Spis treści

Wiek na dłoni

Gdy słyszymy o zmarszczkach i starzeniu się skóry, myślimy przede wszystkim o twarzy i szyi. Ale pierwsze oznaki starzenia pojawiają się na dłoniach. Stwierdzono nawet, że skóra na dłoniach starzeje się przeciętnie o 10 lat szybciej niż na pozostałych partiach ciała.

Często zaniedbane, ręce wymagają stałej troski. Skóra rąk narażona jest na działanie słońca, mrozu, wody i detergentów, do tego dochodzą prace w domu i ogrodzie – wszystko to stwarza ogromny stres dla naszych dłoni. Ponieważ skóra dłoni nie ma wiele gruczołów łojowych, właśnie ona pierwsza pokaże nasz wiek, a nie skóra twarzy, o którą zazwyczaj dbamy.

Poza tym badania wykazały, że widząc po raz pierwszy jakąś osobę, zwracamy uwagę przede wszystkim na oczy, a w drugiej kolejności właśnie na ręce. Ręce, podobnie jak twarz, pokazują nie tylko nasz wiek, ale również często nasz zawód i naszą osobowość.

Chcąc zaprezentować się z najlepszej strony musimy więc zadbać o wygląd ogólny rąk, stan skóry i stan paznokci. Jak dotąd, nie wynaleziono uniwersalnego środka na przedłużenie ich młodości. Ale przestrzegając kilku zasad możemy znacznie poprawić ich wygląd.

 

Zobacz również:

Pielęgnacja paznokci


Paznokcie - domowe kuracje

Domowe kosmetyki do rąk


Własne kosmetyki do suchych dłoni

Pielęgnacja paznokci


Pielęgnacja paznokci