Piknik WRODZINKI

14 października Ośrodek Wsparcia Rodzinnej Opieki Zastępczej PORT zaprasza wszystkie warszawskie rodziny na organizowany po raz pierwszy wyjątkowy piknik zatytułowany WRODZINKI. Będzie to święto rodziny, celebracja więzi między jej członkami i wspólna nauka pięknej sztuki dawania.

„WRODZINKI czyli sztuka dawania“ jest imprezą towarzyszącą kolejnej kampanii społecznej Ośrodka Wsparcia Rodzinnej Opieki Zastępczej PORT Towarzystwa Nasz Dom. Tym razem zwracamy uwagę na to, jak wiele możliwości wsparcia i pomocy rodzinom i dzieciom w potrzebie ma każdy z nas. Często słysząc o dramatycznych problemach innych jesteśmy przytłoczeni i wydaje nam się, że to, co mamy do zaoferowania to niewiele, nie zdając sobie sprawy, że dla kogoś to bardzo wiele. Każdy ludzki gest może budować siłę i wiarę. Nie każda rodzina przejęta losem innych, szczególnie losem dzieci, musi zostać od razu rodziną zastępczą. Możemy pomagać na wiele sposobów, w zależności od tego co mamy do zaoferowania i na co jesteśmy gotowi. Wydaje nam się na przykład zupełnie niewykorzystanym potencjał, jaki niesie ze sobą forma rodziny zaprzyjaźnionej, wspierającej dzieci umieszczone w systemie pieczy zastępczej.

Bardzo nam zależy, żeby problemy społeczne stały się problemami społeczeństwa, żeby silni część swoich zasobów, sił i możliwości poświęcili słabym.

Bieżąca kampania jest czwartą z kolei prowadzoną przez PORT. W poprzednich edycjach zachęcaliśmy do zostania rodziną zastępczą, przekonując, że rodzicielstwo zastępcze, to „Najbardziej Twórczy Zawód“, że „W Rodzinie Cieplej“. Spotkaliśmy się w gronie rodzin zastępczych i w towarzystwie Pani Prezydentowej Anny Komorowskiej, dyskutując o sytuacji rodzicielstwa zastępczego w Polsce w przededniu wejścia w życie ustawy, regulującej system wspierania rodziny. W ubiegłym roku zastanawialiśmy się nad potrzebami dzieci. Kampania pod hasłem „Miłość nie cukierki“ pozwoliła zmienić optykę i spojrzeć na potrzeby dzieci z ich perspektywy, a nie z perspektywy dorosłego. W Teatrze Lalka odbyła się uroczysta premiera sztuki pt. „Rękawiczka“, w której bohaterowie, dzieci pozbawione rodzin, mówiły właśnie o swoich potrzebach.

Centralnym wydarzeniem tegorocznej kampanii będzie piknik „WRODZINKI czyli sztuka dawania“. Wszystkich chętnych, a zwłaszcza rodziny zapraszamy do uczestniczenia w naszych atrakcjach.

Będą to:

  • zabawy dla dzieci opracowane przez Mediatekę START-META

  • spotkanie z rodzicami zastępczymi i przedstawicielami PORTU

  • wykład Sylwestra Soćko, dyrektora PORTU, pt. „Sztuka dawania w rodzinie, czyli co mądry rodzic wiedzieć powinien“

  • warsztaty kulinarne przygotowane przez Szkołę gotowania dla dzieci LITTLE CHEF

  • koncert kameralny dla melomaluszków w wieku 0-5 lat i ich rodziców, przygotowany przez SMYKOFONIĘ

  • Album rodzinny przygotowany przez jednoosobowe studio graficzne MARTY PRUSKIEJ

  • warsztaty plastyczne prowadzone przez SPOTLIGHT KIDS

  • koncert JAZZ CITY CHOIR

  • wystawa prac uczestników konkursu Galerii Plakatu AMS pt. „Miłość nie cukierki“

Piknik „WRODZINKI czyli sztuka dawania“, Fort Sokolnickiego, Park Żeromskiego, ul. Czarnieckiego 51, godz. 11.00 – 15.00. Koncert Smykofonii zaczyna się o 11.30, ilość miejsc ograniczona, rezerwacje: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt

Beata Boratyn, tel. 509 165 712, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zuzanna Bojarska, 505 055 756, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji:

http://port-naszdom.pl/

 

Zobacz również:

Język akceptacji


Mów językiem akceptacji

Dziecko i doświadczenie


Dziecko i doświadczenie

Stresujące dzieciństwo skraca życie


Stresujące dzieciństwo skraca życie