Bielsze zęby naturalnie

 Nic nie robi takiego wrażenia na otoczeniu jak promienny uśmiech. Co więcej, wiedząc że mamy ładne zęby, częściej się uśmiechamy, a to z pewnością przyczynia się do naszego zdrowia.

Co zatem robić, by nasze zęby wyglądały jak perełki? Wystarczy prawidłowa pielęgnacja i kilka prostych tricków, które sprawią, że nasze zęby będą wyglądały na bielsze niż są w rzeczywistości.

 

 1. Regularne szczotkowanie

  Dokładne szczotkowanie zębów dwa razy dziennie (rano i wieczorem) przez 2 minuty to absolutne minimum. Używać przy tym trzeba również nici dentystycznych do dokładnego oczyszczenie przestrzeni międzyzębowej. Jeszcze lepiej na koniec mycia przepłukać zęby specjalnym płynem, który zdezynfekuje powierzchnię zębów i wypłucze nieusunięte wcześniej resztki jedzenia.

 2. Uwaga na dietę

  Niektóre pokarmy, takie jak kawa, herbata, cola, jagody, czerwone wino, sok z winogron czy sos sojowy pozostawiają na szkliwie zębów plamy. Po takich pokarmach trzeba od razu umyć zęby. Ale pamiętaj, by przy częstym myciu zębów używać szczoteczki z miękkim włosiem i minimalnej ilości pasty do zębów.

  Pokarmy zawierające dużo cukru, takie jak ciastka, desery i sok owocowy przyczyniają się do powstania osadu na zębach oraz zakwaszają organizm, a to ułatwia rozwój bakterii. Staraj się więc ich unikać.

  Jeśli masz potrzebę małej przekąski, sięgaj po prażoną kukurydzę, surową marchewkę, jabłko albo ser. Pokarmy te nie przywierają do szkliwa i w efekcie nie tworzą osadu na zębach.

 3. Odstaw papierosy

  Papierosy to nie tylko choroby płuc i nieprzyjemny oddech, to także brzydkie plamy na zębach. To wszystko z pewnością wystarczy, by rzucić palenie od zaraz.

 4. Srebrna biżuteria zamiast złotej

  Przy złotej biżuterii zęby sprawiają wrażenie bardziej żółtych niż są w rzeczywistości. Jeśli chcesz optycznie wybielić zęby, noś srebrną biżuterię lub ewentualnie z białego złota.

 5. Pomadka we właściwym kolorze

  Pomadka w czysto czerwonym kolorze doda blasku zębom i sprawi, że będą wydawały się bielsze. Unikaj pomadek w odcieniach koralowych i pomarańczowych, które mogą optycznie pożółcać zęby.

 6. Odłóż białą bluzkę

  Czysto białe składniki ubrania noszone blisko twarzy (bluzki, apaszki, czapki) sprawią, że Twój uśmiech będzie wyglądał szaro. Wybieraj raczej beże i złamane biele.

 7. Nie zapominaj o dentyście

  Regularne kontrole u stomatologa nie tylko pomogą we wczesnym wykryciu ubytków, ale również chorób dziąseł i płytki na zębach prowadzącej do kamienia. Badania kontrolne są szczególnie ważne gdy zażywasz pigułkę antykoncepcyjną albo jesteś w okresie przed menopauzą, gdyż wtedy właśnie jesteś szczególnie narażona na choroby dziąseł, próchnicę i odkładanie się kamienia nazębnego.

barb

 

Zobacz również:

Dieta dla urody


Dieta dla urody

Związek zębów z sercem


Zdrowe zęby, zdrowe serce

Papierosy i alkohol a cera


Tytoń i alkohol wrogiem cery