Refleksologia dla urody

Refleksologia twarzy jest odpowiedzią na odwieczne pragnienie piękna pochodzącego z harmonii i zdrowia. Nie wystarczy nam już chwilowy efekt wygładzenia czy maskowania „niedoskonałości”, jaki możemy uzyskać dzięki popularnym kosmetykom. Chcemy wyglądać pięknie i naturalnie nie tylko na wielkie wyjście – lecz także dla samej siebie.

Jak to działa? Twarz jest odzwierciedleniem tego, co dzieje się w całym ciele, ponieważ są na niej ulokowane receptory pokazujące stan wszystkich organów i układów. Jeśli w organizmie dzieje się coś, co odbiega od normy – skutek jest widoczny lub wyczuwalny na twarzy. Dobrym przykładem są cienie pod oczami – taki objaw sugeruje zaburzenia w nerkach, przez które przebiega meridian żołądka. Możemy maskować ten defekt korektorem, nakładać kolejne warstwy podkładu, a problem pozostanie nierozwiązany.

Refleksologia twarzy pomaga usunąć przyczynę, poprzez przywrócenie równowagi w organizmie, dzięki czemu twarz staje się promienna i naturalnie ładna - bo odzwierciedla nasze dobre samopoczucie.

Refleksologia estetyczna to zabiegi holistyczne pod każdym względem: obejmują swym działaniem całe ciało oraz angażują wiele technik skomponowanych w jeden zabieg. W trakcie takiego rytuału wykorzystywane są preparaty i instrumenty dobierane indywidualnie do potrzeb organizmu – glinki, kule soli mineralnych, olejki, pędzelki, a nawet płatki złota.

Zabiegi refleksologii estetycznej są dobrą alternatywą dla ogromnej ilości kremów i preparatów, które cierpliwie wklepujemy w skórę twarzy. Kobiety należące do plemion południowoamerykańskich stosują tylko jeden specyfik – olejek z dzikiej róży. Ich cera jest jasna i gładka do późnej starości. Ten jeden kosmetyk, w połączeniu z regularnymi zabiegami plemiennej refleksologii twarzy, zapewnia im ochronę przed zmarszczkami, ale również przed promieniami UV. Nie jest to jednak w Ameryce Południowej tylko zabieg stosowany dla urody – kobiety wykonują zabiegi refleksologii twarzy jako profilaktykę wszystkich możliwych schorzeń, natomiast mężczyźni przychodzą na zabieg tylko wtedy, gdy problem zdrowotny czy uraz już się pojawi.

Z troski o urodę można uczynić swój zawód! Jeśli lubisz kontakt z ludźmi i masz na nich uspokajający wpływ, możesz nauczyć się wykonywania zabiegów CosmoFacial i Japanese Cosmolift. Może to być twoja specjalizacja, lub ciekawe pozycje uzupełniające ofertę gabinetu kosmetycznego lub gabinetu masażu. By rozpocząć naukę metod refleksologii estetycznej nie jest potrzebne wcześniejsze doświadczenie w wykonywaniu zabiegów kosmetycznych czy refleksologicznych. Na kursie poznajesz niezbędne teoretyczne i praktyczne podstawy refleksologii i teorii meridianów, uczysz się diagnozowania najczęstszych dolegliwości, posługiwania się preparatami i instrumentami potrzebnymi do wykonania zabiegu, a przede wszystkim dużo ćwiczysz na innych kursantkach.

Więcej znajdziesz tutaj: www.reflexology.com.pl; www.majakrauze.com

Maja Krauze, refleksolog

 

Zobacz również:

Stres skóry


Skóra w stresie

Domowe maseczki


Maseczki dla cery zmęczonej

Aromatyczne kąpiele


Aromatyczne kąpiele