Halloween - ciekawostki i przepis

Polska: Zaduszki jak co roku. Wieczorem, w przeddzień Święta Zmarłych po ulicach snują się w grupach strzygi, duchy i kościotrupy. Do domów pukają kostuchy proszące o datki w postaci cukierków. Wreszcie z okien niektórych mieszkań do przechodniów szczerzą się w upiornym uśmiechu świecące lampiony z dyni…

Pomagaj - reaguj, zgłoś

Rusza kampania społeczna Dyżurnet.pl, punktu kontaktowego przyjmującego zgłoszenia o nielegalnych treściach pojawiających się w Internecie. Jej celem jest zwrócenie uwagi na problem skutków, jakie niosą dla ofiar umieszczone w Internecie materiały przedstawiające seksualne wykorzystywanie dzieci.

Mieszkanie z rynku wtórnego czy pierwotnego

Kupując mieszkanie, zdajemy sobie sprawę, że jest to wybór na lata. Dokładnie w tych murach będziemy spędzać sporą część swojego życia, spożywać posiłki, zasypiać, spotykać się z rodziną. Właśnie dlatego decyzję tę najczęściej poprzedza wnikliwa analiza naszych potrzeb.

Wyjazd autobusem na wakacje

Coraz więcej osób decyduje się jechać na wakacje autobusem. Przewoźnicy oferują zazwyczaj tańsze niż koleje czy samoloty bilety, a dzięki dużej konkurencji na rynku standard podróży jest równie wysoki. Na co zwrócić uwagę zanim kupi się bilet?

Program edukacyjny „Wybieram wodę” powstał dzięki pasji i zaangażowaniu w promocję zdrowego stylu życia Polaków. Opiera się on na bardzo prostym fakcie, że woda jest ciągle niedoceniana, a zarazem niezbędna. 

Jak zdrowo i tanio gotować

„Twój portfel – nasza dieta” nowy program telewizyjny propagujący zdrową, smaczną, a przede wszystkim niedrogą dietę.  Dwudziestominutowy program kulinarny udowodni, że wydając niedużą sumę pieniędzy można odżywiać się smacznie i zdrowo. 

Diagnostyka dla osób dojrzałych

Jestem kobietą i dbam o rodziców tak nazywa się czwarty, ostatni już etap trwającej dwa lata ogólnopolskiej kampanii poświęconej profilaktyce zdrowia. Jej głównymi adresatami są kobiety, które dbają o zdrowie całej rodziny.  Tym razem zwracamy uwagę na zdrowie osób starszych. 

Baśniowa kraina nad Biebrzą

W Polsce istnieje kraina jak z baśni. Dziki krajobraz, pełen bagien, rozległych mokradeł, borów i wierzbowych zarośli. Ludzie żyją tutaj podporządkowani naturze, zgodnie z  rytmem przyrody. O tych, którzy wybrali życie w tej krainie mówi się „biebrznięci”. 

Jak rozważnie kupić własne mieszkanie

„Nareszcie” – to zapewne jedno z pierwszych słów, które przychodzi nam do głowy po podjęciu decyzji o zakupie własnego mieszkania. „Teraz dopiero się zacznie” – taka może być druga refleksja. Wiele osób boi się, że formalności, których muszą dopełnić, mogą im odebrać radość kupna. Czy słusznie?

swieta-na-swiecie-photoxpress 11100814Polska Wigilia to smak i zapach karpia, pierogów, czerwonego barszczu z uszkami i makowca. Święta Bożego Narodzenia są jednak w różnych miejscach świata celebrowane zupełnie innymi przysmakami. Poznaj bożonarodzeniowe tradycje kulinarne naszych sąsiadów.

koszmarny-makijaz-photoxpress 10155251Jak łatwo i niedrogo wykonać efektowny makijaż na Halloween i zrobić prawdziwie upiorne wrażenie? - podpowiada Anna Kucper, wizażystka i charakteryzatorka, pracująca przy produkcjach filmowych. To łatwiejsze, niż się wydaje.

chmura-obliczeniowa-photoxpress 1609006Chmura obliczeniowa, aplikacje działające w chmurze, usługi mobilne – takie właśnie sugestywne, bardzo obrazowe pojęcia coraz częściej pojawiają się w ostatnich latach przy najróżniejszych okazjach. Chmura obliczeniowa to nie kolejna zabawka dla informatyków. Jest dokładnie odwrotnie.

sloiki-photoxpress 4853910Aż 99% badanych żaków przyznaje, że nie wstydzi się przywozić jedzenia z rodzinnego domu – wynika z badania przeprowadzonego przez markę MOSSO. Pierogi, kotlety, gołąbki, kurczak w warzywach to potrawy, które najczęściej zasilają studenckie lodówki.

savoir-vivre-sxc.hu-701211Wygląda na to, że dobre maniery mamy tylko na pokaz. Okazuje się, że w restauracji potrafimy zachować się nienagannie, gorzej bywa natomiast z przestrzeganiem etykiety w rodzinnym gronie. Jakich zasad savoir vivre’u staramy się przestrzegać, a które z nich łamiemy?

wczasy-po-sezonieW sezonie wakacyjnym, czyli w okresie od połowy czerwca do połowy września, popularne kurorty wypoczynkowe przeżywają prawdziwe oblężenie turystów, a ceny wczasów są w nich średnio o 20-35 procent wyższe niż w pozostałych miesiącach.

warsztaty-smakuj-zycie-sxc.hu 147870 2566Polecamy darmowe warsztaty Smakuj Życie - Kultura bez Przemocy. Ponad 100 najlepszych lekarzy, trenerów i specjalistów z kraju i z Europy poprowadzą otwarte wykłady w zakresie zdrowia, biznesu, psychologii, ruchu, permakultury oraz slowlife. Zobacz szczegóły i zgłoś się już dziś!