proszek do pieczenia. Doskonały sposób na dogłębne oczyszczenie włosów z pozostałości po środkach do stylizacji włosów i tym samym zmiękczenie ich i uczynienie łatwiejszymi do układania. Niestety, nie do zastosowania, gdy jesteś już spóźniona. Ale do wypróbowania przy najbliższym myciu głowy. Nalej na dłoń trochę szamponu, dosyp szczyptę proszku i umyj włosy jak zwykle.

oprac. barb

 

Zobacz również:

Rodzaje włosów


Jakie masz włosy

Własne szampony ziołowe


Szampony i płukanki własnej roboty

Piękne włosy dzięki diecie


Dieta dla włosów