Wizerunek a oprawki okularowe

Czy zmiana okularów korekcyjnych może wpłynąć na to, jak jesteśmy postrzegane przez otoczenie? Oczywiście, że tak. Niejednokrotnie spotykamy się z opinią, że w okularach wygląda się bardziej profesjonalnie. To jednak niejedyna cecha, którą możemy podkreślić, dobierając odpowiednie okulary.

Wybielanie zębów - fakty i mity

Wybielanie zębów to trend, który utrzymuje się już od wielu lat. Jest jednak nadal spora grupa osób, która ma wiele wątpliwości. Czy nie szkodzi szkliwu? Czy można wybielać wrażliwe zęby?Czy da się wybielić każde zęby? Na te i inne pytania odpowiada specjalista stomatolog.

Jaskra - co trzeba wiedzieć

Jaskra polega na powolnym i nieodwracalnym zaniku nerwu wzrokowego. Jest jedną z podstawowych przyczyn ślepoty na świecie. Pomimo ogromnego postępu w diagnostyce – rozpoznanie jej jest często trudne w początkowym etapie i nierzadko wymaga długoletniej obserwacji.

Co robić z wybitym zębem?

Okres wakacyjny sprzyja uprawianiu sportów, a co za tym idzie – wypadkom i kontuzjom. Jazda na deskorolce, rolkach, a nawet rowerze niesie za sobą duże ryzyko urazu, w tym utraty zęba. Jak w takiej sytuacji może pomóc stomatolog?

Chroń oczy na urlopie

Wczasowicze dzielą się na tych, którzy jadąc na urlop, myślą tylko o wodzie, piasku i wylegiwaniu się na kocu oraz na tych, którzy w 30-stopniowym upale zakładają buty trekkingowe i wybierają się na wyprawę w góry. Nieważne gdzie i jak planujemy wypoczywać, ważne jest, żeby pamiętać o ochronie oczu.

Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne

Lato to wakacje, urlop, ciepła pogoda, zapach morza, słońce… To ostatnie, poza mnóstwem pozytywnych dla nas skutków może przynieść także negatywne. Pamiętajmy nie tylko o tym, żeby chronić naszą skórę, ale także oczy przed nadmiernym kontaktem ze światłem słonecznym.

Implant - co to takiego?

Zależy Ci na dobrej prezencji? Zadbaj zatem nie tylko o odpowiedni ubiór czy dobrą fryzurę, lecz także piękny uśmiech, którego podstawą są zadbane zęby bez ubytków. Teraz łatwo to osiągnąć, np. dzięki implantom, które zapewnią komfort i pewność siebie.

Proteza, mostek czy implant

Braki w uzębieniu mogą mieć poważne konsekwencje, zarówno czynnościowe jak i estetyczne. Dlatego powinno się je jak najszybciej uzupełnić. Na szczęście stomatologia oferuje różne rozwiązania protetyczne. Podpowiadamy czym się różnią.

Sposoby wybielania zębów

Nie wszyscy mogą się pochwalić pięknym uzębieniem uwarunkowanym genetycznie. Jeśli stan naszych zębów nie daje nam zbyt wielu powodów do… uśmiechu – nie załamujmy się – istnieje wiele sposobów na to, żeby poprawić estetykę uzębienia.

zmeczone-oczy-sxc.hu-480862-mMówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. I coś w tym jest, bo najszybciej odzwierciedlają nie tylko upływ czasu, ale także nasze zmęczenie czy negatywne emocje. Można temu zapobiec naturalnymi sposobami, zapewniając oczom właściwy relaks. Podpowiadamy jak to zrobić.

kurze-lapki-photoxpress 3531221Kurzym łapkom mówimy: nie! Drobne zmarszczki wokół oczy, zwane potocznie kurzymi łapkami zwykle zaczynają pojawiać się tuż po 30. roku życia. Przyczyną jest najczęściej wysuszenie skóry, ale nie tylko brak wilgoci odpowiedzialny jest za taki stan.

tradzik-oczy-photoxpress_3291800Wiele osób cierpiących na trądzik zażywa doustne leki przepisane przez lekarza. Ale okazuje się, że mogą one zwiększać ryzyko zakażenia oczu, w tym zapalenia spojówek, jęczmienia a nawet zwyrodnienia rogówki.

pasta-do-zebow-photoxpress_158002Stojąc w sklepie przed regałem z pastami zastanawiamy się jaką pastę wybrać. Zapobiegające próchnicy czy kamieniowi nazębnemu, usuwające przebarwienia, do zębów wrażliwych, wybielające, a może delikatne dla dziąseł lub na parodontozę? Czy rzeczywiście tak działają?

bielsze-zeby-photoxpress_3843298Nic nie robi takiego wrażenia na otoczeniu jak promienny uśmiech. Co więcej, wiedząc że mamy ładne zęby, częściej się uśmiechamy, a to z pewnością przyczynia się do naszego zdrowia. Co zatem robić, by nasze zęby wyglądały jak perełki?

Podkrążone oczyPodkrążone oczy to frustrujący problem wielu z nas. Nawet po w pełni przespanej nocy budzimy się z wielkimi sińcami pod oczami. Przyczyn może być wiele, tak jak istnieje wiele sposobów, by pozbyć się sińców albo zmniejszyć ich widoczność.

Zioła dla oczuNajlepszym środkiem na czyste, błyszczące oczy jest dobry sen. Bez tego oczy są zmęczone, zaczerwienione i podrażnione. Pomoc w przywróceniu blasku oczom mogą przynieść zioła, w postaci płukanek i kompresów z naparów czy odwarów oraz żelów.