Zapraszamy Was na Weekend dla Puszczy! Przyjeżdżajcie do Puszczy Białowieskiej 17-18 czerwca, na wieczorny koncert Stanisława Sojki oraz spacer z Adamem Wajrakiem. Zachęcamy Was do korzystania z lokalnej infrastruktury turystycznej. Pokażcie swoją obecnością, że cała Puszcza Białowieska powinna być parkiem narodowym, naszym europejskim Serengeti. PROGRAM:
CZWARTEK, 15.06
10:00 - „Na językach” - ptasie odgłosy, ciekawostki i tajemnice - warsztaty dla dzieci w wieku 7-9 lat, Obóz w Obronie Puszczy, prowadzi Kamila Radzimińska-Arczak (zapisy na email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., liczba miejsc ograniczona) 
12:00 - 14:00 „Leśne przygody Liska” - gra obozowa, Obóz w Obronie Puszczy, prowadzi Kamila Radzimińska-Arczak (zagrać można o dowolnej godzinie w podanym przedziale czasowym, zapraszamy dzieci oraz rodzinne ekipy)
18 - Spotkanie z Wiolą, aktywistką która brała udział w blokadach wycinek, Cafe Walizka

PIĄTEK, 16.06
7.30 - Ćwiczenia ze zdziwienia - spacer ornitologiczny z Michałem Książkiem (zapisy na email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., liczba miejsc ograniczona)
10:00 - „Strefa twórczego recyklingu” - eko-sowy i recyklingowe karmniki - zajęcia dla rodzin z dziećmi, Obóz w Obronie Puszczy, prowadzi Kamila Radzimińska-Arczak (zapisy na email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., liczba miejsc ograniczona)
12-14 - spotkanie z Zenonem Kruczyńskim, autorem książki “Farba znaczy krew” - Obóz w Obronie Puszczy
16:00 - 18:00 - „Ptasi punkt informacyjny”, Obóz w Obronie Puszczy, prowadzi Zuzanna Jagiełło (zapraszamy dzieci i całe rodziny o dowolnej godzinie w podanym przedziale czasowym)
19.00 - Slajdowisko z Wajrakiem. Opowieść o tym, jak Puszcza radzi sobie sama, a jak bardzo nie potrzebuje leśników. Spotkanie w Białowieży.

SOBOTA, 17.06
7.30 - Ćwiczenia ze zdziwienia - spacer ornitologiczny z Michałem Książkiem (zapisy na email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., liczba miejsc ograniczona)
11.00 - Spacer dla Puszczy (trasa wkrótce)
18.00 - projekcja filmu “Przecież tu jest wszystko…” Beaty Hyży. Kino “Żubr” Białowieskiego Ośrodka Kultury
20.00 - koncert Stanisława Soyki w Białowieży

NIEDZIELA, 18.06
Cały dzień - Niedziela w obozie - poczęstunek i zajęcia w Obóz w Obronie Puszczy
Spacery przyrodnicze
Spotkanie z lokalnymi mieszkańcami

Więcej na https://web.facebook.com/events/223627608142760/

 

Zobacz również:

naucz się oddychać


Odetchnij pełną piersią

Stare drzewa dla ochrony ekosystemu


Chrońmy stare drzewa

Nie ocieplaj klimatu


Nie ocieplaj klimatu