Stresujący znajomi na facebooku

Duża liczba znajomych na Facebooku może sprawiać wrażenie. Niestety, jak wynika z raportu University of Edinburgh Business School, im więcej znajomych w sieci, tym większe jest prawdopodobieństwo, że media społecznościowe będą źródłem stresu.

swieta-przygotowania-photoxpress_10556139Święta Bożego Narodzenia nie wszystkim dobrze się kojarzą. Pośpiech, chaos i zmęczenie związane z przedświątecznymi przygotowaniami, przysłaniają nam, kobietom, całą radość ze zbliżających się świąt. Ale nie musi tak być.

konflikty-rodzinne-photoxpress_1095413Jeśli oboje partnerzy nie umieją rozmawiać ze sobą w sytuacjach konfliktowych, tworzą się niepotrzebne nerwy. Zamiast dorosłej wymiany zdań, dochodzi do przekrzykiwania się. Co można zrobić, by tego uniknąć?

bezstresowe-mycie-okien-photoxpress_8794388Życie na wiosnę bywa czasem naprawdę niewdzięczne. Jako jedyna przejmujesz się wiosennymi porządkami, a konkretnie nieświeżymi oknami. Rezerwujesz więc sobie ciepłe, weekendowe popołudnie. Kupujesz wszystkie niezbędne przybory.

dzieci-rodzice-photoxpress_6741289Owszem, kochamy ich, jesteśmy wdzięczni za troskę, opiekę i setki wtedy niewidzialnych czynności, dzięki którym pierwsze osiemnaście lat naszego życia było takie przyjemne. Jednak dogadać się z rodzicami – to praktycznie niemożliwe.

osmielajace-rozsmieszenie-sxc.hu_401002Rozbawienie powoduje wzrost śmiałości w kontaktach z innymi ludźmi i sprawia, że jesteśmy pozytywniej nastawieni do innych osób i mniej poważnie traktujemy samych siebie - wynika z badań wykonanych w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej.

Zaraźliwa dobroćAkty dobroci, takie jak okazywanie uprzejmości, hojności, gotowości do współpracy rozprzestrzeniają się lawinowo, tak samo zresztą jak przejawy zła. A rozpocząć tę lawinę może nawet garstka ludzi. Dowodzą tego badania naukowców.

Złe nawyki nie takie złeW naturze nic nie jest tylko białe lub tylko czarne. Coraz częściej dowiadujemy się, że coś co przez lata uznawaliśmy za niezdrowe, może być dla nas całkiem dobre. Naukowcy udowadniają, że to samo dotyczy naszych nawyków i zachowań uznawanych za niepoprawne.

Poczucie sukcesu a dopaminaLudzie o wysokim statusie społecznym, a także ci, którzy otrzymują wsparcie ze strony rodziny i przyjaciół częściej uważają swoje życie za satysfakcjonujące i mają silniejszą motywację do działania. Widać to gołym okiem, ale teraz już wiemy dlaczego tak się dzieje.

Wspieranie w związkuPrzekonanie, że po prostu wzajemne wspieranie się w małżeństwie jest najlepsze dla związku, to mit. Naukowcy dowodzą, że nadmiar źle okazywanego wsparcia ze strony współmałżonka może zaszkodzić związkowi bardziej niż jego brak.

Mówisz Pary, które częściej używają zaimków "my", "nasz", "nam", mówiąc o swoim związku, mają bardziej pozytywne nastawienie do siebie nawzajem i wykazują mniejszy poziom stresu. Dowodzą tego badania kanadyjskich uczonych.

Zaraźliwe szczęścieO tym, że otyłość czy palenie papierosów może być zaraźliwe już słyszeliśmy od uniwersyteckich badaczy z Harvardu i San Diego. Teraz ten sam zespół opublikował w British Medical Journal raport, z którego wynika, że również szczęście jest zaraźliwe.

ty-tez-masz-ego-photoxpress_3590127Wiesz, że jesteś lepsza od niego w pracy. Odwalasz kawał dobrej roboty i oczekujesz pochwały, lecz nadaremnie. On pracuje dużo gorzej, ale nie przeszkadza mu to być przekonanym, że jest wspaniały. Opowiada o tym wszystkim naokoło i zbiera pochwały.