Prawa po poronieniu

Poronienie bez względu na moment utraty ciąży jest trudnym doświadczeniem dla rodziców. Okres żałoby i pogodzenia się ze stratą utrudnia dodatkowo fakt, że wielu rodziców nie wie, jakie są ich prawa po poronieniu. Nikt o nich nie informuje, a oni sami nie pytają.

Jak zbadać czy siostry mają wspólnego ojca

Monika i Kasia wychowały się razem, zawsze były nierozłączne. Taka relacja między siostrami nie zdarza się często! Teraz każda ma już swoją rodzinę, ale wciąż lubią spędzać razem czas – nie tylko we dwie, ale też wszyscy razem, z mężami i dziećmi. Rok temu, po śmierci ojca, ich mama opowiedziała im jednak o wątpliwościach, które ma od lat. Tuż przed drugą ciążą miała krótki romans…

Halloween - ciekawostki i przepis

Polska: Zaduszki jak co roku. Wieczorem, w przeddzień Święta Zmarłych po ulicach snują się w grupach strzygi, duchy i kościotrupy. Do domów pukają kostuchy proszące o datki w postaci cukierków. Wreszcie z okien niektórych mieszkań do przechodniów szczerzą się w upiornym uśmiechu świecące lampiony z dyni…

Wyjazd autobusem na wakacje

Coraz więcej osób decyduje się jechać na wakacje autobusem. Przewoźnicy oferują zazwyczaj tańsze niż koleje czy samoloty bilety, a dzięki dużej konkurencji na rynku standard podróży jest równie wysoki. Na co zwrócić uwagę zanim kupi się bilet?

Baśniowa kraina nad Biebrzą

W Polsce istnieje kraina jak z baśni. Dziki krajobraz, pełen bagien, rozległych mokradeł, borów i wierzbowych zarośli. Ludzie żyją tutaj podporządkowani naturze, zgodnie z  rytmem przyrody. O tych, którzy wybrali życie w tej krainie mówi się „biebrznięci”. 

swieta-na-swiecie-photoxpress 11100814Polska Wigilia to smak i zapach karpia, pierogów, czerwonego barszczu z uszkami i makowca. Święta Bożego Narodzenia są jednak w różnych miejscach świata celebrowane zupełnie innymi przysmakami. Poznaj bożonarodzeniowe tradycje kulinarne naszych sąsiadów.

koszmarny-makijaz-photoxpress 10155251Jak łatwo i niedrogo wykonać efektowny makijaż na Halloween i zrobić prawdziwie upiorne wrażenie? - podpowiada Anna Kucper, wizażystka i charakteryzatorka, pracująca przy produkcjach filmowych. To łatwiejsze, niż się wydaje.

chmura-obliczeniowa-photoxpress 1609006Chmura obliczeniowa, aplikacje działające w chmurze, usługi mobilne – takie właśnie sugestywne, bardzo obrazowe pojęcia coraz częściej pojawiają się w ostatnich latach przy najróżniejszych okazjach. Chmura obliczeniowa to nie kolejna zabawka dla informatyków. Jest dokładnie odwrotnie.

sloiki-photoxpress 4853910Aż 99% badanych żaków przyznaje, że nie wstydzi się przywozić jedzenia z rodzinnego domu – wynika z badania przeprowadzonego przez markę MOSSO. Pierogi, kotlety, gołąbki, kurczak w warzywach to potrawy, które najczęściej zasilają studenckie lodówki.

savoir-vivre-sxc.hu-701211Wygląda na to, że dobre maniery mamy tylko na pokaz. Okazuje się, że w restauracji potrafimy zachować się nienagannie, gorzej bywa natomiast z przestrzeganiem etykiety w rodzinnym gronie. Jakich zasad savoir vivre’u staramy się przestrzegać, a które z nich łamiemy?

wczasy-po-sezonieW sezonie wakacyjnym, czyli w okresie od połowy czerwca do połowy września, popularne kurorty wypoczynkowe przeżywają prawdziwe oblężenie turystów, a ceny wczasów są w nich średnio o 20-35 procent wyższe niż w pozostałych miesiącach.

czytanie-wakacje-photoxpress 3760704Wakacyjny relaks to idealny moment, żeby zatracić się w ciekawej lekturze. W gąszczu tytułów trudno jednak wybrać najlepsze pozycje. Jakie książki warto zabrać ze sobą na wakacje? A może w formie e-booków na czytniku?

klodka-walizkaPodróżując pociągiem, autobusem czy samolotem, zdarza się nam zostawić walizkę bez opieki. Czasem chwila na taśmie bagażowej czy odwrócenie wzroku wystarczą, by osoba niepowołana otworzyła torbę i wyciągnęła z niej coś wartościowego.

suplementy-stawy-m-photoxpress 3982046Polacy jedzą leki jak cukierki. Według danych GUS, statystyczny mieszkaniec naszego kraju zażywa średnio cztery tabletki dziennie. Są to zazwyczaj leki sprzedawane bez recepty, środki przeciwbólowe i suplementy diety. Co więcej, tylko 13% czyta ulotki informacyjne.

przechowywanie-dokumentow-sxc.hu 466101Jak długo musimy przechowywać dokumenty związane z rozliczeniem podatkowym? Kiedy możemy wyrzucić potwierdzenia zapłaty za media? Jak przechowywać dokumenty, by szybko odnaleźć potrzebne egzemplarze? Które dokumenty warto wyjątkowo zabezpieczyć?

Zabezpiecz swój komputerUżytkownik – admin, hasło – admin1. Przyjemne, łatwe do zapamiętania, wykorzystywane nawet na stronach rządowych. Stwarzają jednak zagrożenie dla bezpieczeństwa danych, stając się łatwym celem dla włamywaczy komputerowych.

jak-wybrac-prezent-photoxpress_5332182Wybranie upominku dla bliskiej osoby, który będzie jednocześnie ładny, ale niezbyt ekstrawagancki, w odpowiedniej cenie, funkcjonalny, wielokrotnego użytku, a przy tym stylowy, nie należy do łatwych zadań. Zobacz nasze propozycje.

farby-sxc.hu_1381729Opracowano nową rewolucyjną technologię barwienia tkanin i włosów. Jest ona nie tylko całkowicie bezpieczna dla środowiska, ale i niezwykle oszczędna. Barwy są intensywniejsze i odporne na zmywanie.