Ratowanie skóry po nadmiernym opalaniu

Zbliża się sezon wycieczek do ciepłych krajów, a także opalania się w Polsce, nad morzem, jeziorem czy po prostu w ogródku. Mimo, iż opalenizna wyszła już z mody, nadal wiele osób zagrożonych jest skutkami nadmiernego słońca. jak sobie radzić z oparzeniami, przesuszeniem czy utratą elastyczności skóry?

Pielęgnacja skóry przy chemioterapiiPrzyjmowanie chemioterapii wywoływać może objawy ze strony skóry, zwane zespołem ręka-stopa - od mrowienia, pieczenia, aż do wystąpienia pęcherzy, a nawet martwicy skóry. Mogą ograniczać one codzienne czynności, a także powodować przerwanie leczenia. Jednak właściwa profilaktyka i pielęgnacja skóry pozwoli im zapobiegać.

Usuwanie tatuażyPonad 3 miliony Polaków posiada przynajmniej 1 tatuaż, a 50% z nich, będzie chciało go kiedyś usunąć. Metoda laserowa lub chemiczna, dobierana jest w zależności od rodzaju i koloru barwnika, a także głębokości jego umiejscowienia. Czasami, aby uzyskać najlepszy z możliwych efektów, stosować można obydwie te metody jednocześnie.

Przechłodzona skóraZima nas nie rozpieszcza. … Zimne ręce, spierzchnięte usta, chłodne nogi. Chyba każdy zetknął się z takimi objawami po przebywaniu w niskich temperaturach. Jak temu zapobiegać? Kiedy nie damy sobie sami rady i trzeba udać się do lekarza?

Peeling solny czy cukrowy?

Peeling to bardzo ważny krok w kompleksowej pielęgnacji skóry. Jego nadrzędnym zadaniem jest złuszczenie zewnętrznej, zrogowaciałej warstwy naskórka, co niesie za sobą szereg korzyści prowadzących do poprawy kondycji skóry. Jaki peeling wybrać?

Pielęgnacja cery w ciąży

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu każdej kobiety, ale także ogromne wyzwanie. Wiążą się z tym nowe doświadczenia, priorytety, inny styl życia.  Przede wszystkim dynamicznie zmienia się nasze ciało. Przyszłe mamy często zadają pytanie – jak dbać o skórę w tym szczególnym okresie?

Leczenie popromiennego zapalenia skóry

Mimo postępu w leczeniu nowotworów za pomocą radioterapii, trudno uniknąć popromiennego zapalenia skóry. Jego stadium zależy głównie od miejsca napromieniania, a także dawek promieniowania jonizującego. Jak zmniejszyć suchość skóry, podrażnienia, złuszczanie czy ból, w trakcie i po naświetlaniu?

Fakty i mity o medycynie estetycznej

Z badań TNS OBOP z 2011 roku wynika, że 82% Polek interesuje się metodami, które pozwoliłyby im zachować młody i zdrowy wygląd. Ciągle boimy się jednak efektu maski, blizn czy bólu, który może towarzyszyć zabiegom. Jak te obawy mają się do rzeczywistości?

woda-dla-urodyDobrane do rodzaju cery kosmetyki, zbilansowana dieta, odpowiednia ilość snu – większość zna podstawowe zasady dbania o zdrowie i wygląd naszej skóry. Bardzo ważna jest także woda, której używamy na co dzień. Zarówno ta, którą pijemy, jaki i ta, w której się kąpiemy.

pielegnacja-cery-photoxpress 1337371Nie masz czasu ani pieniędzy na czasochłonne i drogie zabiegi pielęgnacyjne? Nie martw się. Zdrową a więc i piękną skórę można mieć bez wydawania fortuny w gabinecie kosmetycznym. Trzeba tylko nabrać zdrowych nawyków i przestrzegac kilku zasad.

sucha-skora-photoxpress 2198330Sucha, szorstka skóra oraz uczucie swędzenia mogą niekiedy bardzo utrudniać codzienne życie, zwłaszcza jesienią i zimą. Nakładanie na nią „kilogramów” różnego rodzaju mazideł, daje nam ulgę na krótko, najczęściej do następnego kontaktu z wodą.

krem-przeciwutleniacze-photoxpress_2443221Przeciwutleniacze zwalczają wolne rodniki, więc kremy z tymi związkami powinny przeciwdziałać starzeniu się skóry. Niestety, nie wszystkie kremy zawierające przeciwutleniacze są wystarczająco skuteczne po wniknięciu w skórę.

algiAlgi czyli glony to bogate źródło minerałów, witamin i białka niezbędnego do właściwego funkcjonowania organizmu człowieka. Cenione są w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, a także kosmetycznym.

blizny-sxc.hu_1384347Blizny to częsty problem - doświadcza go każdego roku ponad 100 milionów ludzi na świecie. Ale wbrew powszechnemu przekonaniu, nie muszą nam towarzyszyć do końca życia. Każda blizna ma pewne cechy i po ich rozpoznaniu możliwe jest skuteczne leczenie.

tuczace-kosmetyki-sxc.hu_842778Chemikalia zawarte w samoopalaczach i kolorowych kosmetykach, a szczególnie ftalany mogą przyczyniać się do otyłości i cukrzycy, bo zaburzają układ kontroli masy ciała oraz równowagę hormonalną. Do takich wniosków doszli szwedzcy naukowcy.

warzywa-owoce-uroda--photoxpress_11419842Spożywanie dużej ilości warzyw i owoców wpływa nie tylko na zdrowie, ale i urodę, a konkretnie cerę. A to dlatego, że zawierają dużo karotenoidów i przeciwutleniaczy.  Wykazał to eksperyment szkockich naukowców.

parabeny-rak-piersi-sxc.hu_205247Parabeny czyli konserwanty występujące w kosmetykach, produktach farmaceutycznych oraz żywności gromadzą się w tkance sutka i brytyjscy naukowcy podejrzewają, że mogą mieć udział w rozwoju raka piersi. Donosi o tym „Journal of Applied Toxicology”.

mydlo-naturalneTa niewielkich rozmiarów kwadratowa kosteczka od wieków gości w naszych łazienkach. Niegdyś była najpopularniejszym produktem do higieny i pielęgnacji ciała. Dziś uznana za archaiczną, wydaje się odchodzić do kosmetycznego lamusa. My obalamy ten mit.