Spis treści

Kobieta za kierownicą

Przyspieszony puls i oddech, skłonność do obwiniania innych za utrudnienia na drodze, widzenie wszystkiego w czarnych kolorach ... To wszystko skutki stresu za kierownicą, który da się wyeliminować prostymi sposobami.

Powody stresu za kierownicą

Stresujemy się bardziej jazdą po mieście, bo ruch miejski daje nam najwięcej powodów do stresu. A przyczyny stresu za kółkiem mogą być różnorodne.

Korki uliczne. Żyjemy w świecie, w którym czas to pieniądz i dlatego tak denerwujemy się jego stratą. Dodatkowo kobiety, na ogół obciążone dodatkowymi zajęciami (dom, dzieci) trudniej akceptują bezproduktywną stratę czasu.

Parkowanie. To druga ważna przyczyna stresu, zwłaszcza u kobiet. Nie tylko mamy trudności ze znalezieniem wolnego miejsca w zatłoczonym mieście, to jeszcze często mamy problemy z poprawnym manewrowaniem podczas cofania i wciskania się z wąski skrawek przestrzeni między innymi samochodami. A niecierpliwi kierowcy, którym w tym czasie blokujemy przejazd jeszcze bardziej przyczyniają się do stresu.

Złe warunki atmosferyczne (deszcz, mgła, śnieg, lód), jazda nocą. Złe warunki same w sobie stwarzają niebezpieczeństwo, a dodatkowo są niezwykle stresujące, co jeszcze pogarsza sytuację, bo stajemy się podenerwowani, bardziej agresywni, mniej pewni siebie.

Inni kierowcy. Idealnie byłoby, gdyby na drodze nie było innych kierowców! Ale są, ci inni siedzący nam na ogonie, zajeżdżający nam drogę, niedzielni kierowcy wlokący się lewym pasem ... no i współmałżonek siedzący obok i docinający nam na każdym kroku.

 

Zobacz również:

Wdychaj energię, wydychaj stres


Wdychaj energię, wydychaj stres

Zaraź się szczęściem


Zaraź się szczęściem

Opanuj emocje


Złość piękności szkodzi