Ostroga piętowa

Problem ostrogi piętowej nie dotyczy wyłącznie osób starszych, ale także młodych i w wieku średnim. Schorzenie to może przydarzyć się każdemu, niezależnie od prowadzonego trybu życia. Dolegliwość objawia się bólem w okolicach pięty i znacznie ogranicza sprawność chodu czy biegu.

Haluxy, przyczyny, leczenie

Lubisz nosić szpiki? A może świetnie czujesz się w klasycznych baletkach lub letnich japonkach? Niestety wszystkie te typy obuwia mogą przyczyniać się do powstawania haluksów, jeśli nie zachowasz umiaru. Pamiętaj, aby nie lekceważyć pierwszych oznak tego schorzenia.

nerwiak-mortona-photoxpress 2321807Stopy narażone są na wiele dolegliwości. Nic dziwnego, jeśli zdamy sobie sprawę, jak wiele od nich wymagamy. Najczęstszym objawem jest ból. Gdy odczuwamy ostry lub piekący ból w okolicach przestrzeni międzypalcowej, od strony podeszwy może to być nerwiak Mortona.

po-operacji-haluxowWiele z nas odsuwa myśl o zabiegu, odkłada leczenie na nieokreśloną przyszłość, gdyż boi się nieznanego. Obawy budzi nie tylko sama operacja, ale i jej następstwa. Nasz mini-przewodnik, wyjaśniający, co nas czeka po operacji, powinien pomóc w podjęciu decyzji.

bolace-stopy-sxc.hu 908254Często trywializujemy bolącą stopę. Przyczynę widzimy w dłuższych spacerach, pieszych wycieczkach, przeciążeniach wynikających z aktywności fizycznej. Ale stały ból i dyskomfort może świadczyć o poważniejszych schorzeniach.

haluxy-photoxpress 2333730Haluksy to coraz powszechniejszy problem. Haluks, czyli paluch koślawy, to deformacja, która spędza sen z powiek niejednej z nas. Powoduje ból i problemy z chodzeniem.Zastanawiasz się nad operacją haluksów, ale boisz się, czy po zabiegu haluks „nie odrośnie”

metatarsalgia-jak leczyćBoli Cię podeszwa stopy? To może być metatarsalgia. Najczęściej dotyka kobiet w średnim i starszym wieku. Metatarsalgia nie jest jedną, określoną chorobą ani grupą chorób, ale wspólną cechą wielu procesów chorobowych. Przy jakich schorzeniach występuje? Jak ją leczyć?

pielegnacja-stop-photoxpress 4297819Na stopach spoczywa ciężar naszego ciała. W ciągu całego życia pokonujemy na nich ogromne odległości, więc powinniśmy o nie należycie dbać. Pielęgnacja stóp nie jest trudna. Zobacz jak je pielęgnować w domowym zaciszu z wykorzystaniem naturalnych środków.

pielegnacja-dloni-zimaMówi się, że dłonie są naszą wizytówką.  Dzięki odpowiedniej i systematycznej pielęgnacji możemy zachować piękno gładkich dłoni na długo. Podpowiadamy, jak dbać o nie zimą, gdy szczególna ochrona jest im najbardziej potrzebna.

stopy-latemW lecie nie dajemy stopom ani chwili wytchnienia. Przemierzamy kilometry zwiedzając zabytkowe uliczki, chodzimy po gorącym piasku i częściej uprawiamy sport. Jednak czy nasze stopy są na to przygotowane? Jak nie dopuścić do odparzeń, otarć oraz odcisków.

zmiany-na-paznokciach-photoxpress_2121384Twoje paznokcie zmieniają wygląd i zaczynasz to tuszować lakierem? Może lepiej przypatrzeć im się i ewentualnie skonsultować się z lekarzem. Zmiany w wyglądzie paznokci to często  sygnał o zaburzeniach w działaniu organizmu. Mogą wskazywać chorobę zanim pojawią się jej objawy.  

paznokcie-zima-m-photoxpress_1527630Ciepłe rękawiczki to jeden ze sposobów chronienia paznokci przed niekorzystnym wpływem zimowej pogody. Ale nie jedynym. Zobacz co jeszcze możesz zrobić, by także zimą szczycić się pięknymi paznokciami.