Zadbaj o dobry wygląd szyi

Szyja i ręce to dwie części ciała, która starzeją się najszybciej. A najczęściej o nich właśnie zapominamy w trakcie codziennych zabiegów pielęgnacyjnych. Skóra szyi jest cienka i ma niewiele gruczołów łojowych, więc szybko się odwadnia. Należy ją regularnie nawilżać i smarować kremami z filtrem przeciwsłonecznym.

Poza właściwą pielęgnacją, na wygląd szyi wpłynąć możesz także ubierając się w sposób odpowiedni do proporcji twojego ciała i szyi. Jak to zrobić?

Jaką masz szyję

Mam za krótką szyję

Nos otwarte i głębokie dekolty, które wizualnie wydłużają szyję.
Wszelka biżuteria wokół szyi optycznie ją skraca. Nie zakładaj golfów, a jeśli już, to tylko niskie i zawsze zawinięte. Dopilnuj, aby zbyt wiele włosów nie otaczało twojej twarzy i szyi.

Mam podwójny podbródek

Nie noś dekoltów podkreślających podbródek lub kończących się tuż pod nim, na przykład w łódkę, gdyż tylko niepotrzebnie zwrócą na niego uwagę. Najlepsze dla ciebie będą szerokie, otwarte dekolty, a jeśli masz długą szyję, możesz spróbować zakryć podbródek wysokimi kołnierzykami w stylu chińskim, wieloma sznurami pereł lub czymś podobnym.

Przyjrzyj się sobie uważnie i sprawdź, w czym prezentujesz się najlepiej. Lepszym rozwiązaniem jest duży dekolt czy ubranie zakrywające szyję? Może się okazać, że odwrócenie uwagi od szyi przez pokazanie innej części ciała przyniesie znacznie lepsze efekty. Upewnij się, że wokół szyi i ramion nie ma zbyt dużo włosów, gdyż pogarsza to wygląd szyi. Najlepsza będzie fryzura okalająca twarz i niepodkreślająca brody. Jeśli masz duży biust, a także podwójny podbródek, musisz pokazać choć odrobinę dekoltu, abyś nie wyglądała jednolicie od szyi po tułów. W ubraniu sięgającym pod samą szyję nie będziesz się dobrze prezentować. Jeśli natomiast założysz zabudowaną górę, ale przemyślnie zaprojektowaną, na przykład odsłaniającą też kawałek dekoltu, ta widoczna część ciała urozmaici wygląd.

Mam długą szyję

Możesz nosić ubrania z dowolnymi dekoltami, gdyż długie, łabędzie szyje są piękne. Możesz także dowolnie się uczesać – nosić włosy rozpuszczone albo wysoko upięte.

Nie wiem jaki dekolt będzie dla mnie najlepszy

Wiązanie na szyi

Dla osób o każdej figurze, z wyjątkiem bardzo wąskich lub bardzo szerokich barków, gdyż dodatkowo podkreśla ono taką budowę ciała.

Stójka

Prosty kołnierzyk, doskonały dla osób o długich szyjach.

Krótki lub wywijany golf

Jedynie dla kobiet o długich szyjach i małych biustach. Nigdy nie powinnaś nosić golfów, jeśli masz duży biust, gdyż taki strój optycznie poszerzy sylwetkę.

Gorsetowy dekolt

Styl lat 50. z odkrytym dekoltem pasuje do pań o krótkiej szyi i dużym biuście.

W serek

Pasuje do większości sylwetek. Poszerz go, jeśli masz rozbudowane ramiona. Wydłuż wcięcie, jeśli masz krótką szyję.

Szeroki, wiszący golf

Doskonały dla osób o krótkiej szyi, a także o małym biuście, gdyż tkanina udrapowana na klatce piersiowej tworzy dodatkową objętość.

W łódkę

Szeroki, otwarty dekolt, w którym dobrze prezentują się panie zarówno o krótkiej, jak i długiej szyi. Poszerza ramiona, przez co równoważy sylwetkę.

Falbanki wokół dekoltu

Dobre jedynie dla kobiet o długich szyjach i małych biustach.

Więcej o sztuce zmieniania wyglądu Sekcja Uroda, poz. 7

 

Zobacz również:

Pielęgnacja szyi


Zadbaj o szyję

Oczyszczanie skóry


Oczyszczanie to podstawa

Wpływ stresu na skórę


Skóra w stresie