Prawa po poronieniu

Poronienie bez względu na moment utraty ciąży jest trudnym doświadczeniem dla rodziców. Okres żałoby i pogodzenia się ze stratą utrudnia dodatkowo fakt, że wielu rodziców nie wie, jakie są ich prawa po poronieniu. Nikt o nich nie informuje, a oni sami nie pytają.

Jak zbadać czy siostry mają wspólnego ojca

Monika i Kasia wychowały się razem, zawsze były nierozłączne. Taka relacja między siostrami nie zdarza się często! Teraz każda ma już swoją rodzinę, ale wciąż lubią spędzać razem czas – nie tylko we dwie, ale też wszyscy razem, z mężami i dziećmi. Rok temu, po śmierci ojca, ich mama opowiedziała im jednak o wątpliwościach, które ma od lat. Tuż przed drugą ciążą miała krótki romans…

Weekend w Puszczy Białowieskiej

Przyjeżdżajcie do Puszczy Białowieskiej 17-18 czerwca, na wieczorny koncert Stanisława Sojki oraz spacer z Adamem Wajrakiem. Zachęcamy Was do korzystania z lokalnej infrastruktury turystycznej. Pokażcie swoją obecnością, że cała Puszcza Białowieska powinna być parkiem narodowym, naszym europejskim Serengeti. 

Halloween - ciekawostki i przepis

Polska: Zaduszki jak co roku. Wieczorem, w przeddzień Święta Zmarłych po ulicach snują się w grupach strzygi, duchy i kościotrupy. Do domów pukają kostuchy proszące o datki w postaci cukierków. Wreszcie z okien niektórych mieszkań do przechodniów szczerzą się w upiornym uśmiechu świecące lampiony z dyni…

Pomagaj - reaguj, zgłoś

Rusza kampania społeczna Dyżurnet.pl, punktu kontaktowego przyjmującego zgłoszenia o nielegalnych treściach pojawiających się w Internecie. Jej celem jest zwrócenie uwagi na problem skutków, jakie niosą dla ofiar umieszczone w Internecie materiały przedstawiające seksualne wykorzystywanie dzieci.

Mieszkanie z rynku wtórnego czy pierwotnego

Kupując mieszkanie, zdajemy sobie sprawę, że jest to wybór na lata. Dokładnie w tych murach będziemy spędzać sporą część swojego życia, spożywać posiłki, zasypiać, spotykać się z rodziną. Właśnie dlatego decyzję tę najczęściej poprzedza wnikliwa analiza naszych potrzeb.

Wyjazd autobusem na wakacje

Coraz więcej osób decyduje się jechać na wakacje autobusem. Przewoźnicy oferują zazwyczaj tańsze niż koleje czy samoloty bilety, a dzięki dużej konkurencji na rynku standard podróży jest równie wysoki. Na co zwrócić uwagę zanim kupi się bilet?

Program edukacyjny „Wybieram wodę” powstał dzięki pasji i zaangażowaniu w promocję zdrowego stylu życia Polaków. Opiera się on na bardzo prostym fakcie, że woda jest ciągle niedoceniana, a zarazem niezbędna.

Jak zdrowo i tanio gotować

„Twój portfel – nasza dieta” nowy program telewizyjny propagujący zdrową, smaczną, a przede wszystkim niedrogą dietę.  Dwudziestominutowy program kulinarny udowodni, że wydając niedużą sumę pieniędzy można odżywiać się smacznie i zdrowo. 

Diagnostyka dla osób dojrzałych

Jestem kobietą i dbam o rodziców tak nazywa się czwarty, ostatni już etap trwającej dwa lata ogólnopolskiej kampanii poświęconej profilaktyce zdrowia. Jej głównymi adresatami są kobiety, które dbają o zdrowie całej rodziny.  Tym razem zwracamy uwagę na zdrowie osób starszych. 

Baśniowa kraina nad Biebrzą

W Polsce istnieje kraina jak z baśni. Dziki krajobraz, pełen bagien, rozległych mokradeł, borów i wierzbowych zarośli. Ludzie żyją tutaj podporządkowani naturze, zgodnie z  rytmem przyrody. O tych, którzy wybrali życie w tej krainie mówi się „biebrznięci”. 

Jak rozważnie kupić własne mieszkanie

„Nareszcie” – to zapewne jedno z pierwszych słów, które przychodzi nam do głowy po podjęciu decyzji o zakupie własnego mieszkania. „Teraz dopiero się zacznie” – taka może być druga refleksja. Wiele osób boi się, że formalności, których muszą dopełnić, mogą im odebrać radość kupna. Czy słusznie?