Domowe maseczki na włosy

Jeśli mamy chwilę czasu na relaks w domu, a nie mamy pod ręką żadnych kosmetyków odżywiających włosy, możemy w bardzo łatwy sposób samodzielnie przygotować maseczki do włosów. Odżywki takie mogą dodać naszym włosom blasku równie dobrze, co te, które są dostępne w drogeriach, a ich atutem jest nie tylko to, że nie musimy na nie wydawać dodatkowych pieniędzy, ale również to, że składają się ze składników naturalnych.

Maseczka majonezowa na suche i zniszczone włosy

Jej składnikami są 1-2 żółtka jajka oraz oliwa z oliwek. Lecytyna zawarta w żółtku może doskonale odżywić włosy i pomóc w przypadku suchych i zniszczonych włosów. Należy starannie połączyć dwa składniki aż do uzyskania jednolitej masy i dokładnie, równomiernie rozprowadzić na włosach. Można nałożyć na włosy czepek i zawinąć włosy ręcznikiem, pozostawiając na głowie przez około godzinę. Po jej zastosowaniu należy dokładnie umyć włosy, najlepiej dwukrotnie, aby cała masa została starannie zmyta.

Maseczka z oliwy na zniszczone suche włosy

Innym sposobem na odżywienie włosów zniszczonych i suchych jest maseczka składająca się z oliwy z oliwek połączonej z odrobiną wody. Mieszankę przygotowujemy w ilości takiej, która pozwoli na pokrycie całych włosów, w zależności od ich długości. Podobnie jak w pierwszym przypadku należy owinąć włosy ręcznikiem i zostawić na około 30 minut, a następnie bardzo dokładnie spłukać.

Odżywcza maseczka ziołowa

Inną maską może być maska z dodatkiem ziół. Ma ona również działanie odżywiające. Aby ją przygotować należy wymieszać 1/2 szklanki oliwy z oliwek, dodać jedną łyżeczkę suszonego rumianku, jedną łyżeczkę suszonej pokrzywy, jedno żółtko oraz kilka kropel octu jabłkowego. Wszystkie składniki należy dobrze ze sobą połączyć, aby stworzyły jednolitą masę i pozostawić jak w poprzednich maskach na godzinę pod okładem z ręcznika, który będzie rozgrzewał włosy.

Tonik do tłustych włosów

Jeśli jesteś właścicielką włosów tłustych możesz zmniejszyć swój problem poprzez stosowanie toniku z soku z cytryny. Przefiltrowanym sokiem z cytryny przemywaj skórę głowy po ich myciu. Po zakończeniu zabiegu natomiast spłucz włosy i skórę głowy letnią wodą. Pomoże to na dłużej zachować świeży wygląd włosów.

Jest wiele sposobów na to, aby nasze włosy były dobrze odżywione i były zdrowe i lśniące. Czasami nie trzeba na to przeznaczać zawrotnych sum, a jedynie rozeznać się, które z naturalnych składników mogą mieć na nie dobry wpływ. Warto korzystać z takich domowych sposobów, które znały jeszcze nasze babcie. Może bowiem okazać się, ze nasze włosy reagują na nie lepiej i szybciej niż na niejedną maskę i odżywką kupowaną w drogerii.

Artykuł napisany dla Cyberbaby przez ekspertów
Kliniki Handsome Men - www.handsomemen.pl

 

Zobacz również:

Pielęgnacja włosów ziołami


Pielęgnacja włosów ziołami

Pielęgnacja włosów


Prawidłowa pielęgnacja włosów

Własne szampony ziołowe


Szampony i płukanki własnej roboty