Weekend w Puszczy Białowieskiej

Przyjeżdżajcie do Puszczy Białowieskiej 17-18 czerwca, na wieczorny koncert Stanisława Sojki oraz spacer z Adamem Wajrakiem. Zachęcamy Was do korzystania z lokalnej infrastruktury turystycznej. Pokażcie swoją obecnością, że cała Puszcza Białowieska powinna być parkiem narodowym, naszym europejskim Serengeti. 

Pomagaj - reaguj, zgłoś

Rusza kampania społeczna Dyżurnet.pl, punktu kontaktowego przyjmującego zgłoszenia o nielegalnych treściach pojawiających się w Internecie. Jej celem jest zwrócenie uwagi na problem skutków, jakie niosą dla ofiar umieszczone w Internecie materiały przedstawiające seksualne wykorzystywanie dzieci.

Program edukacyjny „Wybieram wodę” powstał dzięki pasji i zaangażowaniu w promocję zdrowego stylu życia Polaków. Opiera się on na bardzo prostym fakcie, że woda jest ciągle niedoceniana, a zarazem niezbędna.

Jak zdrowo i tanio gotować

„Twój portfel – nasza dieta” nowy program telewizyjny propagujący zdrową, smaczną, a przede wszystkim niedrogą dietę.  Dwudziestominutowy program kulinarny udowodni, że wydając niedużą sumę pieniędzy można odżywiać się smacznie i zdrowo. 

Diagnostyka dla osób dojrzałych

Jestem kobietą i dbam o rodziców tak nazywa się czwarty, ostatni już etap trwającej dwa lata ogólnopolskiej kampanii poświęconej profilaktyce zdrowia. Jej głównymi adresatami są kobiety, które dbają o zdrowie całej rodziny.  Tym razem zwracamy uwagę na zdrowie osób starszych. 

warsztaty-smakuj-zycie-sxc.hu 147870 2566Polecamy darmowe warsztaty Smakuj Życie - Kultura bez Przemocy. Ponad 100 najlepszych lekarzy, trenerów i specjalistów z kraju i z Europy poprowadzą otwarte wykłady w zakresie zdrowia, biznesu, psychologii, ruchu, permakultury oraz slowlife. Zobacz szczegóły i zgłoś się już dziś!

docen-polskieOd kilku dni w mediach (zwłaszcza społecznościowych) wielką popularnością cieszą się zdjęcia związane z akcją "JedzJabłka". Ale polskie artykuły spożywcze warto wybierać niezależnie od sytuacji politycznej. 25 sierpnia po raz kolejny świętujemy Dzień polskiej żywności.

gada-fest warszztaty recyklingoweW imieniu Portalu Ekorodzice zapraszamy dzieci w wieku 3-12 lat na darmowe warsztaty recyklingowe. Impreza odbędzie się w miejscu otoczonym zielenią, a jego uczestnicy będą mogli wziąć udział w różnego rodzaju warsztatach oraz skosztować kuchni wegańskiej. 

swiatowy-dzien-pieczeniaNiedziela 18 maja to wyjątkowy dzień nie tylko dla miłośników pieczenia ciast, ale przede wszystkim dla tych, którzy lubią sprawiać bliskim słodkie niespodzianki. W Światowy Dzień Pieczenia zapraszamy wszystkich w Polsce do dzielenia się miłością, wdzięcznością i przyjaźnią.

pomaganie-trendy-introPiosenka i teledysk nagrane przez gwiazdy polskiej estrady, kalendarz ze zdjęciami artystów oraz różnorodne akcje promujące ideę pomagania innym – to tylko niektóre działania związane z aktualną, czwartą już, edycją akcji dobroczynnej „Pomaganie jest trendy”.

kraina-dzwieku-photoxpress 4651174Fascynujące historie opowiadane dźwiękiem, niezapomniane przygody z melodią, muzyczne odkrywanie dalekich krajów – te i wiele innych atrakcji czekać będzie na uczestników niezwykłej, interaktywnej wystawy „Podróż w Krainę Dźwięku”.

cukrzyca-sxc.hu_55015214 listopada obchodzimy Światowy Dzień Cukrzycy. To szczególnie ważny moment dla nas wszystkich – szacuje się, że w Polsce jest ok. 750 tysięcy osób, które nie wiedzą o tym, że mają cukrzycę. Co trzeba o niej wiedzieć, o czym pamiętać?

14 października Ośrodek Wsparcia Rodzinnej Opieki Zastępczej PORT zaprasza wszystkie warszawskie rodziny na organizowany po raz pierwszy wyjątkowy piknik zatytułowany WRODZINKI. Będzie to święto rodziny, celebracja więzi między jej członkami i wspólna nauka pięknej sztuki dawania.

22 września, po raz drugi na całym świecie, obchodzony będzie Międzynarodowy Dzień Świadomości Przewlekłej Białaczki Szpikowej. To szczególny czas kiedy pacjenci oraz środowisko medyczne zwracają uwagę społeczeństwa na problemy, z jakimi muszą się zmagać.

usmiechnij-sie-polskoUwaga: bezpłatne przeglądy i konsultacje stomatologiczne w wybranych miastach w ramach ogólnopolskiej kampanii „Uśmiechnij się Polsko!”. Konsultacje odbędą się 12 września, ale wcześniej trzeba się zapisać.

rozmawiam_o_seksieOtwórz się na swoją seksualność i podnieś jakość swojego życia - także seksualnego. Warsztaty: Rozmawiam o seksie.

libido-sxc_hu_585247Zdrowie seksualne jest niezwykle ważne dla pozytywnego rozwoju osobowości, komunikacji i miłości. A tymczasem niski pociąg seksualny dotyczy kilku milionów Polaków. Jakie są przyczyny obniżonego libido? Jak zwiększyć seksualną potencję?

depresja-sxc.hu_501202_41062178Depresja to czwarta z najpoważniejszych chorób na świecie, jedna z głównych przyczyn samobójstw, uzależnień oraz zaburzeń psychosomatycznych. 23 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją.