Prawidłowe mycie włosów

Jak myć włosy? Co za pytanie? Każdy to potrafi. A może jednak tylko tak ci się wydaje. Podpowiadamy jak prawidłowo myć włosy, by dłużej zachowały swoje zdrowie. Bo nawet najlepsze środki do pielęgnacji włosów nie pomogą, jeśli będziemy myć je nieodpowiednio.

Przepisy na ziołowe płukanki do włosów

Płukanki do włosów usuwają pozostałości szamponu, pomagają utrzymać właściwe pH skóry i dodają naturalnego blasku włosom. Przedstawiamy przepisy na domowej roboty ziołowe płukanki dostosowane do każdego rodzaju włosów.

kok-szkola-photoxpress 2495172Rozpoczęcie roku szkolnego to ważne wydarzenie, ponieważ wtedy mamy możliwość pokazania się w naprawdę dobrym świetle, w eleganckim stroju i finezyjnej, ale pełnej klasy fryzurze. Proponujemy elegancki kok do wykonania w kilka minut.

gorace-nozyczki-sxc.hu 1159233O korzystnym wpływie zasklepiania końcówek włosa na jego strukturę wiadomo od dawna. I na tym opiera się terapia strzyżenia gorącymi nożycami. Wykorzystuje się w niej wysoką temperaturę nagrzanych nożyc do podcinania włosów, dzięki czemu końcówki włosa zostają zamknięte.

swiateczna-fryzura-photoxpress 4517003Poszukując inspiracji dla uczesania na rodzinne spotkanie podczas zbliżającej się Wielkanocy lub każdej innej okazji możemy wzorować się na największych divach światowej muzyki. Podczas tegorocznego rozdania nagród Grammy emocje budziły nie tylko same gwiazdy ale i ich fryzury.

Rudy modny na wiosnęNa wiosnę 2013 roku wszelkie odcienie rudości będą niewątpliwie hitem.  Ten kolor włosów pasuje niemalże do każdej cery, bez względu na to, czy  jest ona jasna czy też bardziej brzoskwiniowa i ciepła. Ważne jednak jest, aby odcień był odpowiednio do niej dobrany.

geste-wlosy-sxc.hu_133200Piękne, gęste włosy budzą podziw u osób postronnych. Trzeba jednak nie lada wysiłku, by utrzymać je w odpowiedniej kondycji, a co najtrudniejsze – by umiejętnie je stylizować. Eksperci podpowiadają jak to robić.

wlosy-koloryzacja-photoxpress_2236494Chcesz "zaszaleć" ze zmianą koloru tylko na próbę, by sprawdzić, jak będziesz się czuć z nowym kolorem? A może chcesz przemalować włosy na kolor zielony czy niebieski na potrzeby jednorazowego wyjścia na imprezę? Podpowiadamy jak to zrobić.

zwieksz-objetosc-wlosow-photoxpress_7231334Odpowiednia objętość włosów jest niezwykle ważna szczególnie przy fryzurach z włosów rozpuszczonych. Trików i kosmetyków zwiększających objętość włosa używamy także, gdy chcemy optycznie zmienić szerokość i długość twarzy.

fryzura-poprawa-nastroju-photoxpress_2591154Za oknem szaro i chłodno i pewnie jak nigdy z utęsknieniem czekasz na śnieg, który rozświetli ta ponurą pogodę. Nie daj się jednak chandrze i aby poprawić sobie humor – zmień fryzurę. Na pewno poczujesz się dużo lepiej.

Dzień Kobiet jest dla wielu kobiet kontrostara-moda-photoxpress_1912121wersyjny. Może więc pobawić się, stylizując fryzurę i strój na lata 70., gdy ten dzień był powszechnie obchodzony? Moda retro powraca, może więc nasze przebranie przyda się na inne imprezy.

swiatecznie-piekne-wlosy-sxc.hu_923985_29923594Włosy są niewątpliwie ozdobą każdej z nas. I szczególnie w okresie świątecznym należy zadbać o to, by były zdrowe. Ich kondycję można poprawić na wiele sposobów. Jednym z nich jest zastosowanie domowych, naturalnych środków do pielęgnacji.