Mieszkanie z rynku wtórnego czy pierwotnego

Kupując mieszkanie, zdajemy sobie sprawę, że jest to wybór na lata. Dokładnie w tych murach będziemy spędzać sporą część swojego życia, spożywać posiłki, zasypiać, spotykać się z rodziną. Właśnie dlatego decyzję tę najczęściej poprzedza wnikliwa analiza naszych potrzeb.

Jak rozważnie kupić własne mieszkanie

„Nareszcie” – to zapewne jedno z pierwszych słów, które przychodzi nam do głowy po podjęciu decyzji o zakupie własnego mieszkania. „Teraz dopiero się zacznie” – taka może być druga refleksja. Wiele osób boi się, że formalności, których muszą dopełnić, mogą im odebrać radość kupna. Czy słusznie?

last-minute-sxc.hu 831441Fakt, że oferty wczasów Last Minute zawładnęły w ostatnich latach polskim rynkiem turystycznym nie jest szczególnie zaskakujący. Polscy turyści mają coraz większe wymagania odnośnie warunków wypoczynku, a jednocześnie nie chcą za wakacje przepłacać.

bede-oszczedniejsza-photoxpress_3566492.jpgCo roku obiecujemy sobie, że od nowego roku będziemy oszczędniejsi, ograniczymy nasze wydatki. W praktyce jednak różnie z tym bywa i kolejny rok kończymy na minusie. Eksperci doradzają jak ujarzmić domowe finanse i rozpocząć nowy rok bez debetu.

swiateczne-zakupy-photoxpress 4945302Święta to okres wzmożonej działalności oszustów wykorzystujących nasz pośpiech i nieuwagę związaną z przedświątecznymi zakupami. Niestety często sami im pomagamy i stwarzamy okazję do kradzieży. Co zrobić, aby ustrzec pieniądze przed ich zakusami?

karta-przedplacona-photoxpress 4920414Nietrafione upominki tuż po wręczeniu lądują w koszu bądź zalegają na półkach. Być może dlatego, najbardziej pożądanym prezentem na tegoroczne Święta jest dla Polaków … gotówka. Jednak jeśli nie mamy pomysłu na podarunek, zamiast gotówki lepiej dać kartę przedpłaconą.

petla-zadluzen-photoxpress 3114477Akceptacja życia na kredyt sprawiła, że coraz częściej planujemy wydatki niezależne od dochodów, zapominając o odroczonych konsekwencjach. A gdy dojdą do tego niespodziewane zdarzenia losowe,  zagrożenie pętli zadłużenia staje się realne. Jak uniknąć takiej sytuacji?

szybkie-pozyczki-photoxpress 5205963Dla dzieci wrzesień to początek roku szkolnego. Dla rodziców - czas zwiększonych wydatków. Przed rozpoczęciem nauki trzeba kupić pociechom podręczniki, zeszyty, mundurki czy pomoce naukowe. Tylko skąd wziąć na to wszystko pieniądze?

finansowanie-remontu-photoxpress 5206020Remont mieszkania to często spory wydatek. Gdy nie posiadamy wystarczających środków własnych, najłatwiejszym i najszybszym sposobem jest więc zaciągnięcie kredytu. Ale przed podjęciem decyzji trzeba zastanowić się, jaki produkt finansowy będzie dla nas najkorzystniejszy.

rozwod-kredyt-photoxpress 5267563Ona była majętną panną, z własnym, wyposażonym mieszkaniem w centrum dużego miasta, on biednym studentem z małego miasteczka. Akademicki romans, wczesny ślub i wspólne życie. Ona przerwała studia i nie szukała pracy, on robił karierę.

platnosc-karta-sxc.hu-206579-mPłatności kartą są zwykle znacznie bezpieczniejsze niż te zrealizowane za pomocą gotówki czy przelewu. Jeśli płacący kartą zostanie oszukany może bowiem liczyć na pomoc banku. W jakich przypadkach można odzyskać pieniądze?

zdolnosc-kredytowa-sxc.hu_1148457_44590166Wiele osób nadal nie może uzyskać wystarczającej kwoty kredytu, by móc kupić wymarzone mieszkanie. Problem ten dotyczy szczególnie osób o dochodach nie przekraczających średniej krajowej. Jak poprawić nasza zdolność kredytową?