Bach na błyszczącą, gładką skórę

Skóra w stresie? Słynne Ekstrakty dr. Bacha mogą pomóc!

Są takie chwile, kiedy wystarczy spojrzeć w lustro, aby się przekonać, że coś nam naprawdę dolega – uwidacznia to nasza skóra – napięta i pokryta suchymi i łuszczącymi się miejscami. Niektórzy cierpią na nawracające problemy skórne z plamami na całej twarzy. Nic dziwnego! Kiedy w naszym wnętrzu brakuje harmonii, to zachwiana równowaga emocjonalna odbija się na skórze – "zwierciadle naszej duszy".

Na tym psychosomatycznym podejściu opiera się filozofia zdrowia słynnego lekarza i naukowca Edwarda Bacha, który żył w latach trzydziestych ubiegłego stulecia w Wielkiej Brytanii. Wychodził on z założenia, że w leczeniu chorób należy skupić się nie na objawach, ale przyczynie, której doszukiwał się w świecie przeżyć. Odkrył harmonizujące "lekarstwa dla duszy", które stosuje się w celu poprawy samopoczucia, pokonania trudnych emocji oraz wzmocnienia pozytywnych cech charakteru. Bach dowiódł, że wyciągi sporządzane z kwiatów określonych ziół mogą działać kojąco na ludzką psychikę i pomagają odzyskać siłę potrzebną organizmowi do samo-leczenia. Pogląd ten wydaje się szczególnie prawdziwy, jeśli chodzi o największy z naszych organów – skórę. Aby jej pomóc, zastosuj kurację na bazie ekstraktu z Jabłoni płonki i słynnego kremu lub żelu RESCUE. Jest to doskonała pomoc doraźna, jeśli twoja skóra ulegnie uszkodzeniu albo doprowadza cię do szału – prawie każda modelka ma ją w swojej kosmetyczce.

Jabłoń płonka (ang. Crab apple)

Szczególne działanie kwiatów jabłoni płonki wykorzystuje się u osób, które doświadczają uczuć wstydu, nieczystości lub obrzydzenia, co może obniżać ich pewność siebie i być źródłem negatywnych uczuć do samego siebie. Ekstrakt z jabłoni pomaga też tym, którzy wycofują się z kontaktów społecznych z powodu występujących u nich wysypek lub przebarwienia skóry (np. czerwienienia się). Łagodnie działająca esencja z tych kwiatów przywraca im optymizm i pozytywny obraz siebie.

W przypadku wysypki, stosuj jabłoń płonkę zewnętrznie w formie kompresu: rozcieńcz kilka kropli koncentratu w wodzie, namocz kawałek materiału lub wacik i umieść go w miejscu podrażnienia. Możesz też dodać kwiatowy wyciąg do kąpieli – aby oczyścić się fizycznie i emocjonalnie. Ekstrakty z kwiatów Bacha stosuje się też wewnętrznie, przyjmując dwie krople bezpośrednio na język lub rozpuszczając je w filiżance wody, a następnie popijając od czasu do czasu.

RESCUE w kremie i żelu

Dla wrażliwej i "zestresowanej" skóry specjaliści polecają regenerujące właściwości kremu i żelu Rescue, które w swym naturalnym podkładzie zawierają ekstrakty z sześciu kwiatów Bacha: Niecierpka, Śniedka, Śliwy wiśniowej, Posłonka, Powojnika i Jabłoni płonki. Specyfiki o podobnym działaniu można też przygotować samemu. Wystarczy wymieszać po kilka kropli ekstraktów z wymienionych kwiatów z kremem, który stosujesz do codziennej pielęgnacji skóry. Rescue Cream i Gel nawilżają suchą, łuszczącą się skórę i przywracają jej naturalną postać. Wielu rodziców wykorzystuje je u dzieci, aby łagodzić podrażnienia spowodowane urazem fizycznym, ugryzieniem przez owady lub zbyt długim przebywaniem na słońcu. Siniaki, zadrapania, oparzenia słoneczne lub ugryzienia komarów nie stanowią już większego problemu.

Informacje na temat sporządzania i zażywania ekstraktów można znaleźć na stronie poświęconej tej metodzie: www.drBach.pl lub kontaktując się z Centrum Terapii Bacha, tel. 094 345 43 20.

źródło: www.drBach.pl (opublikowano za zgodą autora)

 

Zobacz również:

Krople Bacha


Joga w butelce

Stres skóry


Skóra w stresie

Domowe maseczki


Maseczki dla cery zmęczonej