DZIEŃ DRZWI OTWARTYCH

6 LUTY 2010r.

Już po raz dziesiąty, w ramach obchodów Światowego Dnia Walki z Rakiem, w dniu 6 lutego 2010r. Polska Unia Onkologii organizuje Dzień Drzwi Otwartych na terenie całego kraju. Podobnie jak w latach ubiegłych do akcji przystępują ośrodki onkologiczne i hematoonkologiczne na terenie całego kraju.

Podobnie jak w roku ubiegłym program oparty będzie na udzielaniu prostych porad onkologicznych, szczególnie z uwzględnieniem szeroko pojętej profilaktyki; zwiedzanie ciekawych Oddziałów i Zakładów diagnostyczno-leczniczych danej placówki, prowadzenie wykładów i pogadanek na temat profilaktyki i szerokich możliwości wczesnego wykrywania i rozpoznawania nowotworów, kształtowania właściwych postaw zdrowotnych społeczeństwa, możliwości współczesnej diagnostyki i leczenia interdyscyplinarnego w zakresie onkologii i hematologii oraz znaczących możliwościach w zakresie wyleczalności nowotworów w szczególności we wczesnych stopniach zaawansowania.

Poza prelekcjami i zwiedzaniem placówek medycznych rozdawane będą materiały informacyjne na wyżej wymienione tematy, udostępnianie druków deklaracji przystąpienia
do Polskiej Unii Onkologii, jako dowód solidarności całego społeczeństwa na rzecz walki z rakiem.

Zobacz Program Dni Otwartych (plik PDF)

 

Osoby kontaktowe:

Dr Grzegorz Luboiński, Sekretarz Polskiej Unii Onkologii , Tel. 501 137 124,
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dorota Jasińska, Dyrektor Biura Zarządu Polskiej Unii Onkologii tel. 606 450 437;
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zobacz również:

Dieta przeciwnowotworowa


Dieta antynowotworowa

Stany zapalne


Stany zapalne

Pokrzepienie dla ducha


Pokrzepienie dla ducha