Kobieta i nowe technologieNowe technologie są stałą i niezwykle ważną częścią naszej codzienności. Nadal jednak tylko nieliczni decydują się na naukę kodowania, w tym szczególnie mało kobiet. Warto je do tego zachęcać, bo ich głos w tej dziedzinie jest bardzo potrzebny.

Aby praca była pasją

Nie jesteś skazana na pracę, której nie lubisz. Twoja praca naprawdę może być dla Ciebie źródłem satysfakcji! Jak zdobyć wymarzone stanowisko? Przeczytaj rady ekspertów. Jeśli się do nich dostosujesz, z pewnością odniesiesz sukces! 

Jak załozyć sklep internetowy

Polki są wyjątkowo przedsiębiorcze, a statystyki stawiają je pod tym względem na czele europejskiego peletonu.  Może i Ty powinnaś odkryć w sobie moc przedsiębiorczości? Jeżeli od zawsze marzyłaś o własnym biznesie – czas ziścić plany. Zaplanuj swoje działania razem z nami!

siecioholizmKtórej z nas nie zdarzyło się nigdy przypalić czegoś na patelni tylko dlatego, że trzeba było szybko opublikować komentarz na Facebooku? I czy naprawdę trzeba robić tyle hałasu o to, że czasami o czymś zapominamy, bo siedzimy przed komputerem o kilka chwil za długo?

praca-wakacje-photoxpress 3641173Już od kilkunastu lat rośnie popularność wyjazdów zagranicznych typu Work and Travel. Wielu studentów rezygnuje z wakacji na rzecz pracy za granicą widząc w nich inwestycję, która zaprocentuje w przyszłości. Czy warto? Zobacz co radzą eksperci.

nauka-jezykow-photoxpress 1576880Nudne zajęcia, wkuwanie niepotrzebnych słówek, testy, gramatyka – pod koniec semestru to wszystko może przyprawić o mdłości. Dzieje się tak dlatego, że nieskuteczna nauka języków nie przynosi efektów. Może więc zmienić strategię nauki?

matura-sxc.hu_293125Im bliżej do egzaminu dojrzałości, tym wiekszy stres dopada maturzystów. Nie warto jednak wpadać w panikę. Kierując się kilkoma zasadami, można się jeszcze sporo nauczyć. Poznaj maturalne "last minute", zdradzane przez eksperta.

zaplanuj-wakacje-sxc.hu_1202717Wakacje kojarzą się ze słodkim lenistwem, leżeniem na plaży i oderwaniem od codziennych obowiązków. Niestety, błędy popełnione podczas planowania wyjazdu wakacyjnego mogą doprowadzić do frustracji, złości albo nudy.

blokada-sukcesu-sxc.hu_329649_9775Z sukcesem jest jak z jazdą samochodem: aby ruszyć z miejsca, trzeba najpierw zwolnić hamulec. A co blokuje Ciebie i Twój sukces? Może jest to poczucie niższości, może zakładanie porazki, a może oczekiwanie trudności?

ksiazki-sukces-kobiet-sxc.hu_203619Spacer z psem, smarowanie masłem kromki chleba, wpisywanie nowego numeru w telefon – mnóstwo rzeczy w życiu robimy bez większego zastanawiania się. Nie szukamy w tym pomysłów, motywacji, inspiracji. I nie szukamy ich w książkach.

stres-test-photoxpress_8514266Podobno robiąc to, co się lubi, nie pracuje się ani jednego dnia w życiu. Z kolei inni żartują, że jeżeli już trzeci dzień nie masz ochoty do pracy, to znaczy, że musi być środa. Jesteśmy jednak pracusiami i już na studiach pracujemy zarobkowo.

Fakty i mity na temat urodyLudzie o atrakcyjnym wyglądzie zarabiają więcej, uznawani są za bardziej inteligentnych i uzyskują większą uwagę otoczenia na każdej płaszczyźnie. Ty też możesz sprawiać wrażenie bardziej atrakcyjnej niż ci się wydaje.

Perfekcjonizm a depresja poporodowaMłode matki, które uważają, że powinny być doskonałe we wszystkim co robią, mogą być bardziej narażone na depresję poporodową. Z badań wynika, że perfekcjonizm uwarunkowany społecznie jest powiązany z objawami depresji u kobiet, które urodziły pierwsze dziecko.

Zmniejsz stresJesteś typem perfekcjonistki, która we wszystkim co robi narzuca sobie najwyższe standardy. Zyskujesz uznanie otoczenia, ale kosztem ogromnego stresu. Najwyższy czas pomyśleć o zdrowiu i przerwać ten pościg za doskonałością. Jak to zrobić?

Kobieta za kierownicąPrzyspieszony puls i oddech, skłonność do obwiniania innych za utrudnienia na drodze, widzenie wszystkiego w czarnych kolorach ... To wszystko skutki stresu za kierownicą, który da się wyeliminować prostymi sposobami. Zobacz jakie to sposoby.

Myślenie o przyszłości a zdrowieMyślisz o przyszłości i wszystko masz zaplanowane? To dobrze, będziesz prawdopodobnie dłużej żyć, niż twoi rówieśnicy żyjący dniem dzisiejszym czy przeszłością. Tę teorię znanego amerykańskiego psychologa potwierdzają teraz naukowcy.

Noworoczne postanowieniaNowy Rok to dobry moment na wprowadzenie małych prozdrowotnych zmian w naszych codziennych nawykach. Z ich realizacją bywa jednak różnie. Może stawiamy sobie zbyt ambitne zadania? Jak przygotować realistyczną listę "do zrobienia"?