Ostroga piętowa

Problem ostrogi piętowej nie dotyczy wyłącznie osób starszych, ale także młodych i w wieku średnim. Schorzenie to może przydarzyć się każdemu, niezależnie od prowadzonego trybu życia. Dolegliwość objawia się bólem w okolicach pięty i znacznie ogranicza sprawność chodu czy biegu.

Haluxy, przyczyny, leczenie

Lubisz nosić szpiki? A może świetnie czujesz się w klasycznych baletkach lub letnich japonkach? Niestety wszystkie te typy obuwia mogą przyczyniać się do powstawania haluksów, jeśli nie zachowasz umiaru. Pamiętaj, aby nie lekceważyć pierwszych oznak tego schorzenia.

nerwiak-mortona-photoxpress 2321807Stopy narażone są na wiele dolegliwości. Nic dziwnego, jeśli zdamy sobie sprawę, jak wiele od nich wymagamy. Najczęstszym objawem jest ból. Gdy odczuwamy ostry lub piekący ból w okolicach przestrzeni międzypalcowej, od strony podeszwy może to być nerwiak Mortona.

po-operacji-haluxowWiele z nas odsuwa myśl o zabiegu, odkłada leczenie na nieokreśloną przyszłość, gdyż boi się nieznanego. Obawy budzi nie tylko sama operacja, ale i jej następstwa. Nasz mini-przewodnik, wyjaśniający, co nas czeka po operacji, powinien pomóc w podjęciu decyzji.

bolace-stopy-sxc.hu 908254Często trywializujemy bolącą stopę. Przyczynę widzimy w dłuższych spacerach, pieszych wycieczkach, przeciążeniach wynikających z aktywności fizycznej. Ale stały ból i dyskomfort może świadczyć o poważniejszych schorzeniach.

haluxy-photoxpress 2333730Haluksy to coraz powszechniejszy problem. Haluks, czyli paluch koślawy, to deformacja, która spędza sen z powiek niejednej z nas. Powoduje ból i problemy z chodzeniem.Zastanawiasz się nad operacją haluksów, ale boisz się, czy po zabiegu haluks „nie odrośnie”

metatarsalgia-jak leczyćBoli Cię podeszwa stopy? To może być metatarsalgia. Najczęściej dotyka kobiet w średnim i starszym wieku. Metatarsalgia nie jest jedną, określoną chorobą ani grupą chorób, ale wspólną cechą wielu procesów chorobowych. Przy jakich schorzeniach występuje? Jak ją leczyć?

pielegnacja-stop-photoxpress 4297819Na stopach spoczywa ciężar naszego ciała. W ciągu całego życia pokonujemy na nich ogromne odległości, więc powinniśmy o nie należycie dbać. Pielęgnacja stóp nie jest trudna. Zobacz jak je pielęgnować w domowym zaciszu z wykorzystaniem naturalnych środków.

pielegnacja-dloni-zimaMówi się, że dłonie są naszą wizytówką.  Dzięki odpowiedniej i systematycznej pielęgnacji możemy zachować piękno gładkich dłoni na długo. Podpowiadamy, jak dbać o nie zimą, gdy szczególna ochrona jest im najbardziej potrzebna.

stopy-latemW lecie nie dajemy stopom ani chwili wytchnienia. Przemierzamy kilometry zwiedzając zabytkowe uliczki, chodzimy po gorącym piasku i częściej uprawiamy sport. Jednak czy nasze stopy są na to przygotowane? Jak nie dopuścić do odparzeń, otarć oraz odcisków.

zmiany-na-paznokciach-photoxpress_2121384Twoje paznokcie zmieniają wygląd i zaczynasz to tuszować lakierem? Może lepiej przypatrzeć im się i ewentualnie skonsultować się z lekarzem. Zmiany w wyglądzie paznokci to często  sygnał o zaburzeniach w działaniu organizmu. Mogą wskazywać chorobę zanim pojawią się jej objawy.  

paznokcie-zima-m-photoxpress_1527630Ciepłe rękawiczki to jeden ze sposobów chronienia paznokci przed niekorzystnym wpływem zimowej pogody. Ale nie jedynym. Zobacz co jeszcze możesz zrobić, by także zimą szczycić się pięknymi paznokciami.

Pielęgnacja dłoni zimąDłonie są naszą wizytówką. Mówią o naszym wieku, wykonywanym zawodzie czy stanie zdrowia. Aby były największą ozdobą, wymagają systematycznej pielęgnacji, zwłaszcza zimą. Podpowiadamy jak to robić.

Łamliwe paznokciePrzyczyn łamliwych paznokcie jest dużo. Należą do nich m.in. styczność z zasadami, benzyną, żywicami, częste stosowanie zmywaczy, lakierów, niedobór wapnia i magnezu oraz .... woda. Zobacz jak pielęgnować takie paznokcie.

modne-stopy-sxc.hu_1329805Prawie co druga kobieta kupuje niewygodne buty wiedząc, że nie pasują do jej stóp. Zaciska zęby i nosi je dopóki są modne, nie zdając sobie sprawy jak poważne konsekwencje zdrowotne może to jej przynieść. Zobacz czym grozi chodzenie w niedopasowanych butach.

pielegnacja-paznokci-sxc.hu_463843Aby paznokcie były ładne, musza być zdrowe i mocne. Zadbaj więc przede wszystkim o odpowiednią dietę, bogatą w witaminy, sole mineralne i białko. A jeśli dodatkowo poświęcisz kilka minut dziennie na ich pielęgnację, odwdzięczą Ci się pięknym wyglądem.

Zadbaj o stopyJesień i zima to ciężki okres także dla stóp. Wciśnięte w ciepłe buty, często buntują się i puchną, pieką, pocą się. W lecie, gdy musimy pokazać je w odkrytych sandałkach, bardziej o nie dbamy, a to właśnie teraz potrzebują zwiększonej uwagi.

zadbaj-dlonie-photoxpress_437564_40329800Czy wiesz, że widząc po raz pierwszy jakąś osobę, zwracamy uwagę przede wszystkim na oczy, a w drugiej kolejności właśnie na ręce. Ręce, podobnie jak twarz, pokazują nie tylko nasz wiek, ale również często nasz zawód i naszą osobowość.