Hazard - dlaczego kobiety się uzależniają

Uzależnienie od hazardu nieodłącznie kojarzy się z mężczyznami. Głównie przedstawicielom płci brzydkiej przypisuje się tendencję do tego typu „słabości”. Niestety jak pokazują statystki - kobiet hazardzistek przybywa. Dlaczego tak się dzieje? Czym uwarunkowana jest ta skłonność?

Kobieta i nowe technologieNowe technologie są stałą i niezwykle ważną częścią naszej codzienności. Nadal jednak tylko nieliczni decydują się na naukę kodowania, w tym szczególnie mało kobiet. Warto je do tego zachęcać, bo ich głos w tej dziedzinie jest bardzo potrzebny.

Warzywa i owoce poprawiają nastrójJedzmy więcej warzyw i owoców. Nie tylko dla zdrowia fizycznego ale także psychicznego. Naukowcy dowodzą, że zwiększenie dziennego spożycia warzyw i owoców poprawia samopoczucie psychiczne, witalność i motywację do działania w ciągu zaledwie 2 tygodni. 

Co o tobie powiedzą okulary?

Poprzez wybór odpowiedniej fryzury, garderoby czy dodatków każdy z nas stara się wyrazić siebie. To, jak się prezentujemy, wpływa na opinię środowiska o naszej osobie. Latem okulary to jedne z tych akcesoriów, które potrafią wyróżnić nas z tłumu. 

Stresujący znajomi na facebooku

Duża liczba znajomych na Facebooku może sprawiać wrażenie. Niestety, jak wynika z raportu University of Edinburgh Business School, im więcej znajomych w sieci, tym większe jest prawdopodobieństwo, że media społecznościowe będą źródłem stresu.

Wpływ niewyspania na nastrój

Przez długi czas uważano, że obniżenie nastroju i niektóre zaburzenia psychiczne są przyczyną problemów ze snem. Okazuje się jednak, że jest odwrotnie: zbyt krótki sen skutkuje depresją i problemami behawioralnymi. U niewyspanej osoby dominują negatywne myśli, niepokój, rozdrażnienie, uczucie zmęczenia.

Aby praca była pasją

Nie jesteś skazana na pracę, której nie lubisz. Twoja praca naprawdę może być dla Ciebie źródłem satysfakcji! Jak zdobyć wymarzone stanowisko? Przeczytaj rady ekspertów. Jeśli się do nich dostosujesz, z pewnością odniesiesz sukces! 

Jak załozyć sklep internetowy

Polki są wyjątkowo przedsiębiorcze, a statystyki stawiają je pod tym względem na czele europejskiego peletonu.  Może i Ty powinnaś odkryć w sobie moc przedsiębiorczości? Jeżeli od zawsze marzyłaś o własnym biznesie – czas ziścić plany. Zaplanuj swoje działania razem z nami!

Kobiecy orgazm już w starożytności budził zainteresowanie filozofów. Od tamtych czasów na jego temat powstało sporo mitów, jedne były obalane, inne przywracano do łask po okresie zapomnienia. A jak jest dziś? Czym różni się kobiece szczytowanie od męskiego modelu?

Ostatkowa domówka

Karnawał nabrał rumieńców i wkroczył w kluczową fazę. Szaleństwo na stoku, spotkania z przyjaciółmi i tańce do białego rana – nie ma miejsca na zimowe smutki! Teraz nadszedł czas na urządzenie idealnej domówki, którą wszyscy goście będą wspominać przez długie lata. 

siecioholizmKtórej z nas nie zdarzyło się nigdy przypalić czegoś na patelni tylko dlatego, że trzeba było szybko opublikować komentarz na Facebooku? I czy naprawdę trzeba robić tyle hałasu o to, że czasami o czymś zapominamy, bo siedzimy przed komputerem o kilka chwil za długo?

baba-za-kierownica-photoxpress 3794376Dziś prawo jazdy robią zarówno ludzie młodzi, jak i starsi, bez względu na status społeczny czy płeć. Mimo wszystko, wciąż aktualny zdaje się stereotyp, zgodnie z którym wiele osób uważa, że kobieta i samochód to niezbyt trafne połączenie.