Światowy Dzień Pieczenia inspiruje do sprawiania słodkich niespodzianek dla bliskich

Niedziela 18 maja to wyjątkowy dzień nie tylko dla miłośników pieczenia ciast, ale przede wszystkim dla tych, którzy lubią sprawiać bliskim słodkie niespodzianki. W Światowy Dzień Pieczenia zapraszamy wszystkich w Polsce do dzielenia się miłością, wdzięcznością i przyjaźnią - upieczcie ciasto dla wyjątkowej osoby, której chcecie podziękować. Eliza Wydrych – znana z bloga Fasionelka.pl – upiecze w tym roku dla swojego męża jego ulubioną szarlotkę i postara się ją zrobić tak dobrze jak jej mama. Na stronie www.swiatowydzienpieczenia.pl znajdziecie w maju przepisy na 17 popularnych i łatwych do zrobienia ciast z całego świata, będą one podpowiedzią i inspiracją do działania i dzielenia się miłością.

Upieczcie ciasto dla kogoś bardzo ważnego i wyjątkowego w waszym życiu, niech to będzie wyraz miłości, przyjaźni i wdzięczności! To wiadomość dla wszystkich w Polsce na Światowy Dzień Pieczenia, który odbędzie się w niedzielę 18 maja.

W Polsce podobnie jak w innych krajach najczęściej pieczemy ciasta z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy, a także na urodziny, rocznice i inne ważne dla nas okazje. Upieczenie ciasta w inny dzień, zwłaszcza jeśli nie mamy tego w zwyczaju, będzie wyjątkowym wydarzeniem, a także miłym wyrazem naszych uczuć i uznania dla osoby, której nasze ciasto podarujemy.

Partnerem Światowego Dnia Pieczenia jest kostka do pieczenia Kasia. Natomiast temat przewodni tegorocznego dnia pieczenia –podziel się miłością został zaproponowany, aby dodać nam motywacji do upieczenia pysznego ciasta w zwyczajną niedzielę dla kogoś wyjątkowego w naszym życiu.

Na Światowy Dzień Pieczenia w 2014 roku została przygotowana lista 17, łatwych do przygotowania i popularnych ciast z różnych krajów. Własnoręczne przygotowanie ciasta może być bardzo proste i przyjemne nawet dla osób początkujących, które nie maja w zwyczaju poświęcać się wypiekom w każdy weekend. Obdarowana osoba na pewno ucieszy się i doceni wysiłek włożony w upieczenie pysznej, słodkiej niespodzianki. Bo to coś więcej niż kupienie gotowego ciasta w cukierni!

Za co możemy czy chcemy dziękować naszym bliskim? Przykładów może być bardzo wiele, każdy ma swoją historię. „Ania upiecze ciasto dla swojej przyjaciółki Marty ponieważ od 5 lat cierpliwie wysłuchuje wszystkich jej żali. Małgosia upiecze ciasto dla swojego męża ponieważ jest jej hydraulikiem, ogrodnikiem, malarzem, mechanikiem i uważnym słuchaczem. Marysia upiecze dla swoich rodziców ponieważ wciąż zapraszają ją na prawdziwy obiad w każdą niedziele.”

Eliza Wydrych znana z bloga lifestylowego fashionelka.pl wspomina: „Pieczenie zawsze było dla mnie czarną magią, jako dziecko uwielbiałam spędzać z mamą wieczory w kuchni i przyglądać się jak spod jej rąk wychodzą puszyste ciasta, kruche ciasteczka czy tarty. Kiedy przeprowadziliśmy się do nowego mieszkania, wczułam się w rolę Pani Domu i uznałam, że czas zacząć używać nowego, pięknego piekarnika. Zaczęłam od prostych, banalnych wręcz przepisów. Później były te nieco bardziej skomplikowane i byłam zaskoczona, że to co wydawało mi się czymś niezwykle trudnym okazało się całkiem proste. Należy po prostu podążać za przepisem!" w tym roku na Światowy Dzień Pieczenia Eliza Wydrych upiecze dla męża jego ulubione ciasto - szarlotkę. „Wezmę przepis od mamy i postaram się zrobić ją tak dobrze jak ona "

A dla kogo Ty upieczesz ciasto?

Więcej informacji na stronie www.swiatowydzienpieczenia.pl a także na facebook.com/worldbakingday,www.mojeciasto.pl i na funpageu Kasia Moje Ciasto na Facebooku już od maja.


Światowy Dzień Pieczenia odbywa się w niedzielę 18 maja 2014 roku. Pierwszy Światowy Dzień Pieczenia miał miejsce w maju 2012roku, świętowany był przez 4 miliony ludzi w 9 krajach na całym świecie: w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, Belgi, Polsce, Turcji, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i RPA. Rozpoczął światowy trend pieczenia ciast. Mamy nadzieję, że w tym roku zaangażuje się jeszcze więcej osób w 10 krajach – przez wspólne pieczenie i dzielenie się miłością.

 

Zobacz również:

Przepisy na makrobiotyczne tarty


Makrobiotyczne tarty

Ciasta na dzień pieczenia


Przepisy na ciasta

Szpinak inaczej


Ciasto szpinakowe